wifi router

Sekcia: Hardware a Drivery 22.11.2007 | 15:17
still   Návštevník
Aky wifi router by ste mi odporucili, resp. s akym mate skusenosti? Mal by mat cca 4 ethernet porty, wifi (najlepsie a/b/g, ale staci aj g) a samozrejme linux s moznostou konfiguracie aj inak ako len cez webove rozhranie. Ak by sa zmestil tak cca do 2000 bolo by fajn :-)
stary komp na prerobenie bohuzial nemam :-(
vopred dik.
    • Re: wifi router 22.11.2007 | 15:44
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      napr.

      http://www.sofos.sk/default.aspx?content=TVRDETAIL&nparams=kod_id;12605
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
    • Re: wifi router 22.11.2007 | 16:28
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      moj router
      Sice na nom nebezi linux ale web rozhranie funguje spravne.

      Ma vsetky funkcie ktore by si od takeho routeru ocakaval napr. DHCP, wifi a/b/g (+ filtrovanie podla mac adries), virtualny server (presmerovanie niektorych portov zvonku na IPcky vo vnutornej sieti), firewall, podpora dyndns a noip, vzdialena administracia z netu (chranena heslom)...

      Jedine co mi trochu prekaza je zahrievanie prilozeneho adapteru a aj routera. Zatial som vsak nepostrehol ze by kvoli tomu nejak blbol.
    • Re: wifi router 22.11.2007 | 20:44
      Avatar srigi   Používateľ
      Odporucam si trocha priplatit za Linksys. Sam mam starsi model, po nahodeni DD-WRT (alebo aj OpenWRT) sa z neho stava idealny router pre torrenty (a nie len to, podporuje napr. telnet alebo SSH).
      • Re: wifi router 22.11.2007 | 21:57
        still   Návštevník
        Vyzera celkom fajn.. teda az na tu cenu, ktora by sa mozno dala, ale na cisto domace pouzitie - pripojenie cca 4 kompov to je dost..
        ale ten OpenWrt vyzera byt tiez fajn. Dalo by sa to pouzit aj v inych routeroch, resp. co musia splnat, aby sa to dalo v nich pouzit? S routermi totiz nemam absolutne ziadne skusenosti, teda beznymi krabickami, nie prerobenymi pc-ckami.
        • Re: wifi router 22.11.2007 | 22:21
          Avatar srigi   Používateľ
          Odporucam ist do DD-WRT firmveru. Tu je zoznam podporovanych zariadeni. Konkretne od Linksys existuje este aj lacnejsi model (ten co mam ja) WRT54G, s nim mi ide pomocou tohoto firmware nastavit vystupny vykon az 250mW.
          • Re: wifi router 22.11.2007 | 22:26
            Avatar srigi   Používateľ
            Alebo aj dokonca pretaktovat CPU.
            • Re: wifi router 23.11.2007 | 14:46
              still   Návštevník
              nasiel som aj nieco taketo http://www.netgear.com/Products/RoutersandGateways/GWirelessRouters/KWGR614.aspx
              s linuxom a zdrojakmi k tomu..
              ale co by ma zaujimalo, aj ohladom dd-ert, reps. openwrt, ci by slo pripojit cez ethernet porty externy disk, resp. tlaciaren? konvertor ethernet to usb som nasiel, len ci to naozaj pojde.
              Bolo by potom super pouzivat to ako file, resp. print server :-)
              • Re: wifi router 23.11.2007 | 17:20
                Avatar srigi   Používateľ
                No to nebude otazka routra ci to bude podporovat file-server (lebo toto facha, mam doma jeden komp prerobeny na NAS, schema je asi takato), je to skor otazka toho konvertora, ci v nom bezia sluzby ala Samba a pod.
    • Re: wifi router 23.11.2007 | 15:50
      Avatar chatpall   Používateľ
      kupil som akurat DLink DAP 1160 a splna vsetko co si pisal. Tiez som ho este nekonfiguroval ale skus si ho najst na nete ci ti nebude dobry.
      NERUSTE TENTO UCET!!!