zablokovat pokec

Sekcia: Konfigurácia 03.12.2007 | 22:18
jaaa   Návštevník
ahojte,ako zablokujem na ubuntu aby sa nedalo ist na pokec?nechcem ziadne pluginy,nejako to zapisat do firewallu - iptables by sa nedalo?
    • Re: zablokovat pokec 03.12.2007 | 23:17
      Avatar srigi   Používateľ
      • Re: zablokovat pokec 04.12.2007 | 07:36
        jaaa   Návštevník
        co ja viem ... nepomohlo mi to velmi,napis mi sem to pravidielko aby nesiel pokec.sk / pokec.azet.sk
        • Re: zablokovat pokec 04.12.2007 | 08:08
          Dušan   Návštevník
          Hmmmmm - klikol si na ten článok, zistil, že treba veľa čítať, tak ti to nepomohlo? Alebo sa ti na neho lenilo vôbec kliknúť? A čo tak nechať sestru/brata na pokoji a nerobiť zo seba "hekera" a nechať im tam ten pokec (keď už to nevieš vyčítať z jednoduchého článku)?!
          • Re: zablokovat pokec 04.12.2007 | 10:21
            Avatar jv openSuSE 11  Používateľ
            Prepac, ale to, co tu prezentujes, je dost ubohe. Sme tu na to, aby sme si pomahali. Tvoja pomoc=0, kedze chlapec uz vedel, ze treba pravidlo do iptables.
            Nechcel vela. Nemyslim, ze clovek, co chce len partikularnu a ucelovu vec, musi studovat cele principy, ako sa mu snazis podsunut.
            • Re: zablokovat pokec 06.12.2007 | 01:01
              Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
              lenze linux je prave o tom; o tom ze vies co a ako funguje. najvacsia hrozba pre linux su lami. prave kvoli nim sa robia vsakovake klikatka, vyzera to potom ako windoze, pada to, clovek nevie co to robi... proste brrr...
              <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
              • Re: zablokovat pokec 06.12.2007 | 07:42
                jaaa   Návštevník
                ak nechces klikatko daj si Slackware alebo arch a mas po probleme ... kazdy ma narok na linux - jednoduchsie distribucie...
    • Re: zablokovat pokec 04.12.2007 | 10:33
      Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
      pokial máš router tak nanom.
      ked nevieš, tak nefušuj
    • Re: zablokovat pokec 04.12.2007 | 10:35
      Avatar holden Solaris 10  Používateľ
      $ host www.pokec.sk
      www.pokec.sk is an alias for dell103.s.etech.sk.
      dell103.s.etech.sk has address 62.168.117.209
      
      $ whois -h whois.ripe.net 62.168.117.209 |grep "inetnum"
      inetnum:      62.168.117.192 - 62.168.117.255
      
      $ iptables -I OUTPUT -d 62.168.117.192/26 -j REJECT
      

      Kedze pokec.sk beha na viac strojoch (nejaky loadbalancing alebo co), tak je potrebne bloknut celu siet.
      • Re: zablokovat pokec 04.12.2007 | 15:00
        jaaa   Návštevník
        blokujem pokec na firemnych PCckach a fici tam ubuntu na druhych zasa XP , v xp som len editol /windows/system32/drivers/etc/hosts a mal som,bez nejakeho zapisovania IPciek ,tak nejako si to predstavujem aj v linuxe ze len zapisem domeny ktore sa nemaju nacitavat
        • Re: zablokovat pokec 04.12.2007 | 15:09
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Tak potom skus /etc/hosts. Ale skusenejsi uzivatel (tzn IQ>tykve) to nema problem obist.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: zablokovat pokec 04.12.2007 | 15:17
            jaaa   Návštevník
            a tam by som to mal ako zapisat?tak ako na XP?
            127.0.0.1 http://pokec.azet.sk/
            ?
            • Re: zablokovat pokec 04.12.2007 | 20:05
              WlaSaTy   Návštevník
              Ahoj tyyyy,
              ak si už menil ako asi píšeš súbor /windows/system32/drivers/etc/hosts, tak vieš že toto asi nebol správny spôsob.

              Ale zablokovať to na routeri alebo transparentnom proxi (hoci aj pomocou junkbuster) je to rozumnejšie. Inak otázkou je koľko to bude odolávať, predsa len v dnešnej dobe si aj lamaha nahodí proxy tunel ktorým to obíde. Teda pokiaľ plánuje vo svojom živote využiť volebné právo.
              • Re: zablokovat pokec 04.12.2007 | 20:23
                jaaa   Návštevník
                joooj toho sa vy nebojte , ze proxy tunel oOo to tam nikto nepozna :-D
                • Re: zablokovat pokec 04.12.2007 | 20:53
                  WlaSaTy   Návštevník
                  tak to sa teda môžeme diviť kto volil mečiara a kto teraz fica volí. myslím že by mali zmeniť zákon o volení ktorý by vyžadoval skúšky pri vydaní volebného preukazu rovnako ako je to pri zbrojnom pase. predsa len sa jedná o rovnako nebezpecnú záležitosť.

                  inak nebol by som si s tou neznalosťou proxy tunelu alebo hoci socks až tak istý. ak je človek neznalý, tak sa opýta. ak je blbý tak sa neopýta a trpí. takže múžeš predpokladať že sa opýta rovnako ako aj ty a rovnako mu pomôžu vyriešiť problém.

                  ps.: ak si niekto v práci (doma alebo v škole) zmyslel že zákazom zníži prehumplovaný čas, tak má nulové menežerské schopnosti. pozdravujem ich a pýtam sa či si vedia aspoň sami sebe zmenežovať čas.

                  HOWGH
        • Re: zablokovat pokec 04.12.2007 | 15:52
          Avatar holden Solaris 10  Používateľ
          to nie je riesenie, to je skrabanie sa pravou rukou za lavym uchom.
          • Re: zablokovat pokec 04.12.2007 | 16:01
            jaaa   Návštevník
            hlavne ci by to v tom /etc/hosts tak fungoval , netreba mi profesionalne zabezpecenie toho ... ide o to aby to plnilo ucel.dik
            • Re: zablokovat pokec 04.12.2007 | 16:54
              Avatar holden Solaris 10  Používateľ
              do /etc/hosts sa davaju len hostname, nedava sa tam nazov protokolu... a nie je nic jednoduchsie nez si to vyskat skor nez sa budem na to pytat :)
            • Re: zablokovat pokec 04.12.2007 | 16:55
              Avatar srigi   Používateľ
              Isto to tak pojde. A ak kces byt skodoradostny, tak si nastaruj Apache2 a po vlozeni URL pokecu to moze zobrazovat tvoj obsah (mozes spravit stranku s hlaskou, ze pokec bol odstaveny a podobne, aspon budu surodenci sirit nezmysly o odstavenom pokeci).
              • Re: zablokovat pokec 04.12.2007 | 17:48
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                alebo odchytit si prihlasovacie udaje, a potom menit hesla na povodnych uctoch :))
                • Re: zablokovat pokec 04.12.2007 | 17:55
                  jaaa   Návštevník
                  nieje to pre surodencov :-]

                  v piatok to skusom priamo na tom PC cize do /etc/hosts 127.0.0.1 http://pokec.azet.sk/
                  a mam :-D
                  • Re: zablokovat pokec 04.12.2007 | 17:58
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    ano bez protokolu. ten pokec ma aj alias pokec.sk tak aj to
                    • Re: zablokovat pokec 04.12.2007 | 18:08
                      jaaa   Návštevník
                      jasne ... dik chlapci :-]
      • Re: zablokovat pokec 04.12.2