xen.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.11.2007 | 13:18
xen.   Návštevník
ako sa pouziva xen? da sa to nejako spustit ako virtualbox napr.? nainstaloval som do mandrivy nejake baliky a pribudol mi v grube moznost bootu xen kernelu. chcel by som virtualizovat win xp.
    • Re: xen. 18.11.2007 | 16:47
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: xen. 19.11.2007 | 00:18
        xen...   Návštevník
        no to je sice vsetko zaujimave co tam je... ale ja potrebujem nainstalovat xp. a to mi pri instalacii neda na vyber kde chcem mountnut particiu...
        • Re: xen. 19.11.2007 | 20:52
          WlaSaTy   Návštevník
          no to by aj mna zaujímalo kam sa ti potom bude zobrazovať výstup obidvoch operačných systémov, ktorý z nich dáš na sériovú konzolu?

          Skús sa radšej poobzerať po virtualizátore typu qemu, vmware alebo hocičom inom, je to jednoduchšie i keď 3d grafiky si neužiješ ale od toho je dualboot. Viem, je fajn ak má človek k dispozícii CPU ktoré vie spustiť viacero OS naraz, ale bez ďalších HW komponentov je to od particionovania mainframe vzdialené ako my od istoty dôchodkového systému.