Greenie Linux - na križovatke

Sekcia: Komunita 21.10.2007 | 15:06
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Mila komunita...

Moj mily pekny vynalez je tak trochu na krizovatke. Ktorou cestou sa vydat? Moznosti su 3. Kazda ma svoje vyhody aj nevyhody.

--------------

1) Feisty
2) Gutsy
3) Hardy

--------------

1) Feisty

+ dobre odladeny a mne dobre znamy system
+ dostupne vsetky veci, ktore pre toto cudo potrebujem

- starsi softver oproti gutsy
- z toho vyplivajuca aj akasi nemoznost vyrazne rozsirit distribuciu

2) Gutsy

+ novy softver
+ aktualny zaujem o takyto system

- mizerny preklad do slovenciny
- bugy (napr ten s OOo)
- nemam vsetky nastroje ktore potrebujem zatial funkcne v gutsy

3) Hardy

+ este novsi softver
+ perspektiva do buducnosti

- vobec tento system nepoznam
- rozne nahodne bugy
- nedostupnost repozitarov

--------------

Takze tolko asi od mna. A teraz cakam na Vase nazory. Tak sem s nimi :)
    • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 16:04
      WlaSaTy   Návštevník
      mimochodom, načo farbiť keď už niečo zeleným jest. a prepytujem, má to dokonca single install script na konverziu z *buntu.
      • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 16:36
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ano, ma to skript podobny ako ubuntu CE, aj velmi podobnu myslienku... tiez taky skript budem mat casom... dufam :)
        • Re: Greenie Linux - na križovatke 23.10.2007 | 22:30
          Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
          linux je o tom ze sa veci zdielaju. co tak si ten skript zobrat od nich ???
          lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
          • Re: Greenie Linux - na križovatke 24.10.2007 | 01:51
            WlaSaTy   Návštevník
            veď sú tiež zelený :) a ten geografický budík by som tam nehal tiež.
            • Re: Greenie Linux - na križovatke 24.10.2007 | 09:48
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              no... v prvom rade treba povedat ze budem mat od ubuntu dalej ako ubuntuCE ci ubuntuME. ano prevezmem od nich, ale chce to dost vela uprav...
    • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 16:13
      Avatar Matej Krajčovič Ubuntu 8.10  Používateľ
      ja by som dal feisty ale je to na tebe
      You are registered as user #457083 with the Linux Counter.<br/> Given enough eyeballs, all bugs are shallow.<br/>
    • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 16:15
      ---   Návštevník
      no a je to tu , zacina sa koniec!?
      Najlepsie urobis ked sa prestanes hrat na vyvojara. Do ubuntu ( to je jedno akeho) treba dotiahnut rozne ziadane baliky. Takze najlepsia cesta je vytvorit ovladacie centrum, kde sa to naklika a z CD/DVD doinstaluje. Hotovo. Nie je nad cim rozmyslat. Cele to bude o jedinom baliku (= ovladacie centrum) a jednom pridanom CD/DVD k originalu ubuntu. (kto ma internet ani nepotrebuje to pridane CD/DVD).
      Tolko vody, co si tu namutil okolo jednej prkotiny ani nebudem komentovat. Farbu distra si povysil nad vsetko a to je zle!
      • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 16:19
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        +2.86
      • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 16:35
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        teda to bol fakt hlupy nazor :)

        greenie nekonci, greenie zacina :)

        snazim sa vytvorit lepsie vyladene *ubuntu pre ludi tu v strednej europe. vytvaram ovladacie centrum (s tym dost pomaha jeden z ludi tu na linuxos.sk). taktiez su aj pridavne verzie. nie je problem zmenit ubuntu na greenie a dokonca aj naopak. zatial je to pridanim par balikov. skript sa samozrejme pripravuje. a kto ma internet ten nech si robi co chce. mne sa chce urobit system, ktory nebudem musiet 2 hodiny nastavovat aby bolo vsetko tak ako chcem. chcem urobit system kde je to hned. ale ty si si nedal namahu zistit si viac, ide Ti len o nejake farbicky. tak si zober stetec a chod si izbu namalovat na ruzovo, aby bolo jasne, ze je to "tvoja izba"
        • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 16:55
          WlaSaTy   Návštevník
          no moment, keby si sa predsa len obrátil cestou virtuálneho balíka zahŕnajúceho skupinu ďalších balíkov, tak máš viac ako 3/4 roboty hotovej. presne tej roboty ktorej si sa teraz zľakol a opýtal si sa že ktorú vetvu máš modifikovať. Ale, rob si ako chceš, cesta prehadzovania ikoniek zľava doprava je len bavečka na dlhé zimné večery. Tá zvyšná štvrtinka je len zmena vzhľadu ktorá sa dá IMHO tiež dať do grafickej témy. Alebo si tam dal aj niečo iné? ak áno, tak nám povedz, radi sa na to aj pozrieme.

          PS.: áno, aj ja zdieľam názor že štandardizácia ušetruje prácu a zamedzuje zbytočnostiam.
          • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 17:31
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            nejaky ten skriptik je mozny a rad ho vytvorim. musim ale najskor urobit si poriadky ze co vlastne pouzit, rozne blbosti poskusat... vsetko si zapisujem samozrejme, a ked bude iso podla mna hotove, tak urobim skript ktory urobi z ubuntu greenie. taktiez by som rad urobil casom metabalik, ktory by cez zavislosti urobil vsetko potrebne...
        • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 16:59
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          myslim, ze to nebol hlupy nazor. na vsetko co robis, staci par skriptov, mozno aj jeden. bugy nemusis riesit, kedze o to sa postaraju ubuntaci. a myslim si, ze o greenie hovori len vtedy, ak sa na nieco spytas ako funguje, a ako to pridat do greenie.
          • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 17:22
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            tak tak... asi kazda diskusia je z mojej iniciativy... kvalita sa slavi sama, lenze vacsina ludi, ktory to odsudzuju, si iso nenapalia alebo nehodia do virtualnej masiny. A to je dost blbe...

            tak ci tak, je na tom este vela prace.
            • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 17:37
              WlaSaTy   Návštevník
              A vieš nám opísať pridanú hodnotu ktorú si obsiahol a ktorú obsiahneš v blízkej budúcnosti pre greenie? Ja by som to aj rád vyskúšal ale akosi oproti výrobku z dieľne canonical tam vidím len zmeny v poprehadzovaní menu, zmene tapiet a zmixovaní gnome/kde desktopov. keď vynechám kde, tak kvôli grafickej téme nebudem ťahať celé iso a ani nebudem rezervovať 5Gb na disku. Áno, môže to vyzerať pekne, ale výzor nie je všetko keďže aj iné OS majú pekný vzhľad.
    • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 16:19
      Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
      Daj Gutsy a mozes aspon kompletne prelozit do slovenciny tak budes mat na vrch :)
      • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 16:37
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        no... to nie je len tak... a inak pekne ma serie ze nove buntu ma horsi preklad ako stare buntu :(
        • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 16:42
          Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
          No tak s tym daco sprav, ked bude mat greenie lepsi preklad tak ho hned kazdy bude chciet mat ;)
          • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 16:53
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            to nie je len tak... a inak dost ma hneva ze preklad gnome v ubuntu a v inych distrach sa nescitava dohromady...

