Účtovnícky program použiteľný pre slovenské prostredie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.11.2007 | 13:09
Avatar Igor Čonka Xubuntu 18.04  Používateľ
Niekoľko občianskych združení prejavilo záujem o využitie Linuxu. Ubuntu pokrýva väčšinu ich požiadaviek, až na jednu, ktorú som nikdy neriešil - účtovníctvo. Neviete, či existuje nejaký účtovnícky program, ktorý by sa dal využiť na Slovensku a bol by aspoň čiastočne preložený?
A dead thing can go with the stream, but only a living thing can go against it.
    • Re: Účtovnícky program použiteľný pre slovenské prostredie 26.11.2007 | 13:24
      Avatar chatpall   Používateľ
      Ak to beries ako uctovnictvo v ktorom je zohladnena legislativa a jej mozne aktualizacie, tak to je velmi velky problem. Take uctovnictvo neexistuje (mne zname zdroje - som zivnostnik a zaujimal som sa o to). Mozno este by sa dalo uvazovat o Gnucash, ale je to program na ktory treba mat uctovnika ktory sa s tym pohra.
      NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: Účtovnícky program použiteľný pre slovenské prostredie 26.11.2007 | 13:59
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Uctovnicky program pre linux nie je pre Slovensku legislativu... Presne to momentalne riesime aj u nas vo firme. Ak na nieco prideme, isto dam vediet.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Účtovnícky program použiteľný pre slovenské prostredie 26.11.2007 | 17:29
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Ahoj,
      Ja som tiež riešil situáciu s účtovníckym programom. No prišiel som k záveru. Keď som živnostník, ktorý vytlačí faktúru a šupne ju externej účtovníčke, tak to mám zbytočné. Medzitým ako som hľadal riešenie dostal som sa k CRM vtiger. Tam mám faktúry, ponuky, objednávky, nákupy, sklad pekne jednoducho pokope + navyše bonbónik zabezpečená starostlivosť o zákazníka a emailová komunikácia priamo s CRM.
    • Re: Účtovnícky program použiteľný pre slovenské prostredie 26.11.2007 | 19:07
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      Skús im navrhnúť nainštalovať wine a poobzeraj sa na nete na www.kros.sk. Jednoduché, podvojné účtovníctvo, (programy omega a olymp, alfa) by im mali stačiť. Sú to úplné účtovné a mzdové programy. U mňa v škole to beží pod windowsom ale skúšaj. možno to rozbeháš pod linuxami. :)
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
      • Re: Účtovnícky program použiteľný pre slovenské prostredie 26.11.2007 | 19:09
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        nejde, trapil som sa s tym mesiac... Bez nejakeho vacsieho uspechu.
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Účtovnícky program použiteľný pre slovenské prostredie 26.11.2007 | 19:08
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      Alebo nech skúšajú outsourcing.
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
    • Re: Účtovnícky program použiteľný pre slovenské prostredie 26.11.2007 | 21:11
      Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
      Existuje. Z pochopitelnych dovodov ale nie je zadarmo.
      Co si pamatam, tak nico take robila tato firma. Osobne skusenosti s tym softom nemam.
    • Re: Účtovnícky program použiteľný pre slovenské prostredie 26.11.2007 | 21:45
      Avatar Misko Kripel slackware  Používateľ
      Ako raz niekto mudry na tejto stranke povedal: "Uctovnictvo sa nepredava ani nekupuje, uctovnictvo sa implementuje"
      asdf
    • Re: Účtovnícky program použiteľný pre slovenské prostredie 26.11.2007 | 22:54
      Martin   Návštevník
      Česi na to majú program Honey Calc, ale neviem, do akej miery je použiteľný na Slovensku.
    • Re: Účtovnícky program použiteľný pre slovenské prostredie 27.11.2007 | 00:05
      Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
      kukni aj sem - uz sa to tu rozoberalo
      http://www.linuxos.sk/forum/2994/index.html

      a pominam si ze neraz aj na starom fore ktore bolo na linux.sk
    • Re: Účtovnícky program použiteľný pre slovenské prostredie 27.11.2007 | 00:11
      Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
      http://www.vsoft.sk/oznamy/07-06.htm
      a daco aj tu: http://www.porada.sk/t50261-podvojne-uctovnictvo-pod-linuxom.html
    • Re: Účtovnícky program použiteľný pre slovenské prostredie 27.11.2007 | 09:26
      voxar   Návštevník
      ked potrebujete len jednoduxe uctovnictvo ,tak pod wine ide FANTOZZI... www.kamar.sk ...