ze by nova vec ?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.12.2007 | 16:31
ž@bka   Návštevník
Čistov nahodov som nasiel novy portla podobny ako linuxos. Celkom zaujimavy a pisu tam veci, ktore som nikde inde nevidel. A je privetivy k lamam.
adresa : www.linuxguru.sk
    • Re: ze by nova vec ? 02.12.2007 | 16:37
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      no ked si odmyslis tie gramaticke chyby a pokial ti pripada zaujimavy omyl ze existuju virusy pre linux :P
      • Re: ze by nova vec ? 02.12.2007 | 16:47
        jojko   Návštevník
        http://stason.org/TULARC/os/linux.virus.html

        Win32.Linux/Simile predstavuje medzi platformový počítačový vírus schopný prostredníctvom integrovaných a zdieľaných výkonných rutín vykonávať infekciu spustiteľných ELF súborov (... štandardný UNIXový formát) v prostredí OS Linux a spustiteľných PE EXE súborov v prostredí OS MS Windows 9x-XP. Pokiaľ ide o platformu Linux, vírus dokáže plnohodnotne fungovať na všetkých najpoužívanejších linuxovských kompiláciách. Podľa pôvodného zámeru autora sa jeho dielko malo volať po vypustení do sve

        http://www.virusy.sk/clanok.ltc?ID=215

        http://www.e-ghost.deusto.es/docs/articulo.virus.html

        Btw: Mam rad kokotkov ktory si myslia ze ked maju linux tak mozu kokot dostat.
        • Re: ze by nova vec ? 02.12.2007 | 17:06
          Avatar m4rtin.m   Používateľ
          ahoj mily jojko

          mozno ta sklamem, ale naozaj si myslim ze mozem "kokot dostat"

          preskumal som materialy ktore si mi poskytol, a nezmenil som svoj nazor

          >But Linux users are particularly vulnerable because many do
          >things like play games over the Internet, Kuo said. And, when
          >they do, they often get careless and play in Linux's
          >administrative mode, called "root."

          nie, nehravam hry pod rootom, takze prvy odkaz je mierne odveci. je to FUD antivirusovej firmy

          > Win32.Linux/Simile
          > Tento vírus sa tak ako všetky jemu podobné exempláre rozširuje prostredníctvom spustiteľných súborov

          nestahujem ziadne binarky z pochybnych stranok. programy instalujem cez spravcu balikov. ku vsetkym repozitarom pouzivam verejne kluce teda autor virusu by musel kompromitovat dane repozitare.

          neviem po spanielsky takze nedokazem posudit posledny link ale urcite to bude zase nieco v tom zmysle ze "bla bla bla, virus pripoji svoju kopiu k programu v systeme"

          bohuzial na toto by potreboval prava roota a uz som spomenul ze pod rootom bezne nepracujem

          btw: som zvedavy co k tomu povie wlasaty, raz spomenul ze kupi funkcny linuxovy virus do zbierky :)
        • Re: ze by nova vec ? 02.12.2007 | 17:07
          WlaSaTy   Návštevník
          pošli mi ho a ja ti odpoviem že mám /home a /tmp pripájané s noexec a nodev tak ako je štandard. inak dohromady existuje ževraj cca 5 výrusov pre masox a linux dohromady, kvúlivá jednému museli opravovať kernel aby mal aspoň teoretickú šancu.
      • Re: ze by nova vec ? 02.12.2007 | 16:51
        ja   Návštevník
        presne tak ,tie gramaticke chyby neposobia vobec dobre. Taky amatersky server.
      • Re: ze by nova vec ? 02.12.2007 | 16:59
        WlaSaTy   Návštevník
        No, vzhľadom na to že opisujú keylogger/trojan a nie vírus ktorý musí byť priamo aktivovaný obeťou, tak mi to pripomína :

        Hi,
        I am an Albanian virus but because of poor technology in my country unfortunately I am not able to do harm your computer. Please be so kind to delete one of your important files yourself and then forward me to other users. Many thanks for your cooperation! Best regards,
        Albanian virus.