            niektore veci prelozim, ale nemozem vsetko...
    • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 16:57
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Caf

      ideš na to zle!!!

      tu totiž niesu žiadne 3 možnosti ale iba jedna a to Gusty.
      Ide totiž o to že ak robýš *buntu based remaster distro tak by si mal najprv počkať kým víde finálna verzia tvojej predlohy (už vyšla tuším). zoznámiť sa s ňou poopravovať bugy a dorobiť preklady a tak podobne a ked bude už odladená tak to s malím oneskorením vydať to tvoje distro

      keby si bol vývojársky guru tak to oneskorenie nebudeš mať pretože svoj klon budeš pripravovať zároven z prípravou svojej predlohy a budeš reportovať bugy a preklad a tak spet do ubuntu. ale kedže ty robýš zatial iba remastering tak musíš mať to opozdenie

      o Hardy ani neuvažuj

      tomolc
      tomolc
      • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 17:00
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        ozaj a ešte by ma zaujmalo aký soft ti chýba v novom buntu - čo si dal do mínusu že potrebuješ a nemáš?

        tomolc
        tomolc
      • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 17:41
        open source   Návštevník
        + 1
      • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 18:00
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        zvolil som si moznost feisty, na gutsy budem robit ked sa trosku doladi...

        ak by si sa hrabal v bug hlaseniach gutsy tak ma tam najdes. na gutsy nerobim hlavne kvoli bugovosti. stahoval som rozne zaplaty ale ziadna nepomohla. takze svoje cudo vydam na gutsy tak napriklad o mesiac

        ano zatial robim remastering. a o hardy moc neuvazujem :)
    • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 17:14
      Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
      jedna z veci ktore mi vadia na ubuntu (a tato zalezitost sa netyka len ubuntu) je, ze vydaju verziu, ma vlastne repozitare, funguju updaty atd. ale vydaju dalsi verziu s vlastnymi repozitarmi... jednoducho nieco nove. potom podpora pre tu prvu skonci (myslim, ze ubuntu zarucuje udrziavanie verzie tak 18 mesiacov) a pouzivatel je nuteny spravit upgrade/reinstal, aby bol up to date, v com vidim problem. pouzitelnost distribucie pre bezneho uzivatela je obmedzena urcitym casom a potom je nuteny zabudnut na stary system a zvykat si na novy (pravdepodobne lepsi, ale iny) a to samozrejme len ak je v jeho moznostiach nainstalovat ho a nakonfigurovat podla svojich potrieb. tu by si mohol priniest do sveta ubntu a jeho forkov novum a to tak, ze by jednoducho neexistovali verzie tvojho zelenia. existovali by len verzie instalacnych/live cd a system by si udrziaval a vyvyjal len cez updaty. dopracujes sa k tomu, ze ak pouzivatel raz nainstaluje tvoju dustribuciu, nebude nuteny okrem updatovania robit nic ine ako ju vyuzivat. samozrejme ak by doslo k nejakym zmenam musel by si to pouzivatelovi pri update oznamit. na tomto principe funguju co zatial viem len arch a gentoo. ak by si sa pre tuto cestu rozhodol, znamenalo by to naozaj vytvorenie forku ubuntu co by naozaj znamenalo, ze si zacal vyvyjat nejake distro. samozrejme to je tazsia cesta ako zostat zavysly na nejakej uz existujucej distribucii, a znamenalo by to aj vytvorenie vlastnych repozitarov a spravovat baliky v nich. dokonca by som taku distribuciu aj odporucal znamim, ktori by mali zaujem migrovat na linux, ak sa ukaze, ze je kvalitna (a to bude tazke docielit).
      Everything is proceeding as I have foreseen.
      • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 17:28
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        To s tými aktualizáciami je vynikajúci nápad. Chýba distribúcia vhodná pre začiatočníka s takýmto spôsobom aktualizácie.
        • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 18:19
          Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
          ano presne tak. takato distribucia je asi jedina, ktoru by som teraz privital. no kto sa do toho pusti musi mat jasnu predstavu co chce docielit a urcite si bude musiet byt vedomi toho, ze to nebude prechadzka ruzovou zahradou uz len s toho dovodu, ze je treba vytvorit a spravovat repozitar a dalsia vec, s novou verziou softu moze prist novy konfigurak a s novymi volbami o ktory sa bude treba postarat, pretoze odpada moznost, ze pouzivatel si to pozrie a upravi sam. v podstate moze byt jedno aky balickovaci system sa pouzije aj tak na nom bude treba spravit nejake upravy. tu do uvahy prichadza aj novy balckovac. no nebolo by odveci od archu odklonit takuto vetvu. gentoo bohuzial neprichadza do uvahy. to by bolo narocnejsie a nevyuzil by sa cely potencial tejto distribucie.
          Everything is proceeding as I have foreseen.
          • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 19:25
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            ako je to s archom? dalo by sa urobit bez nejakych problemov CD kde by bolo 700MB veciciek, a pomocou jednoduchych drobnosti by sa nainstalovalo co by sa len chcelo?

            len tak nahlas rozmyslam nad kombinaciou archu a prostredia xfce... aj ked kde by sa hodilo asi viac...

            tak ci tak, arch nepoznam... ale mam volnu particiu...
            • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 19:26
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
              Len pre zaujímavosť si pozri koľko sa toho vojde do 200MB u slax-u.
            • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 19:33
              Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
              ano da sa to. ved arch tak funguje. nainstalujes base a doinstalujes z repa co chces. ci to repo bude na cd alebo na nete to je jedno
              Everything is proceeding as I have foreseen.
              • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 22:31
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                prave nad tym vazne uvazujem :)
                • Re: Greenie Linux - na križovatke 22.10.2007 | 13:44
                  Avatar srigi   Používateľ
                  Lenze ten Arch treba po nahodeni base + ostatneho systemu zlozito nastavit. Ubuntu funguje out-of-box na trepnem 75% dnesneho moderneho i386 HW.
                  • Re: Greenie Linux - na križovatke 22.10.2007 | 13:53
                    Avatar srigi   Používateľ
                    Ale musim povedat, ze Kito-va myslienka sa mi paci, uz som podobne mnohokrat rozmyslal. Vystihol presne to co sa mi na Ubuntu nepaci. Napr. novy UbuGG ma Gnome 2.20, zanedlho bude nova minor verzia a ta bude az v dalsej verzii UbuHH. Archery taketo problemy neriesia. Spustia pacman -Syu a maju aktualny system.

