pascal v kubuntu

Sekcia: Programovanie 28.08.2005 | 22:34
m@rosh   Návštevník
Kto vie, ako si mozem dat pascal do kubuntu?
    • Re: pascal v kubuntu 20.05.2005 | 16:59
      daimonion   Návštevník
      neviem ako v kubuntu ale v mandrake mi ide dosemu + pascal
    • Re: pascal v kubuntu 20.05.2005 | 17:35
      andrew   Návštevník
      stiahnut free pascal pre linux a skompilovat
      • Re: Re: pascal v kubuntu 06.06.2005 | 19:21
        willda   Návštevník
        A kde se to dá najít, to bych docela bral. A nedají se v tom potom dělat i Linuxovsky aplikace?
        • Re: Re: Re: pascal v kubuntu 06.06.2005 | 20:11
          The Fox   Návštevník
          http://www.freepascal.org/ (čo skúsiť do google napísať freepascal? :-) ) A linuxové aplikácie sa v tom potom robiť dajú (načo by to ináč bolo, však?).
          • Re: Re: Re: Re: pascal v kubuntu 06.06.2005 | 21:38
            willda   Návštevník
            Na hovno!
            • Pascal v Linuxu 06.06.2005 | 22:23
              willda   Návštevník
              Je to všechno krásný, ale bohužel jsem s Linuxem začátečník a nevím co si mám stahnout, jak to mám nainstalovat a pak použít. S tím posledním už si asi poradím sám, ale kdybyste mi pomohli s tím předchozím, vůbec bych se nezlobil-dokonce naopak. :)
              • Re: Pascal v Linuxu 06.06.2005 | 23:31
                andrew   Návštevník
                takze: 1.) stiahni si freepascal z http://www.freepascal.org/down-i386-linux-ftp.freepascal.org.html, napr. tu 9,9MB verziu 2.) bud si rpm-ko nainstaluj normalne v grafike(normalne 2x na to poklikaj a riad sa instrukciami) alebo v konzole sa postav do adresaru z danym suborom a napis rpm -i nazov_suboru.rpm 3.) napis si nejaky program .pas a v konzole potom napis fpc nazov_suboru.pas. Tym ho skompilujes a ono ti hned k tomu pas suboru vytvori aj spustaci subor pre program ktory si si napisal. Staci ho pustit a malo by ist
                • Re: Re: Pascal v Linuxu 07.06.2005 | 11:57
                  peto   Návštevník
                  rpmka by som do ubuntu nepchal... deb distram to nerobi moc dobre
                • Re: Re: Pascal v Linuxu 07.06.2005 | 17:25
                  willda   Návštevník
                  A to mě právě s tím RPM nejde. Když na to poklikám ta mi to napíše: Soubor "/Instalace/fpc-2.0.0-0.src.rpm" je zdrojové RPM, takže nemůže být nainstalováno pomocí system-config-packages.
                  • Re: Re: Re: Pascal v Linuxu 07.06.2005 | 17:27
                    willda   Návštevník
                    Ještě bych měl asi dodat, že mám Fedora Core 3
                  • Re: Re: Re: Pascal v Linuxu 07.06.2005 | 19:16
                    Jiri Janecek   Návštevník
                    No vzdyt taky instalujes zdrojove kody, je potreba stahnout binarku (v nazvu baliku neni src), jinak k nainstalovani src baliku je potreba prikaz # rpm --rebuild jmeno_baliku
        • Re: Re: Re: pascal v kubuntu 28.08.2005 | 22:34
          Avatar Matus Valo Ubuntu  Používateľ
          Hmm jednoducho sa to da stiahnut cez kynaptic a netreba nic kompilovat... Jednoduchsia instalacia ako pod win :)
    • Re: pascal v kubuntu 07.06.2005 | 12:06
      dvh   Návštevník
      Ahoj. FPC (freepascal) je pravdepodobne ta najlepsia volba pascalu pod linuxom. Je to velmi kvalitny kompilator. Obsahuje textove vyvojove prostredie (fp) ale mozes kompilovat aj z prikazoveho riadku (fpc program.pas). Doporucujem radsej stiahnut ten tar.gz lebo tam je skript install.sh ktory by ti to mal umoznit nainstalovat vsade. Samozrejme musis byt root. Pouzivat ho mozes ako obycajny user. Ja som v tom naprogramoval multiplayerovu realtimeovu strategiu, takmer 30'000 riadkov kodu napisanich len v mc-editore. Je to na http://dvhx.host.sk/tma.html ale asi ti to nepojde lebo to pouziva staru svgalib (asi 1.2.13) a stary kernel (2.0.35) - lebo som to robil pred par rokmi... dvh.tosomja@post.sk www.freepascal.org
      • Re: Re: pascal v kubuntu 08.08.2005 | 13:44
        BlueWay   Návštevník
        Nazdar M@rosh, ja som si stiahol balicek gpc (GNU Pascal alebo tak nejako sa to vola) + stiahol som aj xwpe, to je zase celkom prijemne prostredie na programovanie v C, C++, Pascal, Java ... Ovlada sa podobne ako Borland Pascal Maj sa!