Avidemux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.11.2007 | 15:53
Avatar bum ubuntu 9.04  Používateľ
Avidemux mi trha zvuk. da sa to nejak nastavit aby to islo v pohode? Totem ten isty subor prehra v pohode.
Nikdo není bez chyby, i hovno má své mouchy.
    • Re: Avidemux 11.11.2007 | 18:55
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      • Re: Avidemux 11.11.2007 | 19:57
        WlaSaTy   Návštevník
        ozaj?

        ps.: bz2 ma vyšší kompresný pomer.
    • Re: Avidemux 11.11.2007 | 22:17
      Avatar bum ubuntu 9.04  Používateľ
      No takze je to vyriesene. Teda vysvetlili mi ze mam pomaly PC na taku operaciu. Ale vysledne video je v poriadku, takze je to fajn.
      Nikdo není bez chyby, i hovno má své mouchy.
    • Re: Avidemux 12.11.2007 | 09:18
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      vypni si pri tom zvuk ;)
      • Re: Avidemux 13.11.2007 | 20:18
        Avatar bum ubuntu 9.04  Používateľ
        Krasna rada. Dik. :)
        Nikdo není bez chyby, i hovno má své mouchy.
    • Re: Avidemux 13.11.2007 | 21:24
      WlaSaTy   Návštevník
      to trhanie zvuku sa prejavuje pri strihani mpeg4 (divx) alebo prehravani mpeg2(dvd)?
      • Re: Avidemux 14.11.2007 | 21:44
        Avatar bum ubuntu 9.04  Používateľ
        No je to nahravka s kamery JVC sobor to robi .MOD teda MPG
        Moc o tom netusim. Ja si len postriham pospajam a napalim. tak ako potrebujem. O formatoch moc netusim. Nikda som nemal dost casu sa tomu vrtat do hlbky.
        Nikdo není bez chyby, i hovno má své mouchy.
        • Re: Avidemux 14.11.2007 | 22:37
          WlaSaTy   Návštevník
          Záleží na tom čo leze z tej kamery, aké to má rozlíšenie, formát a tým pádom aký to má dátový tok a aké sú nároky na CPU a aj zbernicu. Pre strih filmov potrebuje človek vyladenú zostavu s veľa RAM a rýchle disky, pre rendering (aplikáciu filtrov) aj silné CPU. Viac sa ti k tomu nedá povedať, možno len toľko že avidemux je stavaný na prácu s formátom AVI (s použitím kodeku vhodného na strih) a súbory musia byť indexované. takže toto by mohlo teoreticky pomôcť: mencoder input.MOD -o output.avi -oac copy -ovc copy . ten príkaz zabalí skopnutý súbor z kamery do kontajnera avi a naindexuje to. ak by to nepomohlo, tak povedz čo na ten súbor povedalo file, aké máš rýchle disky hdparm -tT /dev/[hs]d? a aký máš CPU.

          PS.: skutočne sa k tomu nedá viac povedať, na identifikáciu dát sa používa mocný nástroj zvaný file a informácia o kamere mi pripomína známu vetu "mám auto ŠKODA, tankujem super takže asi benzín a do kopca to trhá".

          PS2: ak by to bola DV kamera ktorá sa pripája na FireWire a vie aj nahrať film z komu, tak by ma zaujímal tvoj názor na program DVBackup.
          • Re: Avidemux 15.11.2007 | 23:56
            Avatar bum ubuntu 9.04  Používateľ
            Prepac. Povazoval som to uz za vyriesene a tak ma nenapadlo rozpisovat to dalej. Je to laptop takze nikdy na nom nedosiahnem vysledky jak na klasickom pc. Toshiba A30
            Intel Celeron 2,6 Ghz, Disk je 120GB(teraz netusim aky vyrobca a ake ma otacky. 1,2 GB DDR tusim.
            Kamera je JVC G47 30 GB zabudovany Disk. Nepracuje cez FireWire ale cez klasicke USB A neviem o tom ze by dokazalo natacat nieco z PC. Program DVBackup nepoznam, ale mozem ho skusit.
            Nikdo není bez chyby, i hovno má své mouchy.
            • Re: Avidemux 16.11.2007 | 20:53
              WlaSaTy   Návštevník
              asi si zapnem google.
    • Re: Avidemux 15.11.2007 | 15:00
      Peter S.   Návštevník
      Avidemux nie je na pozeranie videa
      Ale skus sa pohrat so zvukovym vystupom
      • Re: Avidemux 15.11.2007 | 22:14
        Avatar bum ubuntu 9.04  Používateľ
        Hallo. Ked potrebujes postrihat zabery s kamery potrebujes ich aj pozerat a ked uz robis strih bolo by fajn aby to nebolo v strede slova...
        Nikdo není bez chyby, i hovno má své mouchy.
        • Re: Avidemux 15.11.2007 | 22:26
          WlaSaTy   Návštevník
          áno, a preto sa používa pri strihu kodek ktorý je na to určený, alebo sa aspoň vytvorí index nad súborom (ehm kontajnerom aby som sa vyjadril profesionálnejšie).
          • Re: Avidemux 15.11.2007 | 23:59
            Avatar bum ubuntu 9.04  Používateľ
            Index mi to vytvara automaticky. Ale zvuk mi seka aj tak.
            Kym nekupim rychlejsi stroj budu mi musiet stacit podmienky ake mam. Dik.
            Nikdo není bez chyby, i hovno má své mouchy.
            • Re: Avidemux 25.11.2007 | 21:15
              Kiwi   Návštevník
              Mne tiez trha Avidemux zvuk a mam C2D pretaktovany 3500 MHz,
              problem je v tom, ze nevie s pracovat zvuk, ak nie je 44100 Hz,
              ale len napr. 32 kHz.