                    Problemom toho pristupu je jedna skutocnost - nie je mozne si vybrat verziu balicku, ktory kces pouzivat. Napr. ak kces zostat na PHP-5.2.3 nesmies tento balicek updatovat, lebo po aktualizacii sa starsia verzia vymaze z repo. Podobne to bude zanedlho s KDE. Kto o rok updatne Arch pride o KDE-3.5.8 a dostane ten balast KDE4.
                    • Re: Greenie Linux - na križovatke 22.10.2007 | 17:38
                      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                      KDE4 bude do istého času samostatný balík a bude teda možné ho mať nainštalovaný spolu s KDE3 (teda aspoň tak predpokladám, takto to má vyriešené gentoo, presnejšie povedané KDE je 1 balík ale ma sloty kde-3 a kde-4).
                    • Re: Greenie Linux - na križovatke 22.10.2007 | 20:37
                      Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                      co sa tyka konfiguracie archu, tak mas pravdu. to je na pouzivatelovi a vzdy to aj tak ostane, kedze arch ma taku filozofiu ako ma. to sa moze zmenit len ak sa odkloni user friendly (myslim pre bfu priatelna) vetva.
                      nikdy som nepotreboval ostat na konkretnej verzii softwareu a ani som neriesil downgrade, ale mas pravdu, je to problem a bolo by naozaj uzitocne ak by takato moznost bola. ale vzrastli by naroky na synchronizacne serveri. mozno to je dovod preco to tak nie je.
                      Everything is proceeding as I have foreseen.
                      • Re: Greenie Linux - na križovatke 22.10.2007 | 22:59
                        Avatar srigi   Používateľ
                        Z principialneho hladiska riesenie asi neexistuje. Distro zalozene na rolling-updates ma takuto vlastnost predurcenu. Mozno niekto vymysli nejaky novy koncept. Teraz mame zatial dva, standardne distra a distra s rolling-updates. Kazdy pristup ma svoje vyhody a nevyhody. Nevyhody toho prveho si zhrnul ty, toho druheho, ja.

                        BTW tiez by ma potesil nejaky BFU fork Archu.
      • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 17:28
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        s tebou uplne suhlasim.

        vydavanie novej verzie je vhodne - pre cloveka, ktory si kludne napaly kazdych 6 mesiacov novu verziu... ale vela ludi na to kasle. ina moznost je napriklad na ubuntu pouzivat iba LTS verzie. Linuxove vecicky vsak idu dost rychlo do predu, a za tie 2 roky bude kazdy program v uplne inej verzii. a ja, ako viac menej jediny, som zavisli na ubuntu repozitaroch. a taktiez nemam v plane nejako vyrazne sa odtrhnut od ubuntu. tie updaty... v principe sa to da. nie je problem napriklad z FF urobit GG bez preinstalovania. ale ak je tam vela roznych programov z roznych "pochybnych" zdrojov... tak veru neviem neviem. nenapada ma teraz nijake riesenie, a na arch ci gentoo si tiez netrufam. ked som s greenie zacal, tak som sa o fungovani debianoveho distra vela naucil. rozhodne ale neviem vsetko co by som chcel... zatial...
        • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 18:59
          ---   Návštevník
          Stano uvedom si , ty nie si vyvojat , ty nie si programator (to konstatujem po x tvojich otazkach a odpovediach tu vo fore). Ked z toho vyjdem ,tak moje nazory rozhodne nie su hlupe ako si sa vyssie vyjadril. Na vyvoj distra treba vediet viac ako len kde sa nachadza menu.lst , ako sa da vlozit ikona na plochu alebo ako zahnusit ubuntu KDE aplikaciami.
          Takze este raz- ovladacie centrum a pridavne CD/DVD k originalu. NIC VIAC. Tadialto vedie cesta.
    • Re: Greenie Linux - na križovatke 21.10.2007 | 21:45
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Nestačil by AUTOSKRIPT?
    • Re: Greenie Linux - na križovatke 22.10.2007 | 10:55
      Avatar mateso Ubuntu 7.04  Používateľ
      ja by som si vybral 2...

      mozno blby navrh: Pre Vas mozno prkotina ale ak by sa dalo dat do Greenie Linux ovladac na USBmodem Huawei E220(Orange). Mne uz funguje... Velka vdaka Socket za to , ze poradil...
      Ale kvoly urcitym zasahom si ale teraz neviem aktualizovat na 7.10...
      udernik@jabbim.sk
      • Re: Greenie Linux - na križovatke 22.10.2007 | 11:08
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        samozrejme, posli mi vsetky potrebne veci mailom a budu tam. bude to v poradi 4. modem s uplnymi vecickami... mail v profile

        takze moje rozhodnutie okolo greenie:
        vytvori sa verzia greenie 1.5, zalozena na feisty. po nejakom case, ked bude gutsy uz viac okukane a zafixovane, vytvori sa verzia 2.0 na gutsy
        • Re: Greenie Linux - na križovatke 22.10.2007 | 12:48
          --   Návštevník
          gutsy uz je zafixovane - "zafixovanie" nastalo oficialnym vydanim 7.10! na greenie sa ludia vykaslu ak bude obsahovat starsi softver ako aktualne posledne oficialne vydane ubuntu
          • Re: Greenie Linux - na križovatke 22.10.2007 | 12:54
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            Neverím, že je už Gusty odladené, tiež by som radšej vsadil na Feisty, súhlasím s dlhým :-D
          • Re: Greenie Linux - na križovatke 22.10.2007 | 13:03
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            neviem neviem ci vykaslu... a inak Feisty nema az tak moc sarsi softver. niektore verziu su uplne rovnake - firefox, pidgin (vdaka debuntu)... niektore zas nikoho netrapia ze su starsie... napr ze je tu OOo 2.2 a nie 2.3...
          • Re: Greenie Linux - na križovatke 22.10.2007 | 14:04
            Avatar srigi   Používateľ
            Suhlas, tiez odporucam GG. Skus rozmyslat takto: idem nahodit operacny system. Je 22.10.2007. Co si vyberies? Ze ma GG bugy, hmm za 2-3 meiace uz budu fixnute. FF prestanu ludia postupne pouzivat, do 12-tich mesiacov urcite.
            • Re: Greenie Linux - na križovatke 22.10.2007 | 19:18
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              o to prave ide. povedzme ze za 2 mesiace budu bugy v gutsy fixnute. takze mesiac po vydani greenie 2.0
              • Re: Greenie Linux - na križovatke 22.10.2007 | 20:20
                Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                ratas s tym, ze aj greenie bude mat bugy?
                Everything is proceeding as I have foreseen.
                • Re: Greenie Linux - na križovatke 22.10.2007 | 20:45
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  ak bude mat greenie bug, vyrisia to ubuntaci. ak bude mat ubuntu bugy, bude ho mat aj greenie :)
        • Re: Greenie Linux - na križovatke 22.10.2007 | 13:13
          Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
          4modemy asi takžo nastavíš ked každý používa iné nastavenie ppp a wvdial, ibaka by si spravil nejaky graficky nastavovač pre zariadenia
          ked nevieš, tak nefušuj
          • Re: Greenie Linux - na križovatke 22.10.2007 | 13:42
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            priamo na mediu je zlozka s modemami, so vsetkymi potrebnymi subormi a s navodom
            • Re: Greenie Linux - na križovatke 22.10.2007 | 18:11
              lieko   Návštevník
              kedy pochopis ze tym ze niekomu das navod priamo na cd mu sice trochu pomozes (nemusi to hladat na nete), ale je to jedno lebo ludia chcu nastavovat veci klikanim a nie editovat konfiguraky.

