chybny bios?

Sekcia: Hardware a Drivery 31.10.2007 | 20:17
mirec   Návštevník
caute,
z nicoho nic mi zamrza linux, potom sa neda robit nic.ani restartovat x server, pomoze uz iba tvrdy restart. sem tam sa rozosvietia aj vsetky tri diody co su nad print screen, scroll lock a pause. co myslite, kde je chyba? bios, hardisk alebo ramka?
    • Re: chybny bios? 31.10.2007 | 20:46
      ---   Návštevník
      no tak vymen najprv baterku na doske aby si vylucil chybu ,otestuj RAM pamate a budes mudrejsi. Potom uz vela toho na test neostane
      • Re: chybny bios? 01.11.2007 | 00:21
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Zlá baterka vie naozaj urobiť hokej s biosom, súhlasím,,,
    • Re: chybny bios? 31.10.2007 | 22:36
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Podľa mojich skúseností s RAM-kou by som tipoval práve RAM-ku. Ale ako vravíš, že sa rozsvietia všetky kontrolky naraz - to by mohla byť aj doska. Najväčšia sranda by bola, keby bola chyba v elektronike v klávesnici - posielala by napríklad občas do dosky pekný bordel informácií a OS by sa z toho nespamätal.

      Moja rada : Baterku nemeň, naximálne ju premeraj, aj tak to v nej nebude, vymeň klávesnicu, či to blbne aj s inou klávesnicou, vytiahni a zasuň RAM-ku. Neviem ako máš zapojené RAM-ky, či máš dve, alebo jednu, či si rozumeli v iných OS, či si na zostave pred poruchou dačo menil...
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: chybny bios? 01.11.2007 | 11:49
      mirec   Návštevník
      vdaka za napady, zacinam uvazovat nad tou baterkou, kedze najdem v biose vzdy iny cas, ako je, hoci ho vzdy nastavujem na aktualny. ramky som skontroloval s mem testom, nenaslo nic. hardisk detto. tak dufam, ze to bude ta baterka a nie cela doska.
      • Re: chybny bios? 02.11.2007 | 11:09
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        Čo sa týka mem testov, mal som veľa problémov s RAM a mem testy mi nikdy, nikdy a ešte raz nikdy chybu v RAM nezdetekovali - sú úplne na hovno. Najlepší a jediný funkčný test RAM je skúšobná prevádzka OS a proste normálna práca na počítači a prípadne inštalácia Javy. Neviem ako je to možné, ale moja chyba v RAM sa na 95% prejavila pri inštalovaní Javy.
        Ak vravíš, že blbnú hodiny, mohlo by sa zdať, že je chyba v baterke, ale upozorňujem, že životnosť tých malých lítiových akumulátorov pri takmer nulovom odbere je okolo 10 rokov, takže iba ak by si mal tak starý počítač. Mne sa stalo, že mi blbol čas od novoty na jednom PC a aj s novou baterkou a doteraz neviem čím to bolo, ale keď všetko ostatné fungovalo - neriešil som to. Skús prepáliť ten BIOS, inak už potom neviem.
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: chybny bios? 02.11.2007 | 11:11
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        pardon, nechcel som povedať akumulátorov, ale článkov, nie sú to totiž akumulátory
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: chybny bios? 12.12.2007 | 01:48
      Miro   Návštevník
      Podobný problém mám aj ja. Zatiaľ mi to robia 64 bit verzie iné som neskúšal, skúšal som ubuntu ultimate 1:4 a mandrivu 2008, a komp sa mi spomalý -zamrzne, nič sa nedá robiť... WIndows o.s. frčí tak ako má, mám laptop..fakt netuším , kde by som mohol hladať chybu...