ffmpeg konfiguracia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.11.2007 | 22:25
hilfe   Návštevník
ahojte ludkovia moji. mam na vas prosbu. prosim vas ako nakonfigurujem tento konventor aby mi skompiloval xxx.flv do .avi stereo mp3 44100/128 kbit. dosiel som az po ffmpeg-config [options] a dalej si uz naozaj neviem rady. anglictina nie je moje hobby. uz mam tych rockov viac. ide mi vlastne o to vytiahnut zvuk s nahravky videa z youtube.com. klip vo formate .flv si dokazem stiahnut. mam ubuntu 7.04, mandrivu 2006, a pripravujem si mandrivu 2008. velmi pekne vam dakujem

ivan
    • Re: ffmpeg konfiguracia 11.11.2007 | 01:03
      WlaSaTy   Návštevník
      Síce nevieme čo je to za návod, ale asi niečo zastaralé na kompiláciu zo zdrojových kódov.

      Inak mencoder z distribúcie by to nezvládol? Mám taký matný pocit že som to s ním už úspešne robil. Teda ak vynecháme staré porekadlo, kde nič nie je ani smrť neberie. Obraz hnusný, audio pod 64Kbps, typické video vo flashi, ale asi som mal iný zdrojový súbor.
      • Re: ffmpeg konfiguracia 11.11.2007 | 01:13
        hilfe   Návštevník
        ffmpeg -i sk.flv -y sk.avi to vyhodi, ale avi je ten isty format ako flv, 320 na nieco, zvuk mono...............
        • Re: ffmpeg konfiguracia 11.11.2007 | 01:22
          WlaSaTy   Návštevník
          No ale to je niečo zásadne iné ako ffmpeg-config spomínaný vyššie.

          Inak ak je to zvuk mono a z najväčšiou pravdepodobnosťou aj 32Kbps, tak sa z toho stereo 128Kbps dá vytvoriť. Výstup bude ovšem daného formátu ale kvalita dát sa z tým nezlepší, skôr opačne. Konverzia z flv mi pripadá ako honenie chimér.

          PS.: čo vypíše výstup toho príkazu ? syntax by to mala byť korektná. problém môže byť ovšem iný.
          • Re: ffmpeg konfiguracia 11.11.2007 | 08:37
            hilfe   Návštevník
            ivan@ivan-desktop:~$ ffmpeg-config
            Usage: ffmpeg-config [OPTIONS]
            Options:
            [--prefix]
            [--cflags]
            [--libs [avcodec] [avformat] [postproc]]
            [--plugin-libs [avcodec] [avformat] [postproc]]
            [--version]
          • Re: ffmpeg konfiguracia 11.11.2007 | 08:44
            hilfe   Návštevník
            FFmpeg version SVN-rUNKNOWN, Copyright (c) 2000-2004 Fabrice Bellard
            configuration: --enable-gpl --enable-pp --enable-pthreads --enable-vorbis --enable-libogg --enable-a52 --enable-dts --enable-libgsm --enable-dc1394 --disable-debug --enable-shared --prefix=/usr
            libavutil version: 0d.49.0.0
            libavcodec version: 0d.51.11.0
            libavformat version: 0d.50.5.0
            built on Jan 28 2007 22:48:38, gcc: 4.1.2 20070106 (prerelease) (Ubuntu 4.1.1-21ubuntu7)
            FFmpeg version SVN-rUNKNOWN, Copyright (c) 2000-2004 Fabrice Bellard
            configuration: --enable-gpl --enable-pp --enable-pthreads --enable-vorbis --enable-libogg --enable-a52 --enable-dts --enable-libgsm --enable-dc1394 --disable-debug --enable-shared --prefix=/usr
            libavutil version: 0d.49.0.0
            libavcodec version: 0d.51.11.0
            libavformat version: 0d.50.5.0
            built on Jan 28 2007 22:48:38, gcc: 4.1.2 20070106 (prerelease) (Ubuntu 4.1.1-21ubuntu7)
            usage: ffmpeg [[infile options] -i infile]... {[outfile options] outfile}...
            Hyper fast Audio and Video encode
            • Re: ffmpeg konfiguracia 11.11.2007 | 12:23
              WlaSaTy   Návštevník
              tak vynechaj to meke i a tvrde y aj s minusmi. inak na ten ffmpeg-config si kde prišiel?
              • Re: ffmpeg konfiguracia 12.11.2007 | 01:01
                hilfe   Návštevník
                hladal som program na nieso taketo. cez synaptic v ubuntu. nasiel toto a mencoder, ten som ani nedokazal spustit, len mplayer
                • Re: ffmpeg konfiguracia 13.11.2007 | 00:40
                  WlaSaTy   Návštevník
                  mencoder nie je klikátko ale vysoko konfigurovateľný a silný nástroj s perfektnou dokumentáciou.

                  pre začiatočníkov sú príklady na konci manuálu, kto z nás ich nepoužil :-)
    • Re: ffmpeg konfiguracia 11.11.2007 | 13:12
      Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
      bohuzial ti neviem poradit, ale dlhsie sa chystam tiez tomu pozriet na zubky. preto by som sa v ramci tohto vlakna rad opytal co za soft sa da pouzit na konverziu zvukovych a video formatov pripadne video na zvuk atd. myslim nejaky frontend nad ffmpeg alebo podobne, s lepsim user interfacom ako samotny ffmpeg, nejake gui klikatko... s ktorym mate skusenosti.
      Everything is proceeding as I have foreseen.
      • Re: ffmpeg konfiguracia 12.11.2007 | 00:59
        hilfe   Návštevník
        stiahol som si super video, vo win. este som sa k nemu nedostal. nebavi ma prepinanie hore dole )))))
      • Re: ffmpeg konfiguracia 13.11.2007 | 00:45
        Avatar m4rtin.m   Používateľ
        avidemux mam dobre skusenosti zo strihanim videa a konverziou formatov
        • Re: ffmpeg konfiguracia 14.11.2007 | 22:09
          Kiwi   Návštevník
          zvuk z videosuboru, ktory rozpozna mplayer vytiahnes takto:

          mplayer video.mp4 -vo null -ao pcm

          vznikne ti subor audiodump.wav

          s povodnym vzorkovanim a ten pomocou audacity, oggconvert a pod.
          uz prevedies na 1000 formatov. Vela zdaru.
    • Re: ffmpeg konfiguracia 26.11.2007 | 16:08
      Brianxp   Návštevník
      je to uplne jednoduche , bud si stiahni nejake GUI (daj do googlu ffmpeg GUI) alebo si to napises do konzoly priamo konfiguraciu alebo ak to potrebujes pouzivat casto tak su urobis script ktory to bude automaticky spustat s ucitiym parametrom ,, ut je velmy pekna ukazka ako to ma vyzerat ,, je to sice na wokna ale ked prepises cesty a nazvy tak by to malo bezat bez problemov :-) http://soenkerohde.com/flex/ffmpeg_gui/
      • Re: ffmpeg konfiguracia 27.11.2007 | 10:14
        hilfe   Návštevník
        dakujem velmi pekne, idem skusat ))))
    • Re: ffmpeg konfiguracia 17.05.2008 | 17:34
      Bedňa   Návštevník
      Pre konverziu videa a audia som vytvoril program MexConverter, staci 3krat kliknut a konverzia je hotova http://webixon.php5.sk/