              • Re: Greenie Linux - na križovatke 22.10.2007 | 18:36
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                Aký je to problém po správnom detekovaní modemu? Však pppd vieš nastaviť v GNOME-PPP, základ je aby si mal driver ak ho potrebuješ. Alebo vytvoríš priečinok s pripájacími skriptami a podľa typu modemu použiješ príkaz z návodu, ktorý kopírne súbory kam má. A budeš vedieť akým príkazom sa máš pripojiť, alebo vytvoríš hneď odkazy.
                • Re: Greenie Linux - na križovatke 22.10.2007 | 19:17
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  tak tak... riesene je to takto:

                  baliky ako gnome-ppp su hned nainstalovane. okrem toho je priamo na mediu deb balicek, takze sa da nainstalovat na hocijakom ubuntu. bez toho aby sa nejaky greenie instaloval.

                  vsetky navody a subory su robene rovnako. daju sa pouzit priamo na jednom pc kde sa nainstalovalo greenie, a kludne na 20 pocitacov kde bude zmiesane ubuntu, kubuntu, greenie, mint...

                  a kedze uz par navodov mam, nic mi nebrani zjednoteniu. bol by teda graficky postup ako nastavit toto ci hento... a ak treba kvoli tomu kusok *buntu upravit, tak to mozem hned...

                  len mam s modemami malo skusenosti, nikdy som s modemom nepracoval...
              • Re: Greenie Linux - na križovatke 22.10.2007 | 19:14
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                kedy uz konecne pochopis, ze aby mohol mat niekto na ubuntu internet cez modem, musi ist za kamaratom stiahnut si par suborov? alebo stiahnut si ich z windows?

                bude mozne vsetko naklikat, a co viac, pochopia ako sa to robi...
                • Re: Greenie Linux - na križovatke 23.10.2007 | 22:00
                  Ďuro   Návštevník
                  Stano,urobil si niekde anketu"kto používa Grenie Linux"?Aby si vedel,či tvoja snaha nie je zbytočná,aj keď zatiaľ sa to dá stále považovať za novinku.Ak tá anketa niekde je,tak sa ospravedlňujem.
                  • Re: Greenie Linux - na križovatke 24.10.2007 | 10:40
                    Avatar olfi Linux Mint Debian 1, Windows 7  Používateľ
                    pekne rano prajem, je to dobre ze na CD budu potrebne veci na instalaciu dat. kariet a ineho hardveru. Ja som svoj laptop musel napojit na internet co mam pripojeny do PC. Stahoval som potrebne baliky a hladal navod ako to nainstalovat. Mozno ze sa Greenie priblizi k dokonalosti ak sa tieto balicky priamo skompiluju do jadra a bude to uz v zaklade distribucie. Potom staci len nastavenie a to v KPPP alebo v Gnome-PPP.
                    • Re: Greenie Linux - na križovatke 24.10.2007 | 10:58
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      pridavat rozne taketo vecicky do jadra by ovplyvnilo ludi co modemy nepouzivaju. vsetky ovladace a navody vsak budu na mediu - takze sa bude dat na greenie, rovnako ako do ubuntu. a to je ciel...
                      • Re: Greenie Linux - na križovatke 24.10.2007 | 11:11
                        Avatar olfi Linux Mint Debian 1, Windows 7  Používateľ
                        OK, teraz z ineho sudka, ma zvuk fujarky, profesionalne strihnuty, bude zaujem vclenit to ako uvodny a zaverecny zvuk distribucie? Mozno ze sa budete smiat, ale nieje to zly napad ... :))
                        • Re: Greenie Linux - na križovatke 24.10.2007 | 11:26
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          smiat sa nebudem ale asi to nepouzijem - pretoze zvuk fujary je uz dobre 3 tyzdne v distre :)

                          ale hod mi to na mail, hodi sa. je v profile
                      • Re: Greenie Linux - na križovatke 24.10.2007 | 11:48
                        Avatar srigi   Používateľ
                        Neni pravda, lebo vacsina dirverov je dnesnych distrach vo forme modulov. Ak dany HW nemas, tak modul iba ostane tisko lezat na HDD a vobec sa nenaloaduje.
                        • Re: Greenie Linux - na križovatke 28.10.2007 | 19:01
                          -----   Návštevník
                          Kdesi hore si písal: citujem " aby som nemusel 2 hodiny nastavovať "

                          Myslíš, že keď to chytí do ruky niekto ďalší nebude musieť??, alebo chceš sa vydať cestou M.........t?
                          • Re: Greenie Linux - na križovatke 28.10.2007 | 19:23
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                            joj som davno nebol v tejto diskusii :)

                            windows treba nastavovat veeelmi dlho. treba instalovat kancelarsky balik, kodeky, ovladace od rozneho hardveru, napalovaci program, hudobny prehravac, internetovy prehliadac, nieco na pracu s fotkami...

                            u greenie nie...

