Gentoo a hardware

Sekcia: Hardware a Drivery 31.10.2007 | 12:06
Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
Zdravim. Nainstaloval som si gentoo 2007 z liveCD z textoveho rezimu. Mam Par otazok:
1) Preco instalacia z liveCD trva tak obludne dlho?
2) Ako spojazdnim Flarion modem od tmobileu (z handbooku som sa nieco docital a stale sa o spojazdnenie pokusam :) )
3) Ako spojazdnit CD-Rom
4) Co je vseobecne potrebne urobit, aby vsetok moj hardware bol systemom rozpoznany?
Dakujem Vam velmi pekne.
sudo apt-get remove windows
    • Re: Gentoo a hardware 31.10.2007 | 13:29
      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
      Ide mi hlavne o net. Bez toho sa totiz nepohnem. Ako mam nainstalovat DHCP klienta ak v gentoo nemam pristup na net. Na svojom pocitaci mam aj ubuntu (z neho teras pisem).
      sudo apt-get remove windows
      • Re: Gentoo a hardware 31.10.2007 | 15:13
        lieko   Návštevník
        podla mna uz mas dhcp clienta nainstalovaneho

        ja poznam dvoch dhcpcd a dhclient

        jedneho z nich urcite mas
        • Re: Gentoo a hardware 31.10.2007 | 16:35
          Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
          Po zadani /etc/init.d/net.eth0 start
          vypise toto:
          -prebieha spustanie
          -eth0 nie je nakonfigurovany (nieco take)
          -DHCP - client nie je nainstalovany.
          Ja by som ho aj doinstaloval, no bez netu?? :)
          Da sa do urobit napr zo zdrojakov?
          sudo apt-get remove windows
          • Re: Gentoo a hardware 31.10.2007 | 16:59
            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
            PS: v live gentoo mi bezal aj net aj CD-rom
            sudo apt-get remove windows
            • Re: Gentoo a hardware 31.10.2007 | 17:48
              Avatar srigi   Používateľ
              Musis niekde najst binarny balicek DHCP klienta (na nete, na Livku), alebo si eth0 skonfiguruj manualne (IP, netmask, gateway, DNS). kukni sa do /etc a pohladaj konfigurak sietovky (/etc/conf.d ?), alebo este mozes byt uplny guru a nahodit eth0 uplne manualne >>

              DNS server sa nastavuje v /etc/resolv.conf gateway sa nastavuje prikazom route add default gw IP_ADRESA
              IP adresa a netmask sa nastavuje cez ifup, ifconfig
              Takze vidis, moznosti je kopec.
              • Re: Gentoo a hardware 31.10.2007 | 17:54
                Avatar srigi   Používateľ
                A este dodatok, ak si Gentoo instaloval z LiveCD textovo tak nechapem preco nemas skompilovany DHCP klient. Bezny postup je predsa boot CD, vytvorenie particii, mount particii, rozchodenie siete (internetu), stiahnutie stage3 (dufam, ze neinstalujes zo stage1), rozbalenie, chroot a kompilovanie, a kompilovanie... ...restart s plnou podporou HW.

                Ak si instaloval z LiveCD graficky, tak sa na to vykasli, formatni disky a chod textovo podla handbooku!
                • Re: Gentoo a hardware 31.10.2007 | 21:58
                  Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
                  pekne povedane :) net sa neda rozchodit ked uz si nabootovany v cerstvom systeme (tak da sa, ale je to ako zabijanie komare kanonom)

                  ak si postupoval podla gentoo handbooku tak by si mal mat siet nakonfigurovanu. ak nie, tak potom pekne sup sup nabootujem gentoo minimal cd a dohanam ;)
                  "IB, thy name is homework." -- IB
            • Re: Gentoo a hardware 31.10.2007 | 17:49
              Avatar srigi   Používateľ
              BTW nejde ti namontovat CDROMka? Alebo oky problem s nou mas?
              • Re: Gentoo a hardware 31.10.2007 | 17:57
                Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                prehladal som /dev no a tam ma Cdrom a cdRW. Tak som to teda skusil mountnut mount /dev/cdrom (ajcdrw0) /mnt/cdrom.Bod pripojenia v /mnt/cdrom uz existoval implicitne. Po tomto pokuse mi shell vyplul, ze jednotka neexistuje
                sudo apt-get remove windows
                • Re: Gentoo a hardware 31.10.2007 | 19:16
                  Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                  Nasiel som zdrojak DHCPklienta, no ani za svet ho neviem nainstalovat :( . Dakujem za radu
                  sudo apt-get remove windows
                  • Re: Gentoo a hardware 31.10.2007 | 20:05
                    Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                    emerge dhcpcd
                    • Re: Gentoo a hardware 31.10.2007 | 20:14
                      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                      skusal som :( , nic. tymto prikazom to zacne tahat z netu.
                      sudo apt-get remove windows
                      • Re: Gentoo a hardware 31.10.2007 | 20:28
                        Avatar srigi   Používateľ
                        To je prave ta vyhoda instalacie v chroote, lebo hostitelsky OS ma nakonfigurovany internet a toto nastavenie sa prenasa do chroot prostredia. Tam si postahujes balicky (v tomto pripade zdrojaky) a pred rebootom si skompilujes vsetko co budes po restarte potrebovat.

                        Potom rebootnes, nastavis sietovku na DHCP a dokoncis instalaciu (Xka, KDE, Gnome, atd... )
                • Re: Gentoo a hardware 31.10.2007 | 20:13
                  Avatar srigi   Používateľ
                  Ides na to uplne zle, montujes to z akoby druhej strany. Takyto sposom predpoklada spravne nakonfigurovany subor /etc/fstab, co asi nie je.

                  Nejdes to teda skusit este raz? Formatik a handbook (je aj v cestine).
    • Re: Gentoo a hardware 01.11.2007 | 01:26
      stando   Návštevník
      v gentoo je dhcp klient, ale mne tento z Gentoo 2007 CD blbol. daval zlu adresu a masku siete. Nastam vsetko rucne a preinstaluj ho.