Elive revolution

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.10.2007 | 19:57
Paprsmal   Návštevník
Mohol by my niekto povedať aky ma zaklad toto distro? Potreboval by som tam rozbehnut net lebo mam Microcom AD2622 USB Conexant modem... Tka za kazde info budem vďačný;)
    • Re: Elive revolution 19.10.2007 | 20:49
      Avatar srigi   Používateľ
      Elive je postavene na Debiane, ale toto je nejaky novy release? Lebo posledne Elive vyslo cca 3 mesiace dozadu a codename Revolution sa nespominalo.

      Inak ak kces pomoc ako rozchodit ten kus HW, pricom vies ze v Elive chodi, treba toto:

      - zistit modul, ktory ten HW ovlada. Neviem presnu cestu k tvojmu modemu, ale isto budes vediet cestu upravit. V jednom navode sa pre zistenie modulu, ktory ovlada sietovu kartu Intel, bolo napisany tento command
      $ basename `readlink /sys/class/net/eth0/device/driver/module`
      e1000
      Vydis tu treba upravit tu cestu, najlepsie to zistit pomocou midnight commandera (pouzi apt na doinstalovanie).

      - ked uz poznas modul, ak sa nachadza v kode kernelu (nie je to propiertarny ovladac), je treba zistit, kde sa nachadza jeho konfiguracia pre kernel. Treba mat zdrojaky kernelu. Opat priklad s Intel sietovkou:
      cd ~/linux/linux-2.6.17.8
      $ find -type f -name Makefile | xargs grep e1000
      ./drivers/net/Makefile:obj-$(CONFIG_E1000) += e1000/
      ./drivers/net/e1000/Makefile:obj-$(CONFIG_E1000) += e1000.o
      ./drivers/net/e1000/Makefile:e1000-objs := e1000_main.o e1000_hw.o e1000_
      ethtool.o e1000_param.o
      Vidis tam ten retazec CONFIG_E1000? Spusti konfiguraciu kernelu
      make menuconfig
      stlac / (vyhladavanie), zadaj ziskany retazec (treba vynechat CONFIG_) a mozno dostanes takyto pekny vysledok. Ale samozrejme iba ak je ovladac sucastou kernelu.
      • Re: Elive revolution 21.10.2007 | 18:39
        l_barbarossa   Návštevník
        napr. Grub v Elive 1.0_Gem zobrazuje default volbu "Elive Revolution rl2+ (unstable)", takze asi preto Revolution
    • Re: Elive revolution 19.10.2007 | 22:26
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      na ten modem mas vsetko potrebne v greenie
      • Re: Elive revolution 19.10.2007 | 22:42
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Hmm, niekto tu nepochopil, že niektorí ľudia si sami vyberajú distribúciu ...
        • Re: Elive revolution 20.10.2007 | 17:36
          gibon   Návštevník
          Greenie? akoze presiel som si tu stranku...uff bez srandy ale dalsie ubuntu? to uz ich neni dost?
          • Re: Elive revolution 20.10.2007 | 23:09
            Avatar srigi   Používateľ
            Nie, este nikto nespravil distro pre "ceskych slepych veriacich grafikov" - Stano vie o co ide.
            • Re: Elive revolution 20.10.2007 | 23:18
              lsd/   Návštevník
              Tie predchadzajuce dve odpovede tu asi nepatria. Chlapci, keby ste to vedeli uz davno spravitenieco podobne, nechcem povedat, ze ste zbabelci, ale predpokladam, ze Vase schopnosti su neni az take ako ma Stano.
              • Re: Elive revolution 20.10.2007 | 23:53
                Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                ja by som skôr povedal že iniciatíva ;)
                ked nevieš, tak nefušuj