                            ak niekomu nesedi celkom default nastavenie greenie, tak staci urobit par klikov. Rozhodne ovela menej, ako keby sa nastavovalo Ubuntu.
    • Re: Greenie Linux - na križovatke 28.10.2007 | 19:25
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      takze...

      nova verzia 2.0 je intenzivne vyvijana, do konca oktobra bude nejaka verejna beta. zalozene na gutsy
      • Re: Greenie Linux - na križovatke 28.10.2007 | 20:38
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        no oproti GG tam asi nic extra neni.
        • Re: Greenie Linux - na križovatke 28.10.2007 | 20:54
          WlaSaTy   Návštevník
          ale je, aspoň jedna tapeta a nejaké ikonky ktoré zutekali z menu rovno na plochu.
          • Re: Greenie Linux - na križovatke 28.10.2007 | 20:57
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            tak schvalne toto je pridane :)

            leafpad mc vlc gnomebaker gstreamer0.10-plugins-ugl* msttcorefonts flashplugin-nonfree ttf-ubuntu-title ttf-bpg-georgian-fonts ttf-sjfonts xfonts-intl-european unrar* nautilus-open-terminal openbox-themes nedit gftp macchanger gtkboard gthumb d4x gpaint scrot pidgin gnome-ppp p7zip-full gimp-ufraw gpaint usbmount libswt3.2-gtk-jni libswt3.2-gtk-java nautilus-cd-burner bluefish liblame-dev audacity audacious dillo nautilus-cd-burner pidgin lame build-essential cups-pdf gnome-commander gajim gdesklets samba mail-notification streamtuner liferea libnotify-bin numlockx xterm xkill ndiswrapper* ndisgtk totem-xine libxine1 hexedit gnome-compiz-manager gnome-games gnome-games-data libdvdcss2

            k tomu samozrejme kompletna slovencina, vela roznych grafickych veciciek, greenie control center, ovladace na rozne modemy a 3G...
            • Re: Greenie Linux - na križovatke 28.10.2007 | 20:58
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              vsetko z repozitarov GG, ze? slovencinu mam aj ja, a nemam blbuntu nainstalovane, ovladace mam tiez, ked ich potrebujem, a tak dalej
            • Re: Greenie Linux - na križovatke 28.10.2007 | 21:06
              WlaSaTy   Návštevník
              inak čítal si to po sebe?

              z tvojich slov vyplýva že všetky tieto balíky niesú v *ubuntu ale sú v greenie. ty si tam zabudol napísať "v štandardnej inštalácii" čím poškodzuješ distribúciu z ktorej čerpáš.

              a k tej "kompletnej" slovenčine? minule si tvrdil že "nie kompletná" ale len "štandardne zapnutá" (zrejme pomocou lokalizačného metabalíku a troch riadkov v konfiguráku). ohľadne greenie control centra sa nevyjadrujem a ovládače na modemy sa v *buntu radia do kategórie multiverse. Ak sa nemýlim, tak podľa licenie by nemali byť priamo na inštalačnom CD, nieto v inštalačnom image.
              • Re: Greenie Linux - na križovatke 28.10.2007 | 21:10
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                jojoj... no vsetko je to z repozitarov v CD verzii. V DVD je par veci ktore v repozitaroch nie su, napriklad tuxguitar.

                Ano, mal som napisat "v standardnej instalacii", ospravedlnujem sa. A nechcem poskodit ani meno ubuntu ani jeho balicky :)

                ovladace na rozne modemy budu na CD, ale nebudu sa automaticky instalovat. Vsak naco by boli niekomu, kto ich nebude pouzivat, kedze nema modem?
                • Re: Greenie Linux - na križovatke 28.10.2007 | 22:06
                  Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                  predpokladam, ze aj instalator greenie linuxu je od ubuntu. odporucil by som ti to prerobit, uz len koly tym modemom. vlozis tam otazocku k nastavovaniu siete (neviem ci to ubuntu vobec ma) ci si pouzivatel praje nainstalovat driver pre jeden s nasledujucich modemov a podobne. velmy ti odporucam neostavat zavysly na konkretnom distre (myslim tvoje oblubene *ubuntu). jednoducho si zober svoj vzor/zaklad povedzme taky aky je dnes a dalej pokracuj vo vyvoji bez toho aby si sa musel prisposobovat vzorovej distribucii, co neznamena, ze nebudes moct preberat nejake vylepsenie, ale nie tak aby si bol na tom zavysly. predstav si, ze vyvoj ubuntu sa pohne istym smerom a ty budes nuteny sa pohnut tym istym, pretoze inak tvoja doterajsia praca bude stat za kopku vies coho. v pripade, ze zavyslost na ubuntu je tvojim cielom tak nevidim vyrazny dovod vytvarania prerobenych .iso obrazov niecoho co vlastne bude skoro to iste. je to beh za niecim co neobehnes. uz to pocuvas skoro z kazdej strany. najprv by si mal zacat s vytvaranim scriptu pre pretvorenie ubuntu po instalacii a ak popritom nebudes mat co robit kludne si vytvaraj vlastne .iso, live cd, rozbehavaj shipit programy atd.
                  Everything is proceeding as I have foreseen.
              • Re: Greenie Linux - na križovatke 28.10.2007 | 21:16
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                slovencina je viac menej totozna s ubuntu GG, takze na dost zlej urovni. No co, aspon par veci co uplne bije do oci napravim...

                predtym som dal zmiesanu slovencinu a cestinu. co malo vyhody, ale aj nevyhody... budem musiet urobit do centra klikatko, ktore tuto moznost zapne/vypne. standardne to je ale vypnute
                • Re: Greenie Linux - na križovatke 28.10.2007 | 21:38
                  WlaSaTy   Návštevník
                  aha, takže keď to zrátame, tak máme kompletnú slovenčinu na dosť zlej úrovni. Inak keď to prekladáš tak využívaš prácu v prekladateľskom teame alebo len súkromničíš?

                  a k tým ovládačom, existuje jedna cesta ako to čiastočne legálne ojebabrať, addon cd. to sa už v minulom storočí robilo.
                  • Re: Greenie Linux - na križovatke 28.10.2007 | 23:16
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    alebo ina moznost - pristup len po odtuknuti licencie...
                    • Re: Greenie Linux - na križovatke 28.10.2007 | 23:42
                      WlaSaTy   Návštevník
                      tak hor sa do toho a pol je hotovo. a potom rýchlo od toho.
          • Re: Greenie Linux - na križovatke 28.10.2007 | 20:57
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            tomu hovorim pokrok milovymi krokmi
    • Re: Greenie Linux - na križovatke 09.11.2007 | 12:39
      Avatar holden Solaris 10  Používateľ
      Ja mam pre Teba iny navrh - skus viac robit a menej tliachat na fore...

