Velke okna

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.11.2007 | 16:27
martin   Návštevník
ahojte skusam ediciu ubuntu 7.10 a pri stare mi hodilo extremne veke zahlavie okien, problem som vyriesil tym ze som vypol efekty ktore gnome ponukalo. ten isty problem so zahlavim a velkostou dialogovych okien mam aj u inych graf prostrebi. pouzivam najradsej xfce, ale pri takych velkych oknach neveim kde mam daco prepnut alebo nastavit aby sa to dalo do normalu.

prosim helfnite
    • Re: Velke okna 07.11.2007 | 16:29
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      mohlo by to byt aj tym ze mas male rozlisenie obrazovky
      • Re: Velke okna 07.11.2007 | 16:33
        martin   Návštevník
        ee iba zahlavia okine su cez pol obraovky text v oknach je normal a rozlisenie je tiez v pohode
        • Re: Velke okna 07.11.2007 | 17:35
          Avatar m4rtin.m   Používateľ
          hovoris ze si vypol graficke efekty tak to teda moze byt compizom
          • Re: Velke okna 07.11.2007 | 19:37
            martin   Návštevník
            no graf efekty pomohlo vypnut v ubuntue ale v xubunte som to nenasiel a ani som si nevsimol daku graficku upravu oproti 7.04... ked som dal cd do ineho cp tak tam to slo. nehcapem to
            pritom grafiku a vsetko kolem toho naslo len je tam nastaveny font najmenej 300 cize nepouzitelne
            • Re: Velke okna 07.11.2007 | 23:22
              fckr   Návštevník
              Rovnaky problem som mal na notebooku a pomohlo mi prepnut z ovladaca intel na i810. Samozrejme klikatkom to neslo takze som editoval /etc/X11/xorg.conf. Odvtedy NO PROBLEM aj s efektami.
              • Re: Velke okna 12.11.2007 | 07:54
                martin   Návštevník
                mam v notasi sice i950 ale pozrel som stary xorg.config s edicie 7.04 a tam tiez bolo i810 dal som to a vsetko fachci....

                dakujem velmi pekne