Problém s K3b

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.11.2007 | 23:39
Lotar   Návštevník
V ubuntu 7.10 mám nainštalovaný k3b ako napalovací program. Doteraz mi fungoval bez problémov ( mal som ho aj v ubuntu 6.10, 7.04) ale teraz mi pokazil dva cd-rw disky za sebou. Pred pár dnami my pokazil prvý, vypísal že napalovanie je ukončené a ked po vysunutí som znovu vložil disk tak ho systém nevie prečítať dokonca my zamrzne celý systém kým nevyberiem cd z mechaniky. Najprv som si myslel že bol chybný disk ale dnes sa mi to stalo druhý krát. Mechaniku mám v poriadku lebo dnes som napaloval aj vo windowse a všetko bolo v o.k.
    • Re: Problém s K3b 30.11.2007 | 00:06
      Avatar Tomáš Mihok Ubuntu 8.10  Používateľ
      Je to trocha nekonkretne..chyb moze byt viacero... no skus nieco z nasledujuceho:

      1. reinstaluj k3b a skus to napalit znova... dufam ze to boli normalne CD-R a nie CD-RW

      2. skus alternativu .. ak si si zvykol na k3b tak ti bude vyhovovat gnomebaker ...

      popripade skontorluj napalene medium pod winom v nerovi ci nevypisuje o nom nejaku konkretnejsiu hlasku...
      Pičoch jest veľo, len nalivačoch malo!
    • Re: Problém s K3b 30.11.2007 | 00:12
      Martin   Návštevník
      K3b má funkciu kontroly napáleného CD, treba ju pred spustením napaľovania zaškrtnúť. Ak Ti to kazí CDčka, tak robíš dobre, že používaš CD-RW, lebo keby si používal normálne, mohol by si ich po chybnom napálení rovno vyhodiť.
      Mne sa to tiež občas stáva.
      • Re: Problém s K3b 30.11.2007 | 00:21
        Avatar Tomáš Mihok Ubuntu 8.10  Používateľ
        na skusku mozno CD-RW hej ale pri cd-rw je vacsia pravdepodobnost ze dana chyba suvisi prave s napalovanym mediom ako so softverom.. predsa len cd-rw ma svoju zivotnost...
        Pičoch jest veľo, len nalivačoch malo!
        • Re: Problém s K3b 30.11.2007 | 00:58
          Martin   Návštevník
          No veď ja netvrdím, že sa musí použiť 50-krát :)

          • Re: Problém s K3b 30.11.2007 | 12:55
            Lotar   Návštevník
            Bohužial sú to CD-RW čiže prepisovatelné médiá a bohužial hovorím preto,lebo sa my pokazili tak že proste ich môžem vyhodiť. Totiž ked ich vložim do mechaniky tak sa točia a točia a systém ich nevie načitat. Ani linux ani windows a ked chcem vyhladať alebo spraviť hocičo neviem lebo zamrzne celý systém ked vyberem disk z mechaniky tak systém ide dalej.
            V podstate ten disk neviem ani prekontrolovať.
            Disky pred napalovaním boli v poriadku boli nové použité len 2-3x. Skúsim ten reinštal. Ostatné napalovacie programy ma neak nenadchli v linuxe, preto radšej by som zostal pri K3b ak je to možné.
    • Re: Problém s K3b 30.11.2007 | 14:40
      fredy   Návštevník
      Mne sa tiež občas stalo, že cd-rw alebo
      dvd-/+rw ostalo nepoužiteľné pri pálení
      v K3B. Stačilo ho preformátovať úplnym
      formátom v Nerovi a všetko bolo OK.
    • Re: Problém s K3b 30.11.2007 | 22:44
      --   Návštevník
      mozno by pomohlo nainstalovanie cdrtools namiesto cdrkit
      • Re: Problém s K3b 04.12.2007 | 12:57
        Lotar   Návštevník
        Co je cdrtools a cdrkit? Problémy mám nadalej. Odinštaloval som k3b a potom znovu nainštaloval a robí to zas teraz mi do.ebal DVD-RW disk. Už ma to začne pekne srať. Mechaniku mám v poriadku lebo pod windowsom Nero napaluje. Vyskúšal som to tak že som najprv napálil dáta v neru a potom ten istý dvdrw disk som dal s k3b najprv pochopitelne vymazať a potom znovu napáliť dáta a zase my robí to isté. Ako je to možné že mesiac my funguje k3b bez problémov a potom sa my do.ebe?