linux & irda & gprs

Sekcia: Hardware a Drivery 25.05.2005 | 19:17
citro   Návštevník
zdravim. viem, ze na toto bude asi tazke najst odpoved, ale i tak... skusal som rozbehat pripojenie k i-netu pomocou gprs ale marne. pouzivam k tomu externy irda prijmac pripojeny na seriovy port (ttyS0) a telefon SE T610. uz som vyskusal vsetky mozne howto i ine ale bezvysledne. irda je naistalovane v poriadku. rovnako sa hlasi i telefon (cat /proc/net/irda/discovery..., irdadump, vsetko uspesne). problem je ale ten ze pri pouziti ci uz skriptu pppd alebo wvdial pripadne i obycajneho minicomu nebezi vobec ziadna komunikacia medzi pocitacom a telefonom. problem je o to vacsi, ze sa nemam ani coho chytit. ziadna chybova hlaska, ziadne vypisy /var/log/messages. skratka nic sa vobec nestane. mate prosim niekto podobne skusenosti?
    • Re: linux 23.05.2005 | 13:35
      peter golis   Návštevník
      s irda som sa kedysi hral (ma-600, prenos 9k6, iba na zalohy) a obcas bolo treba nastavit prenosovu rychlost. ako sa tvaria tvoje konfiguraky?
      • Re: Re: linux 23.05.2005 | 19:16
        citro   Návštevník
        neviem, ktore konkretne mas na mysli? ale myslim ze ked to nekomunikuje ani s minicom-om... :o( to je uz divne...
        • Re: Re: Re: linux 23.05.2005 | 23:49
          peter golis   Návštevník
          no, takze irda discovery ho najde. a ake zariadenie davas pre minicom? pametaj ze povodny ttySX je vypnuty a sluzi len ako pripojka pre infrared.
          • Re: Re: Re: Re: linux 24.05.2005 | 22:55
            citro   Návštevník
            skusal som i ttyS0 a rovnako i ircomm0.. bezvysledne
            • Re: Re: Re: Re: Re: linux 25.05.2005 | 01:49
              peter golis   Návštevník
              pokial mas pripojeny infra port na ttyS0 tak zial pristupovat na /dev/ttyS0 nema vyznam. tu linku si obsadila vrstva infra red protokolu a komunikacia prebieha cez /dev/ircomm0. tak ma napadlo, ako aktivujes dany infra red primac? a hlavne aky to je irda primac? ps.: http://www.tldp.org/HOWTO/Infrared-HOWTO/
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: linux 25.05.2005 | 12:29
                peter golis   Návštevník
                aby som bol presny, tak bude asi treba aj nastavit rychlost irda linky: http://www.gnu-linux.net/t610irda/
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: linux 25.05.2005 | 17:21
                citro   Návštevník
                aktivacia: irattach /dev/ttyS0. ale model ti bohuzial neprezradim. som teraz mimo a tak skoro sa ani nedozviem.... existuje nejaky zoznam podporovanych prijmacov? co sa tyka toho how-to, ako som uz spominal, uz som presiel vsetky mozne how-to ale nic.... uz ich poznam i naspamat :o)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: linux 25.05.2005 | 17:43
                  peter golis   Návštevník
                  sucastou balicka ktory obsahuje irattach by mal byt aj program findchip. ale dost casto je to na tom hardware aj napisane, ale treba si dat pozor aj na nastavenie biosu. aj ten moze mat podporu pre irda na com (ttySX) porte. inac programu irattach sa zvykol davat aj parameter urcujuci typ irda hardware (nsc, actisys, mobille-action, dongle...)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: linux 25.05.2005 | 17:59
                    citro   Návštevník
                    myslim, ze keby som mal momentalne pristup k tomu prijmacu, tak ti to aj poviem. viem ze sa to da z neho vycitat :o). bios som uz tiez checkoval. myslim, ze ten by mal opodstatnenie len v pripade integrovaneho ir prijmaca, ako to byva na notebookoch. irattach som skusal aj vo variante irattach -d actisys /dev/ttyS0 -s . nepomohlo. jedine co som este naozaj neskusal je polaborovat s tymi rychlostami. ked uz to nepomoze, tak fakt neviem....
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: linux 25.05.2005 | 19:17
                      peter golis   Návštevník
                      laborovanie s biosom ma opodstatnenie vzdy. ja vlastnim (toho casu na skrini) IR MA 600 ktore ma na sebe procesnu logiku vratane chipu obhospodarujuceho IR linkovu vrstvu. pokial som ho mal pripojeny na ttySX ktory mal integrovany IR, tak nanho bolo mozne pristupovat aj ako nsc-ircc (na doske) a aj ako ma-600 (externy). ak to islo navzajom, tak to blblo. ak som to prehodil a vypol podporu irda v biose, tak to islo OK. ps.: man 8 irattach a skus ci nemas actisys+