Problém s torrentovaním v Ubuntu 7.10

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.11.2007 | 00:31
Lotar   Návštevník
čavte!
Nainštaloval som Ubuntu 7.10 a neviem torrentovať. Skúšal som Bittorent, Azureus, Ktorrent, Bittornado ani jeden mi nefunguje. V Ubuntu 7.04 som používal Ktorrent a išiel bez problémov. V 7.10 som nainštaloval a neviem ani spustiť. Azureus sa mi objaví a potom aj hned zmizne. Bittorent zas vypisuje chybu a nezačne ťahať torrent.
Mám dualboot a vo Windowse ide utorrent bez problémov.
    • Re: Problém s torrentovaním v Ubuntu 7.10 04.11.2007 | 00:43
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
      co ti vypisuju tieto programy ked ich spustis z terminalu?
      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: Problém s torrentovaním v Ubuntu 7.10 04.11.2007 | 06:44
      Pavol XV   Návštevník
      No ja mam na Uuntu 7.10 Deluge a ide mi zatial dobre. Tak skus to Deluge
      • Re: Problém s torrentovaním v Ubuntu 7.10 04.11.2007 | 09:49
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        v 7.10 mi bez problemov funguje povodny bittorentovy v gnome...
        • Re: Problém s torrentovaním v Ubuntu 7.10 04.11.2007 | 10:09
          Lotar   Návštevník
          Problém je taký že ja som windows klikač aj ked už više 1/2 roka používam aj Ubuntu, terminál je pre mňa neznáme územie.
          Napíšem ako to bolo. Chcel som si stiahnuť torrent file po kliknutí mi normálne vypísal otvoriť s bittorentom ale ja som zvolil otvoriť s iným ale v panelu čo mi vyhodil som nevedel nájsť ktorrent čo som mal nainštalovaný. Tak som skúsil otvoriť s bittorentom. Vyskočí panel a tam kliknem na uložiť a on mi vypisuje: Error got bad file info. Nainštaloval som bittornado robil to isté. Azureus po inštalácií nastavenie potom skúška na ťahanie azureus sa spustil a zmizol.
          • Re: Problém s torrentovaním v Ubuntu 7.10 04.11.2007 | 11:10
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            ak zacinas s ubuntu, mozes si pozriet cez google nejaky manual. aby som nedaval furt reklamu na svoj, tak mozes poskusat napriklad ubuntuguide.

            pokial mas ktorrent nainstalovany a nemas tam tu moznost, tak si to tam pridaj. klikni pravym na .torrent subor a daj vlastnosti. Bude tam nieco ako "otvorit cim", tam si daj ktorrent ako predvolene. A ak tam vobec nie je, daj ze pridat. Ak ani tam nebude v zozname, tak dole do takeho riadka to slovo ktorrent napis.
          • Re: Problém s torrentovaním v Ubuntu 7.10 04.11.2007 | 11:22
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
            pokial sa ti ktorrent otvori normalne, tak bude pravdepodobne chybny torrent file, skus si stiahnut iny (aj viac mozes:). Pridavat sa da jednoducho tak, ze torrent file umiestnený napriklad na pracovnej ploche iba pretiahnes mysou do okna ktorrentu.

            To ze nejde azureus bude s najvacsou pravdepodobnostou chyba javy. Mne pred casom tiez zacal blbnut, tak som presiel na ktorrent.

            keby to neslo otvor si terminal a normalne tam napis ktorrent a hod sem vsetko co ti pred jeho spustenim vypise a takisto mozes aj azureus
            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: Problém s torrentovaním v Ubuntu 7.10 04.11.2007 | 12:53
      ---   Návštevník
      aj mne pada azureus v ubuntu 7.10 , nasiel som navod ako nainstalovat najnovsi mozny
      podobne nie je problem ani s utorrentom cez wine
      bez prikazoveho riadku sa sice nezaobides ,ale vysledok stoji za to
    • Re: Problém s torrentovaním v Ubuntu 7.10 04.11.2007 | 15:08
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      na ubuntu jednoznacne deluge

