Solaris a DHCP

Sekcia: Hardware a Drivery 19.10.2007 | 07:47
Darktinys   Návštevník
nazdar, mam solaris 10 a vobec netusim ako spojazdnit dhcp.... skusal som uz rozne navody ze do akych suborov mam co napisat a nic.... a inak neviem ci to nahodou nebude v tom ze moja sietovka nie je podporovana. Mam teda zakladku Gigabyte GA-965P-DQ6 a co je na nej sietovka.... a som za routrom takze potrebujem nastavit ip 192.168.0.163 a branu a mozno aj dns servre to je v poho ale netusim ako.... please help... ale inak vlastne by ( aspon normalne vo wine a linuxe je to tak ) mi mal dhcp server ip nastavit takze nevim...
    • Re: Solaris a DHCP 19.10.2007 | 09:23
      Avatar troll troll   Používateľ
      Tak k tejto otázočke sa pridávam aj ja. Rozchodil som sieťovku v mojom notebooku od Windows 95 až po Vista x64, na asi 20 distribúciách Linuxu, *BSD, OS/2, ... ale v Solarise 10 sa mi to nepodarilo. Bol by som naozaj rád, keby nám niekto poradil. Keď som našiel nejaké návody, veľmi sa mi nedarilo.
      • Re: Solaris a nastavenie DNS 19.10.2007 | 19:16
        l_barbarossa   Návštevník
        DHCP, cize konfiguraciu pre dynamicky pridelovanu ip adresu neviem,

        ale pre tych, co maju staticku a chyba im uz len nastavenie dns serverov, tak
        do /etc/resolv.conf dopises ip adresy primarneho (a.b.c.d) a sekundarneho (w.x.y.z) dns servera nasledovne:

        nameserver a.b.c.d
        nameserver w.x.y.z

        a v /etc/nsswitch.conf najdes riadok hosts, ktory zeditujes nasledovne:

        hosts files dns


        pisem to tu preto, ze mi tiez pekne dlho trvalo, kym som spojazdnil net na solarise, tak snad niekomu pomoze
        • Re: Solaris a nastavenie DNS 19.10.2007 | 19:40
          skywaker   Návštevník
          zdravim priaznivcov solarisu.. ja som tiez skusal solaris 10 a tiez aj ine ako belenix, a solaris express.. nastavit siet sa da viacerymi sposobmi..

          v solaris 10:
          1. pri instalacii
          2. daju sa ale teraz neviem aky je to prikaz ze nastavite resetovanie konfigov a pri nasledujucom restarte teda po restarte systemu vam nabehne textova konfiguracia systemu.. teraz si nepametam ten prikaz ale google pomoze...

          v solaris express:
          1. pri instalacii
          2. solaris express ma Gnome a tam je klasicky Gnome Network manager

          takze skuste pohladat ako sa presne menuje ten prikaz na opetovne spustenie konfiguracie...


          inac nechcem vas odradzat od solarisu ale skuste radsej openbsd alebo dragonflybsd alebo nieco co je trochu normalnejsie... mozno ta nove distro solarisu ktore tak dlho ospevuju pod nazvom Indiana bude trochu na tom lepsie.. vraj bude na 1cd, bude total free teda ziadna registracia a bude sirene cez bittorrent. bude mat KDE a asi aj APT-GET.. mame sa na co tesit.... a odporucam skusit aj BeleniX,,