      Zmena farieb na novu distribuciu nestaci, to si mohol vydat ako temu.
      • Re: Greenie Linux - na križovatke 09.11.2007 | 22:17
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        teda to bolo fakt trapne. jednak som nemenil len farbu (prepac, nepisem velkostou 80 aby si to mohol precitat aj ty), a vo fore sa moc nevyskytujem pretoze na tom pracujem...
        • Re: Greenie Linux - na križovatke 09.11.2007 | 22:42
          Avatar m4rtin.m   Používateľ
          Stano
          Mila komunita...
          (nasleduje popis problemu)
          Takze tolko asi od mna. A teraz cakam na Vase nazory. Tak sem s nimi :)
          holden
          Ja mam pre Teba iny navrh - skus viac robit a menej tliachat na fore...
          Zmena farieb na novu distribuciu nestaci, to si mohol vydat ako temu.
          Stano
          teda to bolo fakt trapne. (nasleduje urazka)
          -----------
          1. ) stano, vsetci su presvedceni ze si zmenil len farby (hoci sam tvrdis opak). tak nas presvedc co prevratne tvoja distribucia obsahuje oproti povodnemu ubuntu. grafika? nezajem. povodny styl ubuntu mi pripada velmi pekny a inak su tu stranky typu gnome-look, kde-look. kazdy clovek si dokaze vybrat co sa mu paci, nemusis to robit zanho. dalsie zmeny? to ze je to aj zo slovencinou + dalsie programy? ok, beriem ale a) kazdy si ich aj tak doinstaluje b) nemozes vediet ci ta nahodou niaka firma nezazaluje ze si porusil jej intelektualne vlastnictvo distribuovanim firmveru . dalo by sa aj pokracovat. tak preco robit "nove" distro ked ma oproti staremu navyse len preklad?
          2. ) podla mna sa tu vyskytujes /relativne/ casto. aj ked to je mozno len tym ze si moc napadny ^_^
          9.11.07
          5.11.07
          28.10.07
          24.10.07
          22.10.07
          21.10.07

          • Re: Greenie Linux - na križovatke 10.11.2007 | 01:34
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            Toto su "vážne" veci. Stano sa snaží a to je dobre. Na druhej strane by mal častejšie vypadnúť medzi ľúdí a užívať si mládí. Ja chodím na drinkesy a lepšie ako je Greenie sú moje poinštalačné tipy pre Ubuntu.
          • Re: Greenie Linux - na križovatke 10.11.2007 | 10:42
            Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
            Nechápem, prečo sa toľko každý do toho obúva. On to robí len pre zábavu a mňa osobne to nijako nemotivuje k reakciám. Problémom by snáď mohlo byť, že niekedy to preháňa s "reklamou" ;)...
            • Re: Greenie Linux - na križovatke 10.11.2007 | 11:12
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
              Aj zlá reklama je reklama,,,
              • Re: Greenie Linux - na križovatke 10.11.2007 | 15:15
                Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
                To je pravda, ale ľudí, ktorí už o tom počuli, nebaví vždy počúvať to isté dookola (že je niečo zlé a samú kritiku a pod.). Ale v každom prípade máš síce pravdu, ale...:)
              • Re: Greenie Linux - na križovatke 10.11.2007 | 15:32
                ---   Návštevník
                este ste zabudli na jeden rozdiel bude to mat na ploche ten jeho manual ktory nic neriesi. (To ale len preto ze autor objavil prikaz ako ho na plochu stiahnut) Tot vsetky rozdiely.

                Ono keby si niekto vazil svoju pracu , isiel by cestou vytvorenia ovladacieho centra , kde by sa to naklikalo. Ale dovod preco to tak nie je vidim v tom, ze by sa jednalo "LEN" o nejake pridavne CD a autor sa potrebuje zviditelnovat, co mu 5 minutovu slavu nezaruci ,hoc nie je a nebude vyvojar nikdy.
                Takze ked si date do suvislosti chorobnu ctiziadostivost autora, s precenovanim vlastnych sil, tak vam vyjde to zelene distro a plus autorove (vraj vyvojara) trivialne otazky ako zmenit farbicky a poradie v menu dotvaraju obraz hlavneho vyvojara.

                Veci ktore by asi mohli porusovat autorske prava by sa dali stahovat z nejakeho na to urceneho repa.
                • Re: Greenie Linux - na križovatke 10.11.2007 | 17:19
                  Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                  Súhlasím,,,
                • Re: Greenie Linux - na križovatke 12.11.2007 | 00:27
                  Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                  človeka ktorý sa neprizná za vlastný príspevok v ktorom niečo kritizuje považujem za nulu
                  ked nevieš, tak nefušuj
                  • Re: Greenie Linux - na križovatke 12.11.2007 | 00:34
                    ---   Návštevník
                    mas co hovorit ,myslis ze z tvojho mena sa da nieco vycitat? si nejaky mudry tusim.
                    pamataj si jedno : mena hloupych na vsech slou...
                    • Re: Greenie Linux - na križovatke 12.11.2007 | 00:38
                      Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                      kebyže chcem tak taky príspevok napíšem aj ja ale anonymne ..nikto by nevedel kto to napísal nič by sa nedialo
                      kebyže taký príspevok napíšem zo svojho nicku tak si ludia na tomto portály môžu kumne zaujať svoj názor ( kedže tu a i na celom internete vystupujem pod týmto nickom)
                      ...dufam že sa chápeme
                      ked nevieš, tak nefušuj
                      • Re: Greenie Linux - na križovatke 12.11.2007 | 00:53
                        ---   Návštevník
                        neviem o co ti ide ,kritika je bud opravnena alebo neopravnena ,co na tom kto a pod akym menom to pisal ,nie? Co meni na veci ,ze si tu stale pod rovnakym menom ? Ked sa prihlasim pod menom napr. Fero Miso , zmeni sa nieco na tom co som napisal?
                        Alebo len to potrebujes ty a + dalsi niekam zaskatulkovat?
                        Co takto si z kazdej kritiky nieco zobrat? Nie hned vyskakovat ze som sa nepodpisal.


                        (Ono cas mi da za pravdu ,ze vyvoj tohto zeleneho podarku skonci ako pridavne CD k ubuntu. Najde sa snad uz rychlo nejaky schopny programator (nie vyvojar) ktory to spravi lavou zadnou.
                        Halo ktore sa okolo toho robi patri do nutneho zla , ktoremu je toto forum vystavene a ako tak vidim sa od neho vyrazne distancuje)
                        • Re: Greenie Linux - na križovatke 12.11.2007 | 09:44
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          ale ale...

                          normalny nick znamena, ze sa nehanbi za svoje nazory. stoji si za nimi, ma svoju osobnost, je mozne ho kontaktovat. co teba nie. vsak naco, zijes sam pre seba...

                          a inak poznas projekty ako napriklad kiwi? lokalizovane ubuntu, pouziva to tam mozno 5 percent ubuntakov. stale je to ubuntu a nehanbi sa za to, z coho to pochadza. a inak hlavny vyvojar vie ovela viac ako ty.