      funguje pekne, stahuje rychlo, minimalizuje sa do systemoveho panelu,...
      • Re: Problém s torrentovaním v Ubuntu 7.10 04.11.2007 | 17:07
        Lotar   Návštevník
        Chlapi medzitým som nainštaloval Deluge a stym my to ide. Ťahal som ten istý torrent file a išlo takže chyba nebol v torrente. Len to nechápem že bittorent prečo vypisuje chybu ked som skúšal ten istý torrent. Ktorrent mi začal robiť to isté čo azureus respektíve ešte horšie lebo ked som spustil azureus ten sa mi objavil a hned aj zmizol ktorrent sa mi ani neobjavý. Ale ked spustím sledovanie súborov-procesy tam mi beží no na monitore sa mi neobjavý. V ubuntu 7.04 som nemal žiadny problém s ktorrentom, nainštaloval a išiel. Teraz som odinštaloval aj azureus aj ktorrent aj bittornado, nechal som si deluge a bittorrent. Deluge mi ide takže díky za radu. Podľa mňa to robí 7.10 možno tam je niečo ináč nastavené ako bolo v 7.04. Počkám kým budú neaké updaty a potom ich ešte vyskúšam
    • Re: Problém s torrentovaním v Ubuntu 7.10 04.11.2007 | 21:56
      Avatar zero0x Ubuntu momentalne  Používateľ
      mne tiez deluge funguje bez problemov :o
      • Re: Problém s torrentovaním v Ubuntu 7.10 04.11.2007 | 22:37
        Avatar Peter Ubuntu 14.04  Používateľ
        s deluge ziaden problem, tiez odporucam
        kazdu xvilu dobry napad :-)
        • Re: Problém s torrentovaním v Ubuntu 7.10 05.11.2007 | 08:20
          Avatar olfi Linux Mint Debian 1, Windows 7  Používateľ
          cafte, mal som aj ja problem s torrentom, ale nainstaloval som si uTorrent cez wine a slape ako hodinky. Deluge na mojom laptope stahoval dost pomaly, tak som ho odinstaloval. Nedosahoval potrebnu rychlost ktoru umoznuje moj internet. Proste utorrent je bomba.
          • Re: Problém s torrentovaním v Ubuntu 7.10 05.11.2007 | 19:36
            Avatar m4rtin.m   Používateľ
            isto si mal zle nastavenu siet
            aj ja som to mal tak a potom som prestavil porty a chytil slinu
            minimalne tak rychlo ako utorrent
            ale utorrent ide tiez pekne.. holt wine developeri sa pochlapili
            • Re: Problém s torrentovaním v Ubuntu 7.10 05.11.2007 | 21:44
              Avatar Peter Ubuntu 14.04  Používateľ
              napis ako si nastavim porty aby to slo ryxlejsie :-)
              kazdu xvilu dobry napad :-)
              • Re: Problém s torrentovaním v Ubuntu 7.10 05.11.2007 | 22:21
                Avatar m4rtin.m   Používateľ
                pozn. isto ti to nepojde rychlejsie ako je rychlost tvojho netu!
                a pokial mas naprd torrenty tak ti to nezrychli stahovanie
                tento postup pomoze pokial mas pocit ze deluge taha fakt pomaly (malokedy nad 10KB/s)

                1. nahod si najnovsie deluge.

                2. spusti deluge, chod do Upravy -> Nastavenie -> Siet

                Nastav tam ten isty port co mas aj v utorrent. (predpokladom je ze utorrent funguje dobre)

                Klikni na tlacidlo Test Active Port

                Mala by sa otvorit stranka:

                TCP port ???? open on ??.??.??.??

                Yay! :-)

                Pokial nie treba skusat skusat. Napr. skontroluj ci mas dany port spristupneny na routeri,Ci ti ho neblokuje iny bittorrent klient (aj na domacej sieti) atd.. atd...