klavesove skratky na jas displaya, IBM, Mandriva2008

Sekcia: Hardware a Drivery 07.11.2007 | 04:15
Avatar david Debian Lenny  Používateľ
zdravim vas,

ako tak testujem novu mandrivu08, vsimol som si ze na booku ked stlacim klavesove skratky na znizenie/zvysenie jasu displaya (Fn + Home/End) tak mi hned jas skoci na najsvetlejsi a uz ho na tmavsi, klavesami nevratim. musim sa prekllikat na Kpowersave a tam to nastavit myskou.

ak vas nieco napada ako to rozchodit budem vdacny
dreamwalker
    • Re: klavesove skratky na jas displaya, IBM, Mandriva2008 07.11.2007 | 11:28
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      nepises co je to za model, ale takyto problem mali tusim az T61 s 16 urovnami podsvietenia

      skus update kernelu (kvoli thinkpad-acpi), alebo prehladaj mailing list (viaceri tam tusim nieco take riesili v poslednych asi 6 mesiacoch):

      http://mailman.linux-thinkpad.org/pipermail/linux-thinkpad/
      Debian. apt-get into it…
      • Re: klavesove skratky na jas displaya, IBM, Mandriva2008 07.11.2007 | 12:18
        Avatar srigi   Používateľ
        Takze posledne thinkpady uz nemaju ovladacie tlacitka hard-wired (volume aj uroven podsvietenia)? To je skoda, lebo tato vlastnost sa mi velmi pacila.
        • Re: klavesove skratky na jas displaya, IBM, Mandriva2008 07.11.2007 | 12:52
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          podsvietenie by malo byt, ale extra zvukovy "mixer" (ktory BTW nema vplyv ak je v docku) uz nie (nove T a X, mozno aj R61)
          Debian. apt-get into it…
        • Re: klavesove skratky na jas displaya, IBM, Mandriva2008 13.11.2007 | 11:27
          Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
          A za chvilu budu mat aj informacny displej na Vistu :-) ktory bude zrejme zase nefunkcný :-(
          "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>