                          greenie to chce dotiahnut dalej, dalej ako len poslovencene ubuntu. ale to nepochopis. clovek, ktory nikdy nic neurobil, si nevie vazit pracu ostatnych vsak?
                          • Re: Greenie Linux - na križovatke 12.11.2007 | 12:47
                            ---   Návštevník
                            Takze este raz genialny Hoferek.
                            Ja sa za svoje nazory nehanbim , aby si mal sajn ,ja som kritizoval ten tvoj manual pod menom 123. Ale uz sa mi nechce na klavesnici hladat tie 3 klavesy ,ked to mozem spravit jednou. Ano, ten manual, co stal za velke ...

                            Tu nieco zacina smrdiet:
                            (Greenie je založen na Ubuntu a jeho hlavním vývojářem je Stanislav Hoferek- zdroj root.cz)

                            hlavny vyvojar vie viac ako ja. Toto uz nepotrebuje komentar. Ty si sa stano zviditelnil ,takze viem co vies , ako chces mna hodnotit? Ci naco ,staci napisat ze vies viac? Ono tvorit distro a vediet nieco nacmarat v gimpe je sakra rozdiel.

                            Keby si stano vedel nieco viac ( nie je potrebne aby to bolo viac ako ja, o mna tu nejde) , tak by si sa tak debilne tu vo fore nepytal este aj dnes. Ale to zrejme je nejaka porucha , tvarit sa ako majster sveta a vysledok je taky aky je. Ono ani to tvoje slavne prekladanie nestoji za vela, vsetko prekladas ako pre male deti v skolke , + v kazdej vete zopar smajlov ,to veru kvalite a urovni neprida. No ale pre spokojnost na tvojej dusi zi v omyle ze mas najvacsie vedomosti tu vo fore , a keby len vo fore , rovno v celej galaxii.
                            • Re: Greenie Linux - na križovatke 12.11.2007 | 12:56
                              Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                              stano myslel hlavného vývojára projektu kiwi ak si si to nevšimol ...určite nie seba
                              ked nevieš, tak nefušuj
                  • Re: Greenie Linux - na križovatke 12.11.2007 | 09:49
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    niektory anonym ma lepsie nazory ako ty, ktory sa akoze "podpises". nejde o podpis, ale o vecnu stranku prispevku.
                • Re: Greenie Linux - na križovatke 12.11.2007 | 09:40
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  takze pan mudry, porozmyslajme...

                  nie som vyvojar, nevyznam sa v pythone, v C++, v nicom tomu podobnom. ale viem co chcem a potrebujem, pomaha mi s tym clovek. nie je problem urobit nejaky nacrtok v gimpe ze toto tak a toto tak

                  grafika: nieco viem namalovat sam, s niecim mi pomaha poriadny grafik

                  vyber programov: s tym pomaha komunita

                  tak v com je problem? manual nic neriesi... tvoj nazor, nejdem Ti ho vyvracat. si dost tvrdohlavy tak je to myslim ze zbytocne

                  mozno viem toho o fungovani linuxu menej ako ty, ale viem o polovicu viac ako vtedy, ked som uplne zacinal. chcel som sa naucit ubuntu, tak som zacal pisat manual. pre seba, pre svojho otca, pre par blizkych. teraz je to pre vsetkych. chcel som urobit ubuntu tak, aby bolo hned. takze som dal dokopy napady z mojho manualu, napady par ludi, napady z poinstalacnych typov tu v databaze znalosti, pozistoval som si co ludia nepotrebuju a co potrebuju, a je to.

                  veci, ktore porusuju autorske prava, su na specialne urcenych repozitaroch :) ale to asi vies...

                  laskavo prestan hovorit o preceneni vlastnych sil. chces vlastne programy tam? posli ich. chces nejaku vlastnu temu? posli ju. zvazim, uvidim

                  inak ovladacie centrum sa momentalne robi
                  • Re: Greenie Linux - na križovatke 12.11.2007 | 13:03
                    ---   Návštevník
                    uz nie si vyvojar? to ako od kedy?

                    Greenie je založen na Ubuntu a jeho hlavním vývojářem je Stanislav Hoferek. zdroj root.cz

                    Spoločnosť/ Vývojár: Stanislav Hoferek
                    zdroj wiki

                    Ci zase schizofrenia? To sa da uz dnes ako tak uspesne liecit, netreba sa za to hanbit.
                    (ja som sa takto neprezentoval ,ale ty , a teraz tvrdis opak ?)

                    Ja nepotrebujem ziadne vlastne programy , ja si ich skompilujem sam , nepotrebujem ziadne temy , mne ubuntu tema vzdy stacila ,lebo je dobra.

                    Tak ak sa chces spravat standardne tu vo fore prestan vsade pchat to svoje ego (ja som hoferek, kto je viac) , a prestan spamovat s tym tvojim manualom. Velkost cloveka je v jeho skromnosti a pilnej praci , ktoru dokazu ludia aj bez upozornenia hodnotit.
                    Skvela praca sa prezentuje sama ,netreba na nu stale upriamovat pozornost.
                  • Re: Greenie Linux - na križovatke 12.11.2007 | 13:21
                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                    Dobre, vezmime to z druhej stránky a to z tej, že chceš aby sa Greenie rozšírilo zo súčasných dvoch používateľov (zdravím Dušana) na viacerých.

                    Tiež nie som programátor, mal som možno pred vyše 10 rokmi v gympli základy Basicu, toť vše. Keby som šiel tvojou cestou k vytvoreniu (zlepšeniu súčasného) distra, postupoval by som asi takto:

                    1. V prvom rade by som vytvoril fakt univerzálny výber programov, netreba hneď dupľovať aplikácie, použiť tie najrozšírenejšie a najuniverzálnejšie.

                    2. Keď už máš distro vybrané, snažil by som sa o ňom dozvedieť čo najviac, hlavné konfigy, ako sa dajú robiť modifikácie systému, vylepšenia, moduly.

                    3. Keď už mám distro, výber balíkov ako aj základné vedomosti, zisľoval by som potreby bežných používateľov.

                    4. Začal by som kontaktovať ľudí okolo seba, programátorov, prekladateľov, aj bežných userov.

                    5. Stanovil by som si ciele, ako sa asi bude vyvíjat distro, aké vlastné vylepšenia prípadne GUI nadstavby budem pridávať postupne do novších verzií.

                    6. A začnem s kamarátmi programátormi a nami smrteľníkmi s akým-takým prehľadom variť distro plus začnem ho v tichosti pomaly propagovať.

                    Je to len môj subjektívy pohľad na vec, mám k tebe len jednu ale o to väčšiu výtku, stále mám pocit že distro robíš len pre seba a ospevuješ ho ako nejaký univerzálny zázrak :-)

                    PS: Ak mi to schváli rada starších, chystám sa na recenziu tvojho Greenie, tak sa snaž.
                    • Re: Greenie Linux - na križovatke 12.11.2007 | 14:17
                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                      to je tak ked vo vedeni projektov su netechnicky ludia, nic v zlom ale cital som to niekde.
                      • Re: Greenie Linux - na križovatke 16.11.2007 | 20:25
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        no ja technicky typ nejako extremne moc nie som... to uznavam...

