Kubuntu LinuxOS - nenaistalujem

Sekcia: Ostatné 28.10.2007 | 22:24
Avatar marci70   Používateľ
dobry vecer vsetkym. chcel by som sa spytat. fungujem na Mandriva 2008 free, mal som doposial 2007.1 Power Pack, no som len novacikom v Linuxe cca 4 mesiace. vsetko slape. dnes som len pre zvedavost skusit kubuntu 6.06, ako aj PC LinuxOS 2007, avsak nejde mi naistalovat. Kubuntu mi nerozbehne ani na Live - vypise unpack kernel a dost a LinuxOS ide live cd, avsak ako dam instalovat, nic sa nedeje.
Mam MB Gigabyte GA-P35-DSL, 2,8 Intel Dual Core, 4Giga RAM, ATI X1650 Sapphire DDR3. Skusal som aj instalovat ACPI-off, ako pri Mandive a nic, to iste.
Dakujem za radu - odpoved.
    • Re: Kubuntu LinuxOS - nenaistalujem 28.10.2007 | 23:17
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
      stiahlo a napalilo sa ti to dobre?

      Md5 sum ti sedelo?

      skus si stiahnut kubuntu 7.04 alebo 7.10, 6.06 je uz predsa vyse roka stara
      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: Kubuntu LinuxOS - nenaistalujem 29.10.2007 | 09:19
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      4 giga ram? to sa da? :)

      no stroj vyborny. A ak zle funguju media, skus napriklad precistit dvd mechaniku. Nedavno sa mi stalo, ze priamo z vyroby prisla taka, ze som ju musel najskor cistit :)
      • Re: Kubuntu LinuxOS - nenaistalujem 29.10.2007 | 09:27
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        >4 giga ram? to sa da? :)
        neboj, aj viac sa da ;)
        • Re: Kubuntu LinuxOS - nenaistalujem 29.10.2007 | 09:37
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          njn 4 GB je uz pomerne normalna vec, ja mam v PC 2 GB RAM uz 2 roky... v servri mam 4 GB a za chvilu to pojde na 8 GB (len keby 4 GB RAM nestalo 25tisic SK).
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Kubuntu LinuxOS - nenaistalujem 29.10.2007 | 10:57
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            moja nedavna kapacita - 512 RAM - bola dost zaujimava...

            a to som vtedy ja lamka pod gnome ubuntu pouzival amarok a veci tomu podobne... a furt pusteny OOo... to bola rychlost :)
            • Re: Kubuntu LinuxOS - nenaistalujem 29.10.2007 | 16:38
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Nariekate? Ja mam 256mb RAM a 1.7GHz CPU xD takze sa nemozete stazovat.. ale je pravda, do noveho pc uz pojde 1gb RAM, viac nepotrebujem a ani nevyuzijem
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Kubuntu LinuxOS - nenaistalujem 29.10.2007 | 10:47
      Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
      Mas asi pomerne dost novy hardware. Mam doma dva pocitace na tom starsom rozbeham bez problemov hadam vsetky zname distribucie. Na novom som rozbehal v tej dobe (minulu zimu) len Mandrivu 2007. Ostan pri tej Mandrive, ked sa nechces trapit a ked vyndu nove distribucie na jar tak potom skusaj. Mandriva ma podla mojho nazoru, asi najlepsiu podporu hardware zo vsetkych linuxovych distribucii.
    • Re: Kubuntu LinuxOS - nenaistalujem 29.10.2007 | 16:40
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      ak mozes, skus nainstalovat OpenSuSE 10.3, to je teraz novinka, snad pojde
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Kubuntu LinuxOS - nenaistalujem 29.10.2007 | 17:42
        Avatar marci70   Používateľ
        Dikas moc za rady. No hardware mam novy a to ma hned prve napadlo, ze asi bude v starsom distro problem. Ale nebol som si isty. Skusal som aj Kubuntu 7.04, tam zas mam problem s WIFI SMC WPCI-G. Takze asi Mandriva zostane, ale chcel som skusit zo zvedavosti aj ine distra.