zaciatocnik v SUSE

Sekcia: Ostatné 31.10.2007 | 10:54
Avatar Felix Varganic   Používateľ
Ako zaciatocnik som nainstaloval SUSE. Instalacia prebehla bez problemov, ale po restarte si system pyta login a heslo. Na uzivatelsky login a heslo system nereaguje .a vypisuje login incorect. Prosim, vie niekto poradit ako to vyriesit.Felix
    • Re: zaciatocnik v SUSE 31.10.2007 | 10:59
      Avatar Felix Varganic   Používateľ
      Tak to teda naozaj neviem si vysvetlit. Felix-2
      • Re: zaciatocnik v SUSE 31.10.2007 | 11:19
        jaaa   Návštevník
        meno a heslo je take ake si zadal pri instalacii,chyba je v tom ze si napamatas
    • Re: zaciatocnik v SUSE 31.10.2007 | 11:24
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Samozrejme typujem ze si spatne nastavil heslo a login napriklad stlacenim tabulatorom, pripadne preklepom. Ak ti root funguje, prihlas sa ako root, a vymaz uzivatela na ktoreho sa nevies prihlasit. Potom pridaj noveho "adduser" nastav heslo a mozes pouzivat obycajneho pouzivatela ktoreho si vytvoris...Pokial si vsak spatne nahodil heslo pre root-a odporucam novu instalaciu systemu. Zbytocne sa crackovat ked je to nova instalacia...

      Close the Windows Open The Source
      • Re: zaciatocnik v SUSE 31.10.2007 | 12:28
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        naco mazat uzivatela a znova ho priadat?
        staci ako root zadat passwd username a zmenit uzivatelovi heslo na pozadovane.
    • Re: zaciatocnik v SUSE 31.10.2007 | 12:43
      Avatar mmatko   Používateľ
      nepouzival si pri instalacii ine rozlozenie klavesnice? skus medzi sebou v hesle 'zamenit' 'y' a 'z' (ak sa tam vyskutuju), pripadne pozor na CASE SENSITIVE (rozdielna interpretacia malych a velkych pismen)
      • Re: zaciatocnik v SUSE 10.11.2007 | 21:42
        Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
        mne sa vidi ze ked ja som instaloval suse 10.3 tak tiez mi to vypisalo.ale figel bol v tom ze po instalacii jak sa ti restartne pc tak musis znova nabootovat suse a dat myslim instalacia a tam potom si nastavis login a heslo.
        Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
    • Re: zaciatocnik v SUSE 10.11.2007 | 23:35
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Pri inštalácii si vytvoril heslo roota a vytvoril si usera, meno a heslo. Ak si zvolil pri inštalácii slovenčinu, meno a heslo usera si zadával cez slovenské rozloženie klávesnice.
      • Re: zaciatocnik v SUSE 10.11.2007 | 23:39
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Ešte ma napadlo jedno možno menej praktické riešenie problému ale 100-percentné. Nahoď ešte raz openSUSE, sformátuj disky a zapamätaj si údaje, nezadávaj znaky s diakritikou.