                        no vyvojar ako vyvojar... vyvijam to. ale... je tu to "ale"
    • Re: Greenie Linux - na križovatke 16.11.2007 | 19:26
      Avatar hart   Používateľ
      Zdar,
      nejsem zadny odbornik a navic novacek v linuxu. Pokud mohu vyjadrit svuj skromny nazor, tak bych dal prednost pro Fiesty. Stavet Greenie na necem stabilnim. Myslim jestli se priklonis novejsim verzim, tak pak budes stale resit problemy. Proc zakazdou cenu drzet krok s profesionalnim distrem. Dle meho pohledu je lepsi pro novacky a uzivatele, kteri chteji jednoduse instalovat a jednoduse pouzivat system bez velkych potizi. Zacatecnic (a nejen zacatecnici) jsou odrazovani resenim potizi pri instalaci, a po instalacaci. Urcite skusenni linuxaci se mnou nebudou souhlasit, ale tohle je pohled windowsaka migrujiciho na linux.
    • Re: Greenie Linux - na križovatke 16.11.2007 | 22:07
      Avatar Peter Drábik Manjaro  Používateľ
      no, za ten cas sa nam tu rozvila mila diskusia... Stanovi drzim palce, ako to ma byt lepsie ako mint tak to mozno nahodim :) myslim ze "--" sa zrejme za svoje nazory hanbi, kedze neprezradi nick, aby sa nebodaj neprislo na to, kto to je :D
      • Re: Greenie Linux - na križovatke 16.11.2007 | 22:29
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        lepsie ako mint? tak to neviem veru... novy mint dava latku skutocne vysoko. mam par vlastnych napadov a tak, a nejdem mintacke veci pouzivat. ak sa mi ale podari to co chcem, tak bude greenie na rovnakej urovni v SK/CZ... teda dufam...
        • Re: Greenie Linux - na križovatke 16.11.2007 | 22:55
          Avatar srigi   Používateľ
          Mas pravdu, Mint je nikde uplne inde, ale oni maju asi dost programatorov, ked si dovolia priniest nove SW nastroje. Teba by som skor oznacil (co sa Greenie) za maintainera.
          • Re: Greenie Linux - na križovatke 17.11.2007 | 19:07
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            Mintakov predbehnem, uz sa na tom aktivne pracuje :)
            • Re: Greenie Linux - na križovatke 17.11.2007 | 20:20
              Avatar srigi   Používateľ
              No neviem, take Mint Menu v KDE - padla mi sanka, lepsie ako menu v openSUSE alebo defaultne KDE menu. Ak daco taketo hodis do Greenie, dost si splhnes.
              • Re: Greenie Linux - na križovatke 17.11.2007 | 20:22
                Avatar srigi   Používateľ
                Ide o totok >> Linux Mint 3.0
                • Re: Greenie Linux - na križovatke 17.11.2007 | 21:18
                  Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                  Tasty Menu nevytvoril Linux Mint, môžeš ho stiahnuť z KDE-Look.
    • Re: Greenie Linux - na križovatke 19.11.2007 | 18:30
      Avatar Jozef Šandor Debian  Používateľ
      Zaujímavý pohľad na celý tento projekt nájdeš na tejto adrese
      • Re: Greenie Linux - na križovatke 19.11.2007 | 20:44
        Avatar Peter Drábik Manjaro  Používateľ
        <fuckin_like_flaming>Toto nie je zaujimavy pohlad ale subjektivny nazor pisany bulvarnym stylom, a este k tomu clovekom, ktory toto pozliepal sice z faktov (kupodivu ano, aj), no z clanku je evidentne, ze pan autor to nenainstaloval ani do VM, kedze nepouziva vlastne screenshoty a v clanku nie je podla mojho nazoru ani jedna informacia pochadzajuca z vlastnej hlavy; okrem toho to cele vyznieva podtonom typu "zhovadme to co najviac"... s tymto clankom zasadne nesuhlasim, a ako zdatny flamer a uzivatel linuxu tvrdim, ze ucelom pana autora bolo rozputat flame, na ktorom sa osobne rad zucastnim :P ehm vraj blog nedoceneneho genia? :D</flamer_said_howgh>

        zelenu farbu si cenim, upokojuje; vo viste je velmi popularny background http://www.macblog.sk/files/pictures/vista_expose.jpg ; atd. atd....
        • Re: Greenie Linux - na križovatke 19.11.2007 | 20:47
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          v podstate s autorom toho clanku suhlasim. je zbytocne nieco instalovat, len kvoli infantilnym prekladom a zelenej teme.
        • Re: Greenie Linux - na križovatke 20.11.2007 | 14:58
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Presne tak, niečo pravdy v tom blogu bude,,,
        • Re: Greenie Linux - na križovatke 20.11.2007 | 15:59
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          s autorom aj suhlasim aj nesuhlasim. faktom je, ze "aktualne" greenie je dost neaktualne, a uz by tu mala byt ta poriadna dvojka :)
      • Re: Greenie Linux - na križovatke 20.11.2007 | 16:19
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        inak ked uz ukazujes svoj blog... neviem ci je ten pohlad zaujimavy. Je taky akosi otrepany, su spominane veci ktore tu boli spominane uz dost davno...
        • Re: Greenie Linux - na križovatke 20.11.2007 | 16:57
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Inak keď sme už pri tom naozaj si myslíš, že vyššie spomínaným "detským" prekladom niekoho oslovíš? Takto to má strašne ďaleko od profesionálneho distra, musíš dávať do distra menej emócií. Keď už si začal s Greenie tak ho netvor len pre seba.
          • Re: Greenie Linux - na križovatke 20.11.2007 | 17:08
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            skus najst v greenie linuxe 2 jedineho smajlika. mozno bude niekde v manuali, ale inak vobec nikde, a nikde nebudu ziadne detske vyrazy.
    • Re: Greenie Linux - na križovatke 20.11.2007 | 10:14
      Avatar juraj GNU/Linux / FSF priority  Používateľ
      Uz bolo, je alebo bude vydane to zelene Ubuntu? Lebo co to sledujem, medialna burka uz doznieva a distra nikde ;)
      • Re: Greenie Linux - na križovatke 20.11.2007 | 15:58
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        nikde? a co takto hodit greenie.sk? :)
        • Re: Greenie Linux - na križovatke 10.07.2010 | 14:31
          bezeslov   Návštevník
          skuste sa neosocovat ako pravi Sk ale si pomoct a vela stastia
    • Admin, zamknúť tému 10.07.2010 | 16:17
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Poprosím admin eMDi. zamknúť.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."