ubuntu 7.10 a nvidia

Sekcia: Hardware a Drivery 19.10.2007 | 00:14
jaaa   Návštevník
ahojte,ako rozbeham nvidia 6100 v ubuntu 7.10,uz som ju aj povolil v neslobodnych driveroch a stale sa mi to divne sprava , a dufamze ma neodkazete na stanov manual , dakujem
    • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 19.10.2007 | 00:30
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      > ako rozbeham nvidia 6100?

      Malo by ju automaticky detekovat a zapnut ovladac 'nv'. Pokial sa u teba nespustilo graficke prostredie (preblikava ti obrazovka), tak problem bude v nastaveni monitora. Nove Ubuntu obsahuje peknu graficku utilitu na nastavenie monitorov... Najdes ju v System -> Správa. A inac ta utilita sa aj sama spusti, pokial nenabehne Xko

      Este je mozne ze toto ti ide ale uz rozbehavas 3D akceleraciu. Na to potrebujes ovladac 'nvidida' a nie 'nv'. Pravdepodobne si ho uz nainstaloval cez neslobodne ovladace (btw. balik nvidia-glx). Este ale musis nastavit v xorg.conf aby sa ti spustal 'nvidia' a nie 'nv'.. Teda nerob to cez xorg.conf... Ved na co je tam predsa ta utilita, no nie?
      • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 21.10.2007 | 20:02
        Kiwi   Návštevník
        Pre nvidia ovladace pre 32 alebo 64 bit Linux,
        chodte na www.nvidia.com sekcia download drivers
        vyberte Typ Seriu OS, stiahnute driver,
        stopnite gdm: sudo /etc/init.d/gdm stop
        spustite sudo sh NVIDIA-Linux-x86_64-100.14.19-pkg2.run
        a dopovedajte na otazky.
        Ak to nezbehne, tak treba doinstalovat gcc,
        kernel-headers, a dalsie utility na kompilaciu kernelu
        • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 27.11.2007 | 13:35
          Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
          radsej pouzivat balicek v Ubuntu, pri zmene kernelu to potom netreba prekompilovavat
    • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 27.11.2007 | 02:24
      Avatar spaceo Linux  Používateľ
      zdravim, mam podobny problem ... potrebujem naistalovat nvidia ovladac na ubuntu 6.06. V safe mode som spustil instalacku, vyhodilo ze mi chyba binutils, tak som instaloval, potom chybalo gcc, instaloval som, potom make a potom zase libc... tieto veci zrejme budu na kompilaciu kernelu, az som to dobre vycital, lenze aj po instal tychto veci mu stale nieco chyba... Neviete niekto co by to mohlo byt? aby som nemusel behat stale z grafickeho do safe modu, zabera to dost casu, takto keby viem co vsetko mu chyba, instalnem naraz a potom ten ovladac ..... vopred vdaka
      Sloboda je boj, Linux je sloboda.
      • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 27.11.2007 | 09:22
        voxar   Návštevník
        stiahni si envy ... http://albertomilone.com/nvidia_scripts1.html
        ten to urobi za teba sam... to co ti chyba je na livecd ..len vlozit dodnuki a mudri ludia to uz poriesili...
        • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 27.11.2007 | 09:32
          voxar   Návštevník
          len odporucam nakladat to na cerstvu instalaciu ...
        • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 27.11.2007 | 10:58
          Avatar spaceo Linux  Používateľ
          nj dobra vecicka, len mi to z tej stranky nejde tahat a inde som to zatial nenasiel, ale snad vyhrabem ... inak ubuntu sa mi zda zatial lepsie ako mandriva, ale nejde mi este podpora mp3, neviem aky plugin, alebo podporu nainstalovat ... CD prehra v pohode
          Sloboda je boj, Linux je sloboda.
          • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 27.11.2007 | 11:28
            Avatar srigi   Používateľ
            Skoda, ze si namiesto Ubuntu nedal prednost distru Linux Mint 4.0
            Je to v podstate Ubuntu (pouziva jeho repozitare) s integrovanym neslobodnym obsahom out-of-box. Obsahuje aj Envy (okrem toho hlavne kodeky, Javu a flashplugin).
            • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 27.11.2007 | 11:40
              Avatar spaceo Linux  Používateľ
              tie pluginy sa mi podarilo najst a nahodit, takze vsetko ide, len envy zohnat... ono co som pozeral zoznam programov v ubuntu, je ich dost a lachko sa instaluju, len vela veci nie je nahodenych po instalacii ubuntu, ale aspon sa naucim co ako, co kde treba... jooo a tu envy ludia neviete kde by som to tiahol, z oficial stranky to nejde :-(
              Sloboda je boj, Linux je sloboda.
              • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 27.11.2007 | 11:51
                Avatar srigi   Používateľ
                Mne to ide stiahnut normalne. Ked tak, stiahni si to odo mna.
                • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 27.11.2007 | 12:33
                  Avatar spaceo Linux  Používateľ
                  vdaka ... mne to vyhadzovalo "Error on site" chcelo to python-central, dostal ho, potom zase python, tak som stiahol all in 1 python 2.4 az 6, ten chcel tiez python, tak som stiahol samostatne python a on zase ze je s niecim v rozpore ... mno tak neviem ako poriesit zase toto :-(
                  Sloboda je boj, Linux je sloboda.
                  • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 27.11.2007 | 12:37
                    Avatar srigi   Používateľ
                    !!! Python si doinstaluj z repozitarov (cez Synaptic) !!!
                    • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 27.11.2007 | 13:04
                      Avatar spaceo Linux  Používateľ
                      no hej, ale pyton je naistalovany verzia 2.4 tak som z official stranky stiahol najnovsiu 2.5.1 a nahodil, lenze tej envy istalacke stale chyba "python" teda : Dependency is not satisfable: python. Pozeral som repozitare ale neviem aky python mu mam naistalovat ked ho ma, bola tam neviem ci kniznica ale malo to nazov len python, ale to bolo nainstalovane, tak som skusil preinstalovat, reboot pc, lenze stale nic ....
                      Sloboda je boj, Linux je sloboda.
                      • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 27.11.2007 | 13:33
                        Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                        clovece, cez envy to nerob nainstaluj si balik nvidia-glx
                        • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 27.11.2007 | 15:55
                          Avatar spaceo Linux  Používateľ
                          dik.. nainstaloval som teda nvidia-glx , nizsie boli este balicky nvidia-xconfig a nvidia-setings, lenze tieto dva spolu s nvidia-glx nainstalovat nesli, tak ho dal bez nich, lenze co teraz? v menu ani nastaveniach nic nie je, len ked dam alt F2 dam spustit nvidia-glx-setting nerobi nic, ale ani nevypise, ze take nic neexistuje ...
                          Sloboda je boj, Linux je sloboda.
                          • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 27.11.2007 | 16:07
                            Avatar m4rtin.m   Používateľ
                            na otazku "co teraz?" ti odpovieme ked nam povies co vlastne chces dosiahnut

