Nvidia 8800 GTX a Ubuntu 64 bit 7.04

Sekcia: Hardware a Drivery 20.10.2007 | 00:36
Avatar mdz79   Používateľ
Caute,

uz ste to niekto spustili na takejto konfiguracii?

Bezi to v pohode?

Nepotrebujem vseobecne odvolavky na stanov ci iny manual, ja si to hladam na nete aj sam - vcelku uspesne a vcelku mi to aj ide aj ked som musel pouzit navod na 8600 GTS, ale fungoval.

Vsetky tu pisane navody funguju velmi limitovane - ked to mam povedat slusne - ked spustite instalaciu podla navodu na stare karty 7 a6 rad nvidie tak to vyhodi problem s X serverom.

Pre tych, ktori by na tom boli este horsie ako ja.
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=460765

Ak by ste chceli pouzit nieco taketo, tiez to nefunguje:

Installing an NVIDIA Driver
There are two NVIDIA drivers, which between them offer support for practically all
NVIDIA 3D cards produced in recent times—everything from the latest GeForce cards to
the oldest TNT cards from the mid-1990s. The nvidia-glx driver supports modern cards,
while the nvidia-glx-legacy driver supports older GeForce 1 and 2 and TNT chipsets.
To install support for NVIDIA cards, follow these steps:
1. Open a terminal window (Applications ➤ Accessories ➤), and type the following in
the terminal window; this will back up a vital configuration file:
sudo cp /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.backup
2. Select System ➤ Administration ➤ Synaptic Package Manager.
3. Click the Search button, and enter nvidia-glx as a search term. In the list of results,
click the check box next to nvidia-glx if you have a modern NVIDIA card or
nvidia-glx-legacy if you have a GeForce 1 and 2 or TNT graphics card. Note that
you can ignore the nvidia-glx-dev package. Then click Apply.
4. After the installation has completed, open a GNOME Terminal window (Applications
➤ Accessories ➤ Terminal), and type sudo nvidia-glx-config enable.
5. Reboot your system.
To further configure the NVIDIA card once your PC is back up and running, open a
GNOME Terminal window, and type nvidia-settings.
If you find that the NVIDIA graphics driver doesn’t work, for whatever reason, you can
revert to the backed-up configuration file by typing the following at the command prompt:
sudo mv /etc/X11/xorg.conf.backup /etc/X11/xorg.conf

Dobry napad je zalohovat xorg.conf

Problem je, ze mi to cele funguje len v "recovery mode" a v normalnom mi to nejde ani tuk, ostane cierna obrazovka. Co je este horsie ani pri instalacii mi to neslo.

Nemate nejaky napad ako toto odstranit. Cize aby to samo naskocilo. Toto som zatial nikde nenasiel.


Dik za kazdy podnetny navrh.


    • Re: Nvidia 8800 GTX a Ubuntu 64 bit 7.04 20.10.2007 | 00:40
      Avatar mdz79   Používateľ
      Yo,

      a len tak pre zujimavost, niekde som cital ze driver nvidia-glx je pre karty 8 rady uplne o nicom a ze existuje nejaky novy ale este som ho nenasiel.

      To len aby som nezabudol
      • Re: Nvidia 8800 GTX a Ubuntu 64 bit 7.04 22.10.2007 | 00:19
        Avatar mdz79   Používateľ
        Takze nakoniec som to moc nevyriesil, ale nieco predsa.

        Nainstaloval som Ubuntu 7.10 32-bit desktop.

        Inforacia pre vsetkych ktorí maju karty NVIDIA 8-serie (teda 8600, 8800 GTX GTS ...

        V Synaptic Package manager je potrebne instalovat novy subor a nie ako uvadzaju ostatne navody.

        Cize nie nvidia-glx ale novy nvidia-glx-new
        Chvilu mi to trvalo ale predsa som to nasiel.

        V priebehu tyzdna vyskusam aj 7,10 v 64 bitovej verzii - ak by to niekto potreboval


        • Re: Nvidia 8800 GTX a Ubuntu 64 bit 7.04 23.10.2007 | 22:00
          <<<>>>   Návštevník
          co sa tu vsetci serete ? to nemozete normalne tpo instalovat ako pravy linuxaci nie odchovanci windowsou ze klikanim ??? ved ak instalujem nvidia kartu idem na NVIDIA stranku stihanem driver NVIDIA-******.run potom dam init 3 za roota do konzoli potom dam sh NVIDIA-*****.run potom odenterujem moznosti potom kuknem xorg.conf prepisem nv na nvidia a potom dam init 5 a hotove a ziadne taketo sracky to kde sme ?
          • Re: Nvidia 8800 GTX a Ubuntu 64 bit 7.04 24.10.2007 | 14:06
            :D   Návštevník
            jejejeeeeeej pozor niekto sa tu narodil s notebookom v ruke s predinstalovanym linuxom :D
            • Re: Nvidia 8800 GTX a Ubuntu 64 bit 7.04 24.10.2007 | 14:17
              Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
              bolo by dobre kaby sa takých ludí rodilo čím viac :D
              ked nevieš, tak nefušuj
              • Re: Nvidia 8800 GTX a Ubuntu 64 bit 7.04 26.10.2007 | 22:02
                Smolko   Návštevník
                Stupidita, nahodil som ubuntu 7.10 s grafikou 6600GT, + nvidia-glx-new vsetko slapalo, dal som tam 8800 GTX a mam ciernu obrazovku nech robim co robim nejdeto iba ak v safe mode
                • Re: Nvidia 8800 GTX a Ubuntu 64 bit 7.04 27.10.2007 | 13:32
                  Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                  a prekonfiguroval si Xserver ?
                  ked nevieš, tak nefušuj