Ako sa kupuje server ?

Sekcia: Hardware a Drivery 06.11.2007 | 00:01
rudhas   Návštevník
Hladal som to ale v slovenčine som nenašiel nič na tuto temu.Zaujimalo by ma kolko stoji taky server a čo treba vediet o jeho obsahu.A kde sa to da kupit?
    • Re: Ako sa kupuje server ? 06.11.2007 | 01:39
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Je to velmi zvlastna otazka. V prvom rade je potrebne vediet, na aky ucel bude server pouzivany a ake parametre by teda mal splnat. Potom si uz len staci pozriet ponuky spolocnosti, ktore dodavaju servre a vybrat si taky, ktory najlepsie odpoveda poziadavkam a taktiez ma primeranu cenu. Pripadne si otvorit cennik distributorov komponentov a nejaky si postavit, ak to nie je v rozpore s poziadavkami. Samozrejme samotny vyber casto ovplyvnuju aj ine faktury - osobne preferencie znaciek, predosle skusenosti, financna situacia. Ale nejaky navod podla mna neexistuje. Maximalne si mozes vyhladat recencie a komentare konkretnych serverov, ktore spolocnosti ponukaju a riadit sa podla toho. Take najbeznejsie servre na Slovensku su od HP a Sun.

      Osobne mam ale dost odpor ku serverom od HP. Pred rokmi sme nakupovali prakticky len servre Compaq a vsade ich pchali. Ale boli dost kazive a tak sme sa rozhodli, ze skusime si postavit vlastne. Vybrali sme kvalitne komponenty, ktore sme uz mali odskusane a zacali sme ich skladat sami. Odvtedy nemame so servrami ziadne problemy a mame viac ako tucet serverov s uptime viac ako rok, mnohe s loadom vkuse nad 1. Preto je moja rada je skladat si servre samostatne. Aj google mi dava zapravdu :) Dnes su uz dobre dostupne rozne serverove dosky, Opterony, disky WD YS a podobne komponenty urcene na vysoke zataze.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Ako sa kupuje server ? 06.11.2007 | 10:49
        rudhas   Návštevník
        Prosim vas neake recenzie by som prečital ale nič neviem najst.Chcel by som spoznat tu minimalnu hodnotu servra čo sa tika aj nakladov aj komponentov.A zhruba ake su to komponenty..Nemam ani šajnu.A Ocenil by som Info o odbere elektriky takeho minimalneho ale spolahliveho servra..Popripade neake fotky ..Dakujem..5*6´=30
    • Re: Ako sa kupuje server ? 06.11.2007 | 10:26
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      server mozes urobit aj z hocijakeho stareho compu; samozrejme zavisi naco bude urceny
      • Re: Ako sa kupuje server ? 06.11.2007 | 12:42
        rudhas   Návštevník
        Da sa ale chce to riadne silne PC lebo ked si onu stranku otvory čo i len 30 ludi CPU --pod 1,5 Ghz nestiha...nehovoriac o ramke ,,20 / 10 =2
        • Re: Ako sa kupuje server ? 06.11.2007 | 13:26
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          lol ... na figu script abo konfiguracia ... ked server kde je 2.5 GHz Intel Celeron D za 1500 Sk s DPH z agemu a giga ram zvladne naraz stovky userov.
        • Re: Ako sa kupuje server ? 06.11.2007 | 13:54
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          zaujimave, ze linuxos.sk bezal na 900Mhz Pentiu III s 512 MB RAM ;)
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Ako sa kupuje server ? 06.11.2007 | 14:13
            rudhas   Návštevník
            V pohode.Takže apache?Alebo linux je vlastne server?HM.
            Chcel som otvorit niečo inee,,ale nevadi..48/8=6
            • Re: Ako sa kupuje server ? 06.11.2007 | 14:16
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              apache je webserver. apache bezi na nejakom OS ... a GNU/Linux JE operacny system.
              • Re: Ako sa kupuje server ? 17.01.2008 | 10:34
                Avatar rudHas ubuntu 10.10  Používateľ
                http://www.netgear.com/
                www.primergy.cz
                mudrci..
                http://rudhasweb.ic.cz/
    • Re: Ako sa kupuje server ? 06.11.2007 | 14:33
      debiansk.org   Návštevník
      ak by si chcel potom s niecim pomoct tak sa mi ozvi na root@debiansk.org , pracujem so serverami
      • Re: Ako sa kupuje server ? 17.01.2008 | 19:12
        lieko   Návštevník
        LOL
        • Re: Ako sa kupuje server ? 24.08.2008 | 14:06
          Avatar rudHas ubuntu 10.10  Používateľ
          http://rudhasweb.ic.cz/
          • Re: Ako sa kupuje server ? 25.08.2008 | 12:56
            <<<>>>   Návštevník
            ked chces na to nejaku literaturu tak ja ti poradim najlepsie je sa prejst do nejakej univerzitnej kniznice alebo kniznice ktora ma vela IT literatury alebo do nejakeho velkeho knihkupectva a tam urcite najdes svoju knizku o serveroch a co na to :)