                            kedze si instaloval nvidia-glx tak predpokladam ze tvojim cielom bolo rozchodit 3d akceleraciu. co tak vyskusat ci 3d akceleracia funguje v nejakej 3d hre?

                            ak nemas ziadnu 3d hru, na testovacie ucely rovnako dobre posluzi program glxgears.
                            glxgears
                            • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 27.11.2007 | 16:32
                              Avatar spaceo Linux  Používateľ
                              no ja sa pokusam spojazdnit graficku kartu ...

                              skusal som driver tahat z nvidie, lenze pri jeho instalacii mu stale nieco chybalo, tak som to instaloval a instaloval, potom mi tu vo fore poradili spravit to cez envy, lenze ta mala stale problem s python a teraz skusam nvidia-glx. v istalacke bolo v popise pisane ze treba napisat prikaz "sudo nvidia-glx-config enable" co sa mi zdalo aj logicke a aj som to spravil, lenze mi vyhodilo "your ActiveX config has been altered...

                              fuu, spojazdnujem to uz treti den, ale nedari sa ... este ze je tu par ludi s ochotou pomoct :-} inak by som asi na nic neprisiel ....
                              Sloboda je boj, Linux je sloboda.
                              • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 27.11.2007 | 16:58
                                Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                                musis restartovat comp;
                                potom vyskusaj do konzoly: glxgeras
                                ak sa neobjavi okno s otacajucimi sa ozubenymi kolesami tak sa pozri do xorg.cong: sudo nano /etc/X11/xorg.conf
                                a vyhladaj tam Section "Device". V tej by malo byt Driver "nvidia".
                                • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 27.11.2007 | 16:58
                                  Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                                  sorry oprava glxgears
                                • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 27.11.2007 | 17:00
                                  Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                                  hmm, je tam este jedna chybicka xorg.conf
                              • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 27.11.2007 | 17:31
                                Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                                inak skus si prejst navody na: http://wiki.ubuntu.cz/
                                • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 27.11.2007 | 17:52
                                  Avatar spaceo Linux  Používateľ
                                  vdaka za link, uzitocna stranka ...

                                  keby mam vyssiu verziu ubuntu, dalo by sa to mozno spravit cez spravcu neslobodnych zariadeni... neda sa upgradovat verzia bez nutnosti formatovat disk ?

                                  a mozno by to slo cez tu envy, lenze tam som mal problem s tym python, co som rozpisoval vyssie
                                  Sloboda je boj, Linux je sloboda.
                                  • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 28.11.2007 | 09:09
                                    Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                                    upgradovat sa da, ale radsej si zazalohuj svoj home adresar a nainstaluj 7.10 nanovo. Potom Home nahraj naspet.
                                    BTW, skusal si to, co som pisal vyssie?
                                    • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 28.11.2007 | 11:20
                                      Avatar spaceo Linux  Používateľ
                                      hej hej skusal, kolesa nesli vobec a v tom nano som nenasiel nic :-( Skusal som upgradovat z netu ale porobilo to peknu neplechu ... idem teda tahat ubuntu 7.10 a zalohujem to bude asi lepsie .. :-}
                                      Sloboda je boj, Linux je sloboda.
      • Re: ubuntu 7.10 a nvidia 28.11.2007 | 16:22
        Avatar spaceo Linux  Používateľ
        taaakze, naistaloval som si novy Mint. Oproti mojim minulim distribuciam je asi najlepsi, zatial ziadny problem, vsetko ide ako ma... zatial vdaka za rady ludia, dost som sa za posledne dni o linuxe naucil
        http://upnito.sk/imggal.php?directImage=87b3f22703f69f6f45eb9908e2e58472
        Sloboda je boj, Linux je sloboda.