urcit cenu a pouzitie, info

Sekcia: Ostatné 03.12.2007 | 18:53
Avatar chatpall   Používateľ
Co by ste dali za Compaq Evo 600c, trojrocny, PIII, 1 GHz, 512 MB RAM, 20 Gb HDD?
Ake je vyuzitie takeho notebooku?
NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: urcit cenu a pouzitie, info 03.12.2007 | 18:58
      jaaa   Návštevník
      1000Sk :-D ? predavas ho ?
    • Re: urcit cenu a pouzitie, info 03.12.2007 | 19:03
      Avatar srigi   Používateľ
      BT klient, web kiosk.
      • Re: urcit cenu a pouzitie, info 03.12.2007 | 19:06
        Avatar chatpall   Používateľ
        toto ma nenapadlo...diky :) a cena?
        NERUSTE TENTO UCET!!!
        • Re: urcit cenu a pouzitie, info 03.12.2007 | 19:17
          Avatar srigi   Používateľ
          check this maybe
    • Re: urcit cenu a pouzitie, info 03.12.2007 | 19:39
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      kolko vydrzi bateria?
      • Re: urcit cenu a pouzitie, info 04.12.2007 | 09:13
        Avatar chatpall   Používateľ
        nemam predstavu
        NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: urcit cenu a pouzitie, info 04.12.2007 | 09:22
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Za 10 000 by som ho určite kúpil. Využitie sa mozrejme záleží na baterke, ale ak je baterka dobrá, do terénu by stačil. Nedávaj tam Ubuntu, Suse, Fedoru, Scientificlinux a podobných "slimákov", daj tam niečo rýchle, napríklad Mandrivu, alebo Windows. S týmito distribúciami mám čo do rýchlosti len tie najlepšie skúsenosti.
      P.S.
      Inak nedávno som videl podobný stroj, len to bolo tusim Lenovo, teda IBM napojeny na malý prenosný Raman, komunikoval cez Blootoch. To bolo fakt niečo. Rozsah to nemalo bohvieaký, rozlíšenie len 4 cm^-1, ale na bežné rutinné kontrolné merania ideálne. A ten stroj s windowsom to bez problémov zvládal.
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: urcit cenu a pouzitie, info 04.12.2007 | 09:46
        Avatar srigi   Používateľ
        No dovol, ale davat openSUSE (o ktorej je kopec reakcii, ze doslo k vyraznemu zrychleniu) do ineho vreca ako Mandrivu je trocha mimo.

        Navyse Windows nie je distro.
      • Re: urcit cenu a pouzitie, info 04.12.2007 | 11:58
        Avatar chatpall   Používateľ
        karol, definuj Raman.... pocuj poznas nejake rozhranie pod Lin ktore zabezpecuje komunikaciu z roznymi meracimi zariadeniami?

        zatial si robim len taky "resers"...
        NERUSTE TENTO UCET!!!
        • Re: urcit cenu a pouzitie, info 04.12.2007 | 17:25
          Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
          Väčšinou tieto zaraidenia používajú bežné komunikačné porty a pracujú s výrobcom dodanými ovládačmi. Pre mňa bohužiaľ taká čierna skrinka. Výrobcovi sa zase neoplatí dodávať SW k iným OS, nakoľko cena OS je zlomkom z ceny celého zariadenia. Ten Ramanov spektrometer o ktorom som písal (kúpila ho istá súkomná firma, my sme ho len testovali), stál skoro 5 miliónov a vtedy cena OS je zanedbateľná, vlastne zanedbateľná je aj cena toho notebooku :-)
          "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
          • Re: urcit cenu a pouzitie, info 05.12.2007 | 09:11
            Avatar chatpall   Používateľ
            diky, vidim aj ja ze je to s tymito rozhraniami dost blede v Linuxe. alebo lepsie povedane, co si clovek neurobi sam tak to nema. nie je to dobre ani so specifikaciami zariadeni, vyrobca ho obycajne neda von.
            NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: urcit cenu a pouzitie, info 04.12.2007 | 09:51
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      Tusim taky notebook sa akurat predava u nas v praci. Nepozname sa nahodou :)

      Notebook Compaq Evo N600c and Evo N610c, Intel Pentium 3 - 1,1 GHz, 14,1” TFT, 512 MB RAM, 20 GB HDD
      The price of one notebook is SKK 6.000,- VAT including.
      The notebook is without operating system!!!
      If you are seriously interested in buying it, please, send me an e-mail - first come first serve.
      Each staff member has the right of priority to buy one piece only. However, if there are any laptops unsold, he may buy even more pieces.
      • Re: urcit cenu a pouzitie, info 04.12.2007 | 11:50
        Avatar chatpall   Používateľ
        no osobne sa nepozname :)
        NERUSTE TENTO UCET!!!