vazny problem z internetom pod linuxom

Sekcia: Konfigurácia 11.11.2007 | 21:07
skywaker   Návštevník
Mam dost vazny problem z pripojenim internetu pod linuxom.. pokusim sa to vysvetlit co najzrozumitelnejsie.

mam internet cez wifi. na streche mam radio a od neho LAN natiahnuty az do izby kde ide do routera a z neho do dvoch pocitacoch. na jednom je stale windows na druhom (moje pc) je dual boot win+lin (zatial).. nastava takato situacia:

1. som vo win ide net
2. restartujem do linuxu net nejde
3. restartujem do win net ide
4. restartujem do linuxu net nejde

samozrejme niekedy sa stane ze net ide aj v linuxe
rozmyslam v com moze byt chyba? zeby v sietovke?
u providera? uz som rozmyslal ci ma neblokuje antivirova ochrana na strane providera. skusenejsi vedia o com hovorim... takze fakt neviem. niekedy net ide niekedy nie. chystam sa vymenit aj sietovku. zatial tam je realtek 8139 teda driver 8139too a takze neviem.. distro je mandriva. a to iste roby aj v inych distrach ako zenwalk, fedora...

a este dodam ze pouzivam DHCP.. a ked dam ifconfig tak ip su cez dhcp nastavene takze problem s routerom2 urcite nie je aspon myslim
    • Re: vazny problem z internetom pod linuxom 11.11.2007 | 21:16
      jv   Návštevník
      Mohol by si mi (alebo niekto) objasnit (popr. dat link na nejake objasnenie), ako si ti myslel s tou antivirovou ochranou? Dik...
      • Re: vazny problem z internetom pod linuxom 11.11.2007 | 21:29
        skywaker   Návštevník
        presne sa do toho velmi nerozumiem ale nieco ak pocitac ma velke uploady a zahltuje linku tak da do karanteny. ale neviem ci to je moj pripad.. ale ja urcite linku nezahltujem len viem ze ten co to ma nastarost mi povedal ze som bol va karantene.. ale to sa mi uz nesatava takze neviem preco mi blbne linux kedze nepingnem ani branu centralneho routera nasej sieet,
        • Re: vazny problem z internetom pod linuxom 12.11.2007 | 00:25
          Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
          zjavne je chyba v linuxe (teda v jeho v nastaveny, on za nic nemoze). skus nastavit staticku ip. nezabudnut na dns. opingat seba, default gw, skontrolovat fw, routeing...
          <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
        • Re: vazny problem z internetom pod linuxom 12.11.2007 | 00:38
          WlaSaTy   Návštevník
          skús sa ich opýtať prečt ťa dali do karantény. možno to bolo oprávnené (openrelay smtp, webcache, ...) a možno ťa tam dali lebo linux majú len hackeri a tý majú byť v karanténe.

          ps.: možno je to tým že máš v linuxe inú mac adresu a tým pádom začalo peklo.
    • Re: vazny problem z internetom pod linuxom 12.11.2007 | 09:41
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      pozrel by som sa co vypise ifconfig, route, cat /etc/resolv.conf. dalej by som skusil spustit dhcp klienta zo shellu (dhcpd eth0)
      • Re: vazny problem z internetom pod linuxom 12.11.2007 | 10:35
        Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
        si myslel ip a nie ifconfig, route...
        <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
        • Re: vazny problem z internetom pod linuxom 12.11.2007 | 10:39
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          ano myslel som ifconfig
          • Re: vazny problem z internetom pod linuxom 12.11.2007 | 22:59
            Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
            hmm tak mal by si mysliet ip ...
            <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
            • Re: vazny problem z internetom pod linuxom 13.11.2007 | 09:35
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              ifconfig ma lahsiu syntax, zatial mi vsade stacilo
              • Re: vazny problem z internetom pod linuxom 15.11.2007 | 02:00
                Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
                ifconfig|route|arp su nastroje pre konfiguraciu jadra 2.0.x. pre jadra >= 2.2.x resp. 2.1.x sa ma pouzivat ip ...
                <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
    • Re: vazny problem z internetom pod linuxom 12.11.2007 | 14:44
      Avatar onl   Používateľ
      kedze ten isty problem je aj v inych distrach myslim ze problem nebude v sietovke (resp driveroch) ale skor v konfiguracii ako tu uz niekto spominal takze skontroluj nastavenia v /etc/resolv.conf prip aj /etc/conf.d/net a ci /etc/runlevels/default/ obsahuje subor s nazvom net.* (ja tam mam net.eth0)
      • Re: vazny problem z internetom pod linuxom 12.11.2007 | 18:31
        skywaker   Návštevník
        velmi pochybujem ze problem je v linuxe kedze ked zadam ifconfig tak vsetky ip adresy su nastavene.... povolovanie podla MAC adresy ma provider vypnute kedze som sa ho pytal an to.
        • Re: vazny problem z internetom pod linuxom 12.11.2007 | 20:10
          WlaSaTy   Návštevník
          aha, a uz ti povedal preco ta dal do karanteny? ak nie, tak sa ho to opytaj.
    • Re: vazny problem z internetom pod linuxom 15.11.2007 | 01:21
      Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
      rovnaký problém mám aj ja

      Win + Arch Linux


      1. idem do WIN, net ide
      2. idem do GNU/Linuxu net nejde
      3. idem do WIN, net ide
      4. idem do GNU/Linuxu, net nejde

      ale nasiel som takuto fintu:

      chod do WIN a vypni ho tvrdo - alebo restartni. Ako keby si ho vytiahol zo siete (230 V).

      Mne to potom ide pod Archom v pohode. Mozno je tam problem, ze WIN zablokuje nejakym spôsobom sieťovku, neviem presne - takže ani nepoznám lepšie riešenie
    • Re: vazny problem z internetom pod linuxom 23.11.2007 | 12:30
      Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
      skus sa mrknut na nastavenie drivera sietovky vo windowse, mozno to bude nieco podobne ako ten moj "wake on lan after shutdown"
      • Re: vazny problem z internetom pod linuxom 23.11.2007 | 14:28
        Avatar titanik mint  Používateľ
        V nastaveniach sietovky v tabe "Power management"
        "Allow the computer to turn off this device to save power."
        to je presne, co treba vypnut. Mne to tiez robilo
    • Re: vazny problem z internetom pod linuxom 23.11.2007 | 17:05
      proof   Návštevník
      A nejde ti nic alebo len web? Skus z linuxu pingnut najprv router potom nejaku IP servera z internetu.
      Mozno ti len blbne DNS kedze to ide cez vela routrov, u mna to tak bolo.