Cs server

Sekcia: Konfigurácia 21.10.2007 | 18:34
Avatar haxor ubuntu 8.04  Používateľ
Ahojte.Rozbehal som si cs server na pc.A chel by som to vyskusat aby siel aj po internete lebo vnutorne j sieti mi ide.Len neveim ako mam nakonfigurovat firewall alebo router.Mam router ovislink a am nieje nic o firewall len forwardovnie.A linux mam ubuntu server.Tak co mam nakonfigurovat?Dakuejm pekne az odpoved
    • Re: Cs server 21.10.2007 | 22:54
      Avatar Marek MAC OS X Tiger, Debian  Používateľ
      No skus najprv povedat ci mas verejnu IP-cku staticku alebo dynamicku...
      Dávať správne otázky znamená veľa vedieť.Save the Planet by recycling and reusing old computer hardware with the best operating system GNU/Linux
      • Re: Cs server 22.10.2007 | 01:04
        Avatar haxor ubuntu 8.04  Používateľ
        mam dynamicku
        • Re: Cs server 22.10.2007 | 07:47
          Avatar Marek MAC OS X Tiger, Debian  Používateľ
          Hm bud si zaplatis staticku..alebo pouzijes dyn-dns..ale to neviem ci pojde na hrach..
          Dávať správne otázky znamená veľa vedieť.Save the Planet by recycling and reusing old computer hardware with the best operating system GNU/Linux
          • Re: Cs server 29.10.2007 | 19:04
            Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
            http://dyndns.org

            Áno pôjde...

            Stačí ak sa pohráš s nastaveniami svojho routru... Potrebuješ nasmerovať pár portov (podľa potreby jeden alebo aj celý rozsah) na svoju lokálnu IP v rámci siete s routrom. Taktiež by si si mal nastaviť túto IP ako statickú a teda nevyužívať DHCP server.

            Potom už len nainštalovať, nakonfigurovať a spustiť ddclient. (samozrejme najprv sa zaregistrovať v dyndns.. adresa uvedená na začiatku)

            A ostatní sa budú pripájať na adresu v tvare napr:
            tvojnázov.homelinux.net:27015

            (názov subdomény si tvoríš sám a domén tretieho rádu je na výber viac ako dosť)

            Dokonca ani nepotrebuješ dyndns.. Stačí ak si vždy pozrieš akú máš externú IP a tú potom vždy pred hraním oznámiš kolegom hráčom spolu s portom, ktorý je nasmerovaný na Tvoju mašinu...
            301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
      • Re: Cs server 03.03.2008 | 18:52
        33rihana301   Návštevník
        daj my ip
    • Re: Cs server 02.11.2007 | 17:54
      Avatar Peter Drábik Manjaro  Používateľ
      nemam ten clanok kompletny, kedze tam mam pravidla pre ipchains nie iptables ale snad si to dokazes upravit :) myslim druhy clanok na mojom blogu