        A to už vypovedá o všeličom. Predstavme si jeho nasadenie v praxi. človek dostane poštu, uloží prílohu na disk, omylom zmení príznak súbru na executable a omylom ho spustí. Niečo podobné bolo v dávnych dobách ako Happy New Year len to vyžaduje o jeden manuálny krok viac. Kto vtedy poznal MSVB/MSVC, ten sa išiel rozpučiť od smiechu.
    • Re: ze by nova vec ? 02.12.2007 | 16:51
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Nevedel som o tom, ale ako vidim nevyrovna sa to linuxosu. jedine co ma tam zaujalo je jako znicit siet vol. 1 ... trapne nudne.. ale zevraj vo vol 2. summer beats bude nejaky hardcore navod jako znicit siet aplikovatelne aj v realnom zivote, muhaha.. som zvedavy jak dokazem znicit providerovi celu siet, autor ma bud hackerske nadanie, nasiel nejaky super cesky pejdz o hekingu alebo toho malo vie ale vela keca :)
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: ze by nova vec ? 02.12.2007 | 17:09
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      nahodou nemaju autori nieco spolocne s DoS utokom na linuxos? :)
    • Re: ze by nova vec ? 02.12.2007 | 17:11
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Cele to ma na triku "workyb", znami v tunajsich kruhoch tiez ako "ten ktory chcel vyskusat vsetky linuxi"
      • Re: ze by nova vec ? 02.12.2007 | 18:38
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        workyb => jojko => jozef bakos .. ja len pre doplnenie ...
    • Re: ze by nova vec ? 02.12.2007 | 17:16
      Avatar lesny_skriatok Xubuntu  Používateľ
      Ach, to aký sedliak píše tu webku? Úroveň textov je priam, zúfalá, alebo som už asi pristarý (?) na toľko slangu.
      I keď ok, je tam zopár zaujímavých tém, ale chýba tomu ešte veľa.
      Ale, nedovolil by som si ju prirovnávať s linuxos.sk
    • Re: ze by nova vec ? 02.12.2007 | 17:19
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      v poslednom case tu vznikaju veci dost o nicom s nulovou kvalitou
      • Re: ze by nova vec ? 03.12.2007 | 10:28
        Avatar srigi   Používateľ
        Clanky na BH maju celkom fajn kvalitku.
        • Re: ze by nova vec ? 03.12.2007 | 10:41
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          ale toto neni o BH
        • Re: ze by nova vec ? 03.12.2007 | 10:54
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          nuz to ma zaujalo, tak som sa ta teda siel pozriet. co som nasiel?

          farbickovanie v terminali, hrajkanie sa s bashom, "navod" ako sa stat hackerom (na pohlad ma zaujala perla "- Ak sa hram, venujem sa tvorivym, strategickym, tahovym a RPG hram viac ako akcnym a simulatorom?", LOL, nie ze by som sa chcel oznacit za hackera, ale z tohto zoznamu na mna sedia najviac akcne, potom strategie (ale dlhe roky nic) a zbytok velka nula, niektore typy dokonca uplne neznasam), kvantove clanky nehodnotim, nezaujima ma to rovnako dnes ako aj pred 5 rokmi v chipe, malinkaty clanocek o mod_rewrite (kde ani nie je napisane ako obmedzit rekurziu a spomenut, ze obcas to byva riadna cierna magia ked sa pokusame o nieco zlozitejsie) ktory by stacilo nahradit jednou okomentovanou ukazkou, len to lekvarove zdrbavanie je zase na urovni... ale aby bolo jasne, nemam nic proti tym clankom, som za ne rad
          Debian. apt-get into it…
          • Re: ze by nova vec ? 03.12.2007 | 11:13
            Avatar srigi   Používateľ
            Holt plateny redaktori su bud tazko plateni alebo potrebni odbornici nemaju na pisanie clankov cas. Tieto komunitne (moderovany obsah spravovany komunitou) servre su s kvalitou niekde inde (ale obcas motyka ustreli). Osobne odborne blogy su este horsie.
    • Re: ze by nova vec ? 02.12.2007 | 17:33
      jason   Návštevník
      deti deti
      toto je taky relax citanie
      nikdy som toto nechapal... ved vravim....
    • Re: ze by nova vec ? 02.12.2007 | 19:00
      Martin   Návštevník
      Keby sa objavil funkčný linuxový vírus, už by toho boli plné všetky diskusné fóra.
    • Re: ze by nova vec ? 02.12.2007 | 19:34
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Mozno sa chce stat slovenskym "tym koho meno sa nevyslovuje" (indicia: R.H.)
      • Re: ze by nova vec ? 02.12.2007 | 21:09
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        • Re: ze by nova vec ? 02.12.2007 | 22:53
          Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
          neee
          • Re: ze by nova vec ? 03.12.2007 | 10:28
            Avatar srigi   Používateľ
            Ten s najvacsim egom na cz nete! A jeho meno sa nevyslovuje, jeho clanky sa zasadne nelinkuju zivymi linkami!
    • Re: ze by nova vec ? 02.12.2007 | 20:08
      Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
      mne zaujimavý nepripadá.
      Okrem blbých slov a nadávok iba kritizuje ale nič konštruktívne tam nerieši.

      Zbytočne na ten server chodiť.

      Žabka, tebe radím, aby si radšej študoval manuály a nestrácal čas takými hovadinami ako ten server.
    • Re: ze by nova vec ? 03.12.2007 | 09:15
      Avatar chatpall   Používateľ
      Este stastie, ze sa do tohoto tak velmi nevyznam, lebo by som sa asi velmi dlho smial. Ale, chalani nechajte Jozefa na pokoji, moze sa mu pokojne stat, ze pri tolkom sedeni pri pocitaci a hladani toho ako znicit linux mu to v hlave prepne, lebo ako som dostal typ od kamosky psychologicky tak asi ma nedostatocnu socialnu interakciu.
      NERUSTE TENTO UCET!!!
      • Re: ze by nova vec ? 03.12.2007 | 10:56
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        ja tiez (a vacsinou som tomu rad)
        Debian. apt-get into it…
        • Re: ze by nova vec ? 03.12.2007 | 12:04
          Avatar chatpall   Používateľ
          Tak kasli na komp a utekaj na pivo.
          NERUSTE TENTO UCET!!!
          • Re: ze by nova vec ? 03.12.2007 | 12:10
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            sa ti lahko povie, ale je tu milion prekazok

            a navyse je vsade zafajcene, fuj
            Debian. apt-get into it…
            • Re: ze by nova vec ? 03.12.2007 | 12:15
              Avatar chatpall   Používateľ
              ja viem ze nieje to vzdy lahke ale niekedy treba vybehnut aj do zafajcenej krcmy a skusit sa "skompilovat" aj tam :)
              NERUSTE TENTO UCET!!!
              • Re: ze by nova vec ? 03.12.2007 | 12:16
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                s kompilaciou problem nemam, o to sa ty neboj :)
                Debian. apt-get into it…
              • Re: ze by nova vec ? 03.12.2007 | 12:31
                Avatar srigi   Používateľ
                Jop, reset mozgu raz za mesiac v zafajcenej krcme je velmi fajn. Len treba mat na rano pripravenu nejaku polievku (najlepsie hovadzi vyvar).
                • Re: ze by nova vec ? 03.12.2007 | 12:36
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  ...ja jsem kravicka, nejezte me, me maso je tuheeee -- zerte kurata, ty jsou uplne blba!
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: ze by nova vec ? 03.12.2007 | 12:44
                    Avatar srigi   Používateľ
                    Nooo na pokazeny zaludok je vhodny aj borčš (ci jak sa pise ta ruska kapustova polievka). Proste treba nieco kysle aby zneutralizoval zasadity alkohol.
                    • Re: ze by nova vec ? 03.12.2007 | 12:49
                      Avatar chatpall   Používateľ
                      kokos borsc! milujem... a sam ho rad varim :)
                      NERUSTE TENTO UCET!!!
                    • Re: ze by nova vec ? 03.12.2007 | 12:59
                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                      raz som to jedol, lebo som nevedel co to je. a tak som sa poucil, ze ked je clovek hladny, nemal by experimentovat s neznamymi jedlami :)