ziaden zvuk

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.11.2007 | 20:21
Avatar mm.sonny   Používateľ
Mam takyto problem: nejde mi ziaden zvuk. skusall som preinstalovat ovladac zvukovej karty, alsaconf, a este zopar prikazov co som nasiel na americkych forach.
skusal som to i na opensuse 10.3 32b i 64b i na slackware. nikde ani hlaska. ked som preistalovl ovladace zvukovky tak napisalo, ze vsetko je ok , nech prehram skusabny zvuk a... ticho.

budem vam moc povdacny ak daco poradite
    • Re: ziaden zvuk 04.11.2007 | 20:27
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Je fajn ze vieme co mas za zvukovku, co vsetko si na totych američnych forach zistil a ake rozne prikazy si skusal.. K veci, co si skusal, ako to ze nejde, kvoli comu nejde, sla a zrazu ticho? Menil si nejake nastavenia? Co si robil pred tym nez prestala ist?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: ziaden zvuk 05.11.2007 | 02:53
        Avatar mm.sonny   Používateľ
        ona vobec nesla. ja som si len linux cerstvo naistaloval. zvukovku mam onboard na čipovej sade Intel GM965 Express. (Intel High Definition Audio (ICH8).)
        skusal som lspci a lsmod , to mi vyhodilo dake hlasky, ktore mi sice ako zaciatocnikovi nic nevraveli ale nevyzerali ako errory. stahoval som nejaky driver pre tu zvukovku z opensound.com. tiez to pekne naistalovalo, ale ticho. isto nemam nic viditelne nastavene na mute.
        dufam, ze taketo info bude stacit.
        • Re: ziaden zvuk 05.11.2007 | 16:22
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Ja sa do zvukovych kariet nevyznam :) Popravde.. Ale par veci ktore ma napadaju : netrebalo by ten driver nejako spojazdnit? zadalsie, je moznost zistit ci chyba nieje v reproduktoroch? mozno je to blba pripomienka ale aj ja som kvoli modremu obrazu monitoru hladal softwarovu chybu a nakoniec som zistil ze je zle zastrceny kabel.. :)
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: ziaden zvuk 05.11.2007 | 18:11
            Avatar mm.sonny   Používateľ
            Ale ako spojazdnit driver?
            Hardwarovo je isto vsetko v poriadku. Jedna sa o notebook, cize repraky su vstavane a nejdu ani sluchatka.
    • Re: ziaden zvuk 05.11.2007 | 19:39
      Avatar Kristian Windows XP  Používateľ
      Mne tiez neide zvuk doteraz mi siel povul som oalsamixer vyskusal som a uz od vtedy mi neide ani hals. DIk
      Matematika je kľúčom k všetkým ľudským vedomostiam. L.Euler