Problem bootovanie ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.11.2007 | 20:13
Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
Zdravim

PLS vedeli by ste mi poradit ??? mam dual boot WinXP a Kubuntu 6.10 ktore som sa rozhodol ze ho nahradim linuxom UBUNTU 7.10 GG ale nejako mi ho nechce nabootovat zacne citat z CD potom zrazu zastavi a vypise hlasku (INITRAMFS) a koniec da sa uz potom napisat len HELP a vypise mi nejake prikazy ako IFCONFIG na siet ale ani jeden z nich nefunguje.

Myslel som si ze je to poskodene CD ale nebolo ...lebo som ho prepalil a robi to to iste ... ale zistil som ze ked tam dam aj ine CD s linuxom tak to tiez nejde vynimku robi jedine MANDRIVA a KNOPPIX pod nimi to ide ale ani jeden z nich nechcem.

Pls poradte ak viete.
    • Re: Problem bootovanie ubuntu 01.12.2007 | 00:12
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Nepíše niečo konkrétnejšie?
      A keďže môžeš písať príkazy asi ti hodí konzolu. To by skôr znamenalo, že sa nedá spustiť xorg. Trebalo by pozrieť log /var/log/Xorg.0.log , či tam nie sú nejaké chyby.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Problem bootovanie ubuntu 01.12.2007 | 00:20
        Avatar m4rtin.m   Používateľ
        mohlo by to byt aj nieco ako busybox
      • Re: Problem bootovanie ubuntu 01.12.2007 | 10:28
        Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
        nooo ale neda sa v nej nic robit ziadny prikaz nefunguje .... teda aspon mne nesiel prikazovy riadok ....tam sa napise (INITRAMFS) a az za neho sa daju pisat prikazy a mozes tam napisat cokolvek nikam ta to nepusti ...
        • Re: Problem bootovanie ubuntu 01.12.2007 | 10:37
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          dal si v tom buntu skontrolovat chyby?

          mozes nam kusok popisat hardver tvojej skatulky?
          • Re: Problem bootovanie ubuntu 01.12.2007 | 15:35
            Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
            Nooo o HW sa nebojim je tam AMD Athlon 64bit 4000+ X2 , doska je tam MSI K9AMG ramka je 2GB grafika je ta ATI X200 zdielana lebo este nevydalo penazne na inu a disk SATA 250GB ostatne je uz asi nepodstatne no a DVDRW je tiez SATA

            Chyby som dal skontrolovat a vsetko prebehlo normalne.
            • Re: Problem bootovanie ubuntu 01.12.2007 | 20:48
              Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
              Zdravim po velkej snahe a usili sa mi to podarilo rozbehat ... nakoniec som prisiel na to ze to bolo asi biosom lebo ked som dal tovarenske nastavenia tak to nabootovalo ale ked som si ho nastavil podla seba tak ako potrebujem tak to neslo .... takze som to dal na tovarenske nastavenia rychlo nainstaloval a potom som si nastavil bios a vsetko bezi OK. :-)