prihlasovanie na vigor2700

Sekcia: Konfigurácia 04.11.2007 | 12:26
Tomi   Návštevník
Ahoj

zaujimalo by ma, ci je mozne nastavit router vigor2700, tak aby sa bolo treba nan prihlasovat. inak by sa nedalo pristupovat do internetu.
dakujem
    • Re: prihlasovanie na vigor2700 04.11.2007 | 12:41
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      nie. teda u mojho taku moznost nevidim...
    • Re: prihlasovanie na vigor2700 04.11.2007 | 18:20
      Avatar _dodo Debian, Suse  Používateľ
      Neviem presne koli comu to chces, ale na tom Vigore je moznost spojit IP s MAC adresou cize nik iny by teoreticky na internet nemohol ist, ktory v tom zozname nie je nadefinovany. Avsak ak si niekto vie zmenit MAC.....
      • Re: prihlasovanie na vigor2700 04.11.2007 | 19:31
        Tomi   Návštevník
        presne kvoli tomu, aby mohli pristupovat do internetu iba niektori uzivatelia. striktne spojenie tam samozrejme mam zapnute, ale to je nanic. ako si uz pisal MAC sa da velmi jednoducho zmenit. najlepsie by bolo pouzit nejaky embedded pc. tam su moznosti neobmedzene, ale je to dost drahe.
        • Re: prihlasovanie na vigor2700 04.11.2007 | 19:48
          WlaSaTy   Návštevník
          myslíš napríklad niečo podobné ako autorizácia cez PPPoE bežiaceho na rútri ktoré sa využíva napríklad pri DSL?
          • Re: prihlasovanie na vigor2700 10.11.2007 | 12:39
            Tomi   Návštevník
            ano. napriklad nieco na ten sposob.
            • Re: prihlasovanie na vigor2700 10.11.2007 | 15:49
              WlaSaTy   Návštevník
              no, tak to sa mozes pozriet na pomer cena vykon pre MikroTik a ak ti ta cena nevyhovuje, tak to obkukat a spravit svojpomocne.
              • Re: prihlasovanie na vigor2700 11.11.2007 | 11:04
                Tomi   Návštevník
                embedded pc sa mi zdaju dost drahe na tento ucel, preto som sa pytal ci to zvladne vigor. navyse ta cena asi nebude konecna, pretoze treba pocitat aj s nejakym zdrojom, krabickou, systemom a casom pri tom stravenom.
                • Re: prihlasovanie na vigor2700 11.11.2007 | 12:30
                  WlaSaTy   Návštevník
                  :embedded pc sa mi zdaju dost drahe na tento ucel,

                  lol. pc a dokonca na platforme x86, vieš že routre majú povečšine platformu ARM rovnako ako PDA a niektore mobily a MikroTik je pre ne stavaný rpvnako ako aj pre PPC? inak ten mokrotik som uviedol ako príklad hotoveho produktu ktorý stačí zakúpiť a nakonfigurovať pomocou príručky. ale ak na to človek nemá ani peniaze a ani chuť strácať nervy s vývojom podobného systému, tak môže postupovať klasicky.
                  • Re: prihlasovanie na vigor2700 11.11.2007 | 17:21
                    Tomi   Návštevník
                    to vobec nie je podstatne aka je tam architektura, moj problem to neriesi
                    • Re: prihlasovanie na vigor2700 11.11.2007 | 17:31
                      WlaSaTy   Návštevník
                      áno. to je pravda že informácia o architektúre tvoj problém nerieši, a dokonca ti zužuje výber riešenia. už vieš čo od toho očakávaš?