wine ako úplne odinštalovať?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.12.2007 | 12:39
Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
Kedysi som skúsil cez wine nainštalovať nejaké programy ani jeden však nešiel tak ako by som si predstavoval a navyše nešiel z wine ani odinštalovať. Po čase mi wine úplne prestal fungovať a nepomohlo ani preinštalovanie.
Tak som sa ho rozhodol úplne odinštalovať zo systému cez apt-get. Ale v aplikáciách mi stále zostávajú win programy. Ako to odstránim všetko úplne tak aby si po novom nainštalovaní nenačítal pôvodné nastavenia?
Ďakujem pekne.
PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: wine ako úplne odinštalovať? 01.12.2007 | 12:42
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      apt-get --purge remove wine
      rm -rf ~/.wine
      • Re: wine ako úplne odinštalovať? 01.12.2007 | 13:00
        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
        no skúsil som to, ale programy ktoré som cez wine nainštaloval mi stále zostávajú v zozname. Ako ich odtiaľ odstránim? Možno treba len odstrániť zložku kam sa zapisujú len neviem kde to je.
        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
        • Re: wine ako úplne odinštalovať? 01.12.2007 | 14:06
          Grawp   Návštevník
          vyhod si z domovkeho priecinka adresar .wine
          v KDE si klikni na menu druhym tlacitkom a daj si upravit menu a vyhod co potrebujes (u Gnome by to malo ist podobne, ubuntu ma konkretne na to nastroj Hlavne menu)
          • Re: wine ako úplne odinštalovať? 02.12.2007 | 12:12
            Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
            Toto samozrejme viem. Lensi myslím (možno zle), že ak tam zostávajú po odinštalovaní tak sa neodinštalujú aj nastavenia.
            Napr. mám chybu, že pri konfigurácii nech nastavím čokoľvek tak sa to vráti vždy do pôvodného stavu. Nejde nastavenia uložiť. (mám zaškrtnutú virtuálnu plochu a nejde ju zrušiť možno preto, že tabuľka pre nastavenie je väčšia ako plocha a tým pádom ju nevidím celú)
            PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
            • Re: wine ako úplne odinštalovať? 02.12.2007 | 15:09
              Avatar m4rtin.m   Používateľ
              nemaj starosti- pokial odinstalujes program z volbou --purge tak sa odstrani cely wine (aj zo systemovymi nastaveniami) zo systemu. jedina vec ktora tento krok prezije su nastavenia v tvojom domovskom priecinku (adresar .wine/) ten len odstranis a wine je kompletne prec. ikonky su uz len pozostatok

              tu chybu z neukladanim nastaveni vo winecfg som riesil tiez. funguje to takto:

              1) spusti winecfg
              2) naklikaj pozadovane volby (obvykle zapnutie virtual desktop a zmena velkosti na 800x600 zo 640x480)
              3) klikni dole OK. winecfg sa ukonci
              4) odhlas sa a prihlas sa (pripadne este cez Ctrl+Alt+Backspace restartni Xka)
              5) spusti winecfg - a voila! nastavenia su tam, winecfg sa uz otvori v okne 800x600 :)
              • Re: wine ako úplne odinštalovať? 03.12.2007 | 08:17
                Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
                no veď práve k tomu OK sa neviem dostať, lebo ho nevidím. Ale niečo poskúšam. Nieje na uloženie nastavení nejaká klávesová skratka?
                PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
                • Re: wine ako úplne odinštalovať? 03.12.2007 | 18:04
                  Avatar m4rtin.m   Používateľ
                  skus sa tam pretukat cez tabulator.. mne sa to nakoniec nejako podarilo
                  • Re: wine ako úplne odinštalovať? 04.12.2007 | 22:16
                    Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
                    čudujem sa, že ma to tiež nenapadlo. Ďakujem. Ten TAB pomohol, ale aj tak musím wine nejako spojazdniť, lebo stále mi tam zostávajú tie pôvodné už odinštalované programy a navyše funguje len config všetko ostatné sa tvári akoby tam ani nebolo wine nainštalované.
                    Predtým keď som 2xklikol na exe súbor automaticky sa spustil vo wine teraz sa nič nestane ani keď mu určím aby ho cez wine spustil.
                    PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512