tlačiaren

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.11.2007 | 20:56
sanko   Návštevník
Ahojte neviete co sa stalo s ovládačmi na tlačiaren hp laserjet 1018?? Dnes som ju instaloval podla postupu na stránke http://foo2zjs.rkkda.com/ a nejak to nefunguje teda ked som dal stiahnut firmware prikazom ./getweb 1018 tak sa nedokayalo pripojiť na tu stranku. pretím to v pohode fungovalo co s tým???
Dakujem.
    • Re: tlačiaren 16.11.2007 | 21:33
      sanko   Návštevník
      Teda kde teraz zoženiem tir ovládace na tu tlačiaren nieje nejaka ina možnosť ako ju s funkcniť??
      • Re: tlačiaren 16.11.2007 | 21:37
        Avatar Peter Drábik Manjaro  Používateľ
        ake mas distro? niektore ju uz totizto podporuju (napr. nove ubuntu) defaultne alebo to ma v nejakych balikoch..
        • Re: tlačiaren 16.11.2007 | 21:39
          sanko   Návštevník
          suse 10.2 x64
    • Re: tlačiaren 17.11.2007 | 01:01
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Nečuduj sa, nikdy nefunguje pod jednou distribúciou všetko. Je to ďalší postulát kvantovej mechaniky, že v danom Hilbertovom priestore na jednom počítači a jednom OS nemôže fungovať všetok HW naraz. Proste na jednej distruibúcii ti ide povedzme skener nuž a na druhej zase tlačiareň. Treba mať teda tetraboot Mandriva povedzme na tlačenie, Suse na skenovanie, Scientific na prácu a Ubuntu na prehrávanie videa. :-)

      Alebo dualboot ľubovoľný linux na internet a windows na prácu.
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: tlačiaren 17.11.2007 | 10:02
        sanko   Návštevník
        Ona fungovala len som preinštaloával system a pri instalácii ovládacov na tlaciaren to chce stiahnut nejaký soft zo stanky ktorú som uviedol vyšie ale tu stranku zrušili alebo take nieco. Tak to vypíše chybu. Tak sa chcem spýtat či neexzistuje nejakz ini spôsob ako tu tlačiaren rozchodiť?
        dakujem.
      • Re: tlačiaren 17.11.2007 | 10:37
        sanko   Návštevník
        Dualboot som pred nedvnom opustil a nechce sa mi moc do neho vracat. Teda skladovat windows na disku len kvoli tomu aby som mohol nieco vitlačiť sa mi nezdá moc efektývne. Teraz idem single linux
      • Re: tlačiaren 17.11.2007 | 12:18
        WlaSaTy   Návštevník
        ahoj karol,
        dokazes tvoj pokus o flame aj dolozit akymkolvek prikladom z praxe?

        ps.: to ze sa docasne neda stiahnut firmware z nejakej stranky pomocou nejakeho skriptu znamena len ze este nie su nainstalovane ovladace a nie ze to nemoze fungovat.
        • Re: tlačiaren 17.11.2007 | 13:46
          Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
          To, že išlo o odkaz na neexistujúcu stránku, to som si všimol až teraz. Včera som to čítal trochu nepozorne a oči mali dlhšiu odozvu - trochu sme predtým oslavovali :-)

          Inak elegantným príkladom je moja linuxom akože podporovaná tlačiareň HP DeskJet 3420 ktorá pod linuxom tlačila len na zeleno :-) , neskôr som zistil, že na zeleno tlačila kvoli upchatej červenej tryske, vyčistil som to a tlačila čierno, však nie z čierneho atramentu. Proste ignoovala čierny zásobník a čiernu si miešala. Veď načo používať lacnú čiernu farbu keď mi to tlačenie môže pekne predražiť a načo míňať jednu farbu keď môže rovno tri naraz. Tá istá tlačiareň ide pod windowsom so svojim originálnym driverom od výrobcu bez problémov vrátane utilít na kalibráciu trysiek, ktorá sa asi s obslužným SW v linuxe ani nedá robiť. Takže minimálne na nakalibrovanie tlačiarne treba mať windows. Geniálne to vymysleli vývojári HP. A vraj podporujú multiplatformné systémy. Hovno, zase podporujú len dva.
          "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
          • Re: tlačiaren 17.11.2007 | 13:57
            WlaSaTy   Návštevník
            ahoj karol,
            takze prvu tezu sme popreli, teraz tu druhu.

            vravel si ze nieco nefunguje na jednom stroji a na druhom ano, teraz hovoris o tom ze sa upchala tryska (hw chyba zariadenia) a spominas kalibraciu trysiek (obycajny obrazok + odhadove nastavenie farebnosti). kavu si nedas? asi by si ju potreboval. ty naozaj veris ze za upchanie trysky moze linux ked tak pises?
            • Re: tlačiaren 17.11.2007 | 15:49
              Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
              Ani slovom som nespomenul, že za upchatie trysky môže ovládač, resp. OS. To som nikdy netvrdil. Hovoril som len, že na linuxe mi to tlačilo na zeleno a neskôr som zistil že kvoli upchatej červenej tryske. Ale ono to vôbec nemalo tlačiť farebne keď som chcel monochromatickú tlač. Samozrejme že pred vyčistením keby som dal na windowse vytlačiť farebný obrázok, tež bude mať doblbnuté farby vďaka zapchatej tryske. To je jasné. Ale keď chcem monochromatickú čiernu tlač a on odmietne používať na tlačenie čierneho textu čierny atrament, tak to už chyba softwaru je. Hlavne keď čierna zapchatá nebola, nakoľko po pripojení na druhý počítač s WinXP to tlačilo na čierno. Proste nemá si čo niešať čiernu z farebných. Na windowse to nerobí tak neviem prečo by sa to nemalo dať aj pod linuxom.

              Pod pojmom kalibrácia trysiek myslím nastavenie nejakej veličiny, neviem akej, možno vhodného načasovania výstreku (myslím farby :-) ), čo sa robí na základe vytlačeného testovacieho obrázku a na základe subjektívneho posúdenia prekryvu vytlačených testovacích čiar a obrazcov. Proste sa vytlačí tesrovacia stránka s rôznymi útvarmi a tie útvary sú vhodne označené. Potom v priloženom SW sa jednotlivé útvary ohodnotia podľa predpísaného kritéria, napríklad kde je najväčšia zhoda dvoch čiar a podobne, najväčší prekryv a tak.

              Kávu si asi len tak mimochodom dám, som nejaky ospaly. V uplynulych dnoch som toho moc nenaspal.
              "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
              • Re: tlačiaren 17.11.2007 | 17:18
                WlaSaTy   Návštevník
                ahoj karol,
                to ze system tlacil pri poziadavke nie je chybou, chybou bolo ze si neprestavil tlacku do ciernobieleho modu, linuxovy system tlacenia nepouziva heuristiku aby zistil ci ides tlacit vo farbe alebo nie.

                tu kavu potrebujes, miera abstrakcie sa vymyka pouzitej logike, skus to po sebe precitat, ale az po tej kave.
                • Re: tlačiaren 17.11.2007 | 22:28
                  Avatar marian34 mandriva   Používateľ
                  tá tvoja tlačiareň je úplne trápna,kúp si novú-lepšiu a tá ti pomôže vytlačiť možno aj tvoje ....
                  • Re: tlačiaren 17.11.2007 | 22:32
                    WlaSaTy   Návštevník
                    gratulujem k výhre trottel mesiaca. čo to bolo tentokrát, alkohol alebo drogy?
                    • Re: tlačiaren 17.11.2007 | 22:51
                      Avatar marian34 mandriva   Používateľ
                      WlaSaTy,tentokrát som si to rozdal s tvojou ženou,a môžem ti potvrdiť,že všetok chlast a drogy môžu ísť do materinej p...Tá bola taká nadržaná,že ešte teraz tu musím odpovedať na príspevky účastnikov tohto fóra...
                      • Re: tlačiaren 17.11.2007 | 23:00
                        WlaSaTy   Návštevník
                        áno, a preto ma nazývaš zlato. povedz mi, koľko si to v sebe dusil kým si sa zo svojou orientáciou rozhodol piznať?
                        • Re: tlačiaren 17.11.2007 | 23:23
                          marian34   Návštevník
                          nič som v sebe nedusil,čo sa nezahrabe 3 metre pod zem,alebo nevylezie 20 metrov na strom,to je..m od kraja...
                          • Re: tlačiaren 17.11.2007 | 23:31
                            WlaSaTy   Návštevník
                            dost silácke reči, chceš ich niečim podložiť?