chyba pri instalacii

Sekcia: Hardware a Drivery 19.10.2007 | 14:46
ziak   Návštevník
zdar
chcem instalovat open suse a pri rozdelovani a upravovani disku mi vzdy zahodi robotu s napisom chyba 1008 ani k formatu sa nedostanem a vyhodi ma

vdaka
    • Re: chyba pri instalacii 19.10.2007 | 14:59
      Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
      no tak bud bude chybné cd (skús to niekde odskúšať) alebo musíš niečo robiť zle
      ked nevieš, tak nefušuj
      • Re: chyba pri instalacii 19.10.2007 | 15:05
        ziak   Návštevník
        No neviem, ale vzdy, ked urobim 28G particiu a potom swap 1G tak ma to zrusi, teraz som dostal chybu 3008
        DVD mi dava ok takze neviem/kontrola na zaciatku, naviac som ho pouzil uz
        • Re: chyba pri instalacii 19.10.2007 | 15:12
          Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
          skus robiť obe tie partície ako extended
          ked nevieš, tak nefušuj
          • Re: chyba pri instalacii 20.10.2007 | 02:25
            ziak   Návštevník
            Skusil som co slo a deje sa toto:

            (disk ma 30GB)
            -naformatoval
            -pokus o instalaciu na cisty disk: "na disku je verzia "okien" s chybnym suborovym systemom, automaticky nie je mozne odstranit, skuste spustit z povodneho systemu scandisk"

            No proste som skusil aj odstranit particiu - slo to, ale chyba 1008 alebo 3008 nasledne cela procedura znovu a opat na disku je verzia....

            skusil som to odstranit fdiskom - ok, formatol /FAT32 planoval som potom zmenu na ext3/ ale to iste dokola
            • Re: chyba pri instalacii 20.10.2007 | 11:22
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
              Robia to aj iné FS (napr. xfs)? S ext3 som tiež mal niekedy problém s formátovaním. Potom som hodil xfs a už 3 roky na tom spokojne bežím bez najmenšej poruchy a prežilo to min. 10x viac výpadkov prúdu ako ext3 (ten sa asi po 200 výpadkoch zosypal).
              • Re: chyba pri instalacii 20.10.2007 | 11:42
                WlaSaTy   Návštevník
                ako píšes, tak to prežilo priemerne 666 výpadkov ročne alebo skoro dva denne (s 7/7 a nie 5/7 týždňom). nemal by si niečo robiť s poruchou osobnosti alebo vadným hw? takýto chybovosť som posledne videl pri pretaktovanom P1 ktoré navyše fyzicky swapovalo na poškodený hdd. ako, veril som už všeličomu ale toto je aj na koňa dosť, nieto na mňa.
                • Re: chyba pri instalacii 20.10.2007 | 11:55
                  Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                  No je to fakt, že zhruba 2 výpadky zaznamenávam denne. Našťastie teraz som už viac na internáte (kde je to síce ešte horšie, ale tam používam notebook). Sám sa čudujem, že ten disk vôbec ešte ide. Vadný hardware nemám zatiaľ až na pár poškodených blokov na disku a pár zničených zdrojov (raz si fakt kúpim záložný zdroj).
                  • Re: chyba pri instalacii 20.10.2007 | 12:19
                    WlaSaTy   Návštevník
                    pokiaľ je to spôsobené kolísaním prúdu, tak som predpokladal že už máš minimálne prepeťový filter. pokiaľ podpetím alebo výpadkami, tak ups stojí teraz asi toľko čo som dal pred časom za prepeťovú ochranu.

                    nerátal som že by niekto riskoval dva roky výpadkov bez technológie ktorá im dokáže večšinou zamedziť a je cenovo dostupná ale akosi neviem čím boli tie výpadky spôsobené.
                    • Re: chyba pri instalacii 20.10.2007 | 12:37
                      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                      Prepäťovú ochranu používam od začiatku. K tým výpadkom .. neporadíš dobré UPS ktoré beží pod linuxom? Dosť často to vypadáva keď práve nie som pri PC, potreboval by som aby to dokázalo linux vypnúť automaticky ak to nevypnem ja po istom čase.
                      • Re: chyba pri instalacii 20.10.2007 | 14:58
                        WlaSaTy   Návštevník
                        po istom čase alebo pri znížení kapacity baterky na istú úroveň?

                        ale to je jedno, na slovensko sa dovážajú hlavne výrobky od APC a tie sú podporené projektom čo má aj ups a aj apc v názve a samozrejme existuje aj support matrix. smola že ja doma UPS nepapám a tak neposlúžim.
                        • Re: chyba pri instalacii 20.10.2007 | 15:32
                          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                          No tu v poprade som nenašiel nikoho kto by mi predal UPS ktoré je podporované NUT. A nemyslel som úroveň baterky, ale skutočne čas, nepotrebujem baterku vyšťaviť povedzme na 50%, ale stačí ak 30s nevypnem ručne aby sa automaticky vypol pc.
                          • Re: chyba pri instalacii 20.10.2007 | 19:50
                            WlaSaTy   Návštevník
                            žijeme v európskej únii a keby sme sa spoliehali len na lokálnych predajcov, tak sa im nedoplatíme za tie ich marže. ups sa ako každý iný tovar dá kúpiť aj cez internet. ale ktorú odporučiť na doma, to by som dal radšej otázku aj inam.

                            a čo sa týka vykonania akcie pri dosiahnutí nejakých hodnôt stiahnutých cez kábel? tak to je záležitosť tých daemonov ktorý sa starajú o čítanie zo stavového kábla.
                          • UPS 22.10.2007 | 14:10
                            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                            http://www.elteco.sk/elteco/slovenska/ponnz.htm
                            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                • Re: chyba pri instalacii 20.10.2007 | 12:19
                  Avatar srigi   Používateľ
                  Satanovo cislo, asi ma posadnuty pocitac.
            • Re: chyba pri instalacii 20.10.2007 | 12:18
              Avatar srigi   Používateľ
              Nove openSUSE 10.3 ma bug v instalatore, ak pocas instalacie navolis mountovanie Win particie, ktora je chybna alebo zahibernovana.

              Ak si rozhodnuty instalovat na cisty disk, najlepsie bude ak pustis na HDD tzv. zero-fill (zapisanie samych núl na disk). Vyborne sa k tomu hodi Hiren's Boot CD (najdes na isohunt.com - torrent). Tam je aplikacia Active Kill disk. Pusti tu utilitu na hardisk, nechaj ju bezat aspon do 10% a potom instaluj Suse.
              • Re: chyba pri instalacii 20.10.2007 | 16:58
                ziak   Návštevník
                Ten bug by ma zaujimal, kde najdem jeho popis?, nemal som doteraz problem a mam dual

                To cd je zaujimave, vyskusam a dakujem

                a nieco take - znizenie "kapacity disku" lebo su tam chyby?

                prebralo sa tu hodne veci, nesnazim sa vsak o prvu instalaciu
                Preco by som sa mal zamyslet nad osobnostou?

                A okrem ineho musim pracovat ako root - teraz, lebo "overujem....." prihlasenie zlyhalo nechapem, kam som sa podel ako user - toto je ale iny stroj a tu som teda povystrajal hokusy pokusy od dns az po ldap
                • Re: chyba pri instalacii 20.10.2007 | 23:21
                  Avatar srigi   Používateľ
                  fuu, 100 rokov mi budes vdacny :o), hladal som to snad pol hodiny. Pozri si hlavne prilohu. Bug.
                  • Re: chyba pri instalacii 21.10.2007 | 09:52
                    ziak   Návštevník
                    Dakujem, je to zaujimave citanicko