Vypadava mi zvuk na cheape AD1986A

Sekcia: Hardware a Drivery 17.11.2007 | 12:30
Avatar jan svantner Ubuntu 7.10  Používateľ
Ked pustim ubuntu tak mi zvuk ide normalne, ale akonahle zmenim hlasitost headphone, popripade prehravam pesnicky, zrazu mi prestane ist zvuk uplne. Neviete pls niekto v com to moze byt?
root is GOD
    • Re: Vypadava mi zvuk na cheape AD1986A 17.11.2007 | 15:00
      skywaker   Návštevník
      skus pri starte zadat do grubu

      acpi=force, alebo acpi=off podla toho co pomoze...
      • Re: Vypadava mi zvuk na cheape AD1986A 17.11.2007 | 18:10
        Avatar jan svantner Ubuntu 7.10  Používateľ
        No editol som subor /boot/config-2.6.22-14-generic. hodnotu config_ACPI=y na force a off a stale nic nepomohlo. Tak neviem ci som editoval zly subor alebo to mozno bude v niecom inom. skusil som uz dat aj celu novu alsu, vyhodil som cely GStreamer. a nic nepomaha. Fakt netusim co s tym.. :o(
        root is GOD
      • Re: Vypadava mi zvuk na cheape AD1986A 17.11.2007 | 18:31
        Avatar jan svantner Ubuntu 7.10  Používateľ
        no a skusil som to dat aj do toho grubu. a ked som dal off tak mi nesiel vobec zvuk a ked som dal force, tak sa mi prehrala uvodna zvucka ubuntu..a viec som z neho nedostal ani hlasok... :)
        root is GOD
        • Re: Vypadava mi zvuk na cheape AD1986A 17.11.2007 | 18:37
          skywaker   Návštevník
          poradil som ti preto tak lebo som mal podobny problem z alsou a na internete som nasiel ze problem je v acpi .. ktore rozhadze irq zariadeni teda aj zvukovky..
          • Re: Vypadava mi zvuk na cheape AD1986A 17.11.2007 | 18:54
            WlaSaTy   Návštevník
            acpi a apic sú veľmi podobné slová a veľmi rozdielne technológie. acpi by sa nemalo vypínať, niektorý hardware má potom nestabilné chovanie.

            skôr by bolo vhodnesie skontrolovať verziu jadra, ovládačov a overiť či nevyšla záplata na túto chybu.
            • Re: Vypadava mi zvuk na cheape AD1986A 17.11.2007 | 18:58
              Avatar jan svantner Ubuntu 7.10  Používateľ
              no ved som rozmyslal ze to asi bude v IRQ,,, a asi mas pravdu ze to bude v tom ACPI. skusim sa po tom poobzerat.. ale aj tak dakujem. :)
              root is GOD
              • Re: Vypadava mi zvuk na cheape AD1986A 17.11.2007 | 19:22
                WlaSaTy   Návštevník
                keby to malo byť irq, tak to asi neprehráva vôbec pretože ovládače sa nedostanú k hardware. toto vyzerá na problém implementácie mixéra ktorý ešte nepozná túto modifikáciu zvukovky. ale rob ako chceš.
                • Re: Vypadava mi zvuk na cheape AD1986A 17.11.2007 | 19:56
                  Avatar jan svantner Ubuntu 7.10  Používateľ
                  paradoxom je ze aj na ENG forax je vsade len ponuknuty problem ... k tejto zvukovke a nikde nie je riesenie.. skusim ete viacej popozerat.. ale tak uvidime. Dufam ze nebudem musiet cakat na dalsie vydanie Ubuntu zo pol raka.. :D
                  root is GOD
                  • Re: Vypadava mi zvuk na cheape AD1986A 17.11.2007 | 20:03
                    skywaker   Návštevník
                    chyba moze byt aj v alse.... skus oss.
                  • Re: Vypadava mi zvuk na cheape AD1986A 17.11.2007 | 20:20
                    WlaSaTy   Návštevník
                    problém sa neponúka, riešenie sa ponúka.

                    tie verzie sa ti nechce pozrieť že by si sa rozhodol či upgradnes jadro alebo alsu. no nič, je to tvoja voľba, pasívne čakať kým motyka vystrelí. alebo si môžeš kúpiť inú zvukovku ak to nechceš riešiť.

                    ps.: ak nahodíš zastaralý oss namiesto alsy, tak si zarobíš ešte viac problémov.
                    • Re: Vypadava mi zvuk na cheape AD1986A 17.11.2007 | 20:32
                      Avatar jan svantner Ubuntu 7.10  Používateľ
                      no alsu som dnes upgredol najnovsiu, ktoru som nasiel... a jadro systemu myslim ze je aktualne, kedze mam Ubuntu 7.10. Takze myslim ze tymto smerom to nepojde.. :o( no mozem ete skusit to OSS ci by sa nexytilo, ale aj to neviem ci pomoze.. :P
                      root is GOD
                      • Re: Vypadava mi zvuk na cheape AD1986A 17.11.2007 | 21:13
                        WlaSaTy   Návštevník
                        predpokladám že máš tieto alebo staršie verzie.:
                        $ cat /proc/asound/version
                        Advanced Linux Sound Architecture Driver Version 1.0.14 (Thu May 31 09:03:25 2007 UTC).
                        $ uname -r
                        2.6.22-14-generic


                        ale tie niesú aktuálne vo všeobecnosti, tie sú aktuálne len v Buntu GG testing. aktuálne verzie sú 2.6.23.8/2.6.24-rc3 a alsu v tejto minúte nezistím, majú odstávku.
                      • Re: Vypadava mi zvuk na cheape AD1986A 17.11.2007 | 21:14
                        skywaker   Návštevník
                        tusim CMI 8738 s 6 kanalmi stoji nejakych do 400sk a je do pci slotu takze zvaz ak sa nic ine nebude dat urobyt.. ale ja som toho nazoru ze je to acpi kedze mne to robylo podobne veci a pomohla novsia alsa a tiez acpi=off alebo force uz si nepametam... mam via8237
                        • Re: Vypadava mi zvuk na cheape AD1986A 17.11.2007 | 21:33
                          Avatar jan svantner Ubuntu 7.10  Používateľ
                          No s tym jadrom mas pravdu.. ale asound mam:
                          Compiled on Nov 17 2007 for kernel 2.6.22-14-generic (SMP).
                          ten som dnes sam kompiloval.. :P a isla mi ich original stranka.. no skusim teda ete to jadro.. :)
                          A skupou zvukovky by to bol mensi problem, lebo mam notebook ktory mam ete v zaruke. a myslim ze pristum k PCI slotom je len cez blombu.. :P takze to az tak za 1 a pol roka.. :)
                          root is GOD
                          • Re: Vypadava mi zvuk na cheape AD1986A 17.11.2007 | 21:41
                            WlaSaTy   Návštevník
                            lol, takže ty si si skompiloval jadro takej istej verzie ako si mal predtým, no nie je to zlatunké? chcel si novšie, www.kernel.org ti nič nehovorí.

                            inak k tej záruke, predpokladám že si sa opýtal v servise či môžeš vymeniť alebo prikúpiť zvukovku. ak nie a máš to ďaleko aj s kompom, tak si nájdi a vyskúšaj usb zvukovku.
                            • Re: Vypadava mi zvuk na cheape AD1986A 17.11.2007 | 21:44
                              Avatar jan svantner Ubuntu 7.10  Používateľ
                              jadro som nekompiloval.. :P to ma caka teraz.. to len taham kompiloval som alsu .. :D no idem skusit to jadro skopilnut.. mmtik.. :P
                              root is GOD
                              • Re: Vypadava mi zvuk na cheape AD1986A 17.11.2007 | 21:47
                                WlaSaTy   Návštevník
                                "ten som"

                                no neva, nezabudni z toho noveho jadra nabootovať a nahodiť tú alsu ešte raz.
                              • Re: Vypadava mi zvuk na cheape AD1986A 19.11.2007 | 23:24
                                Avatar jan svantner Ubuntu 7.10  Používateľ
                                no som skompiloval jadro... a uz som ani len nenahodil OS.. :D...z tej kompilacie.. takze asi to tak nepojde.. :P a ete sa ten zvuk teraz vylepsil.. lebo mi pisti v reprakox.. :D
                                root is GOD
    • Re: Vypadava mi zvuk na cheape AD1986A 20.11.2007 | 11:50
      Avatar jan svantner Ubuntu 7.10  Používateľ
      Nakoniec pomohla taka drobnost,ze som alsu vyhodil uplne zo systemu a dal miesto nej OSS. Vdaka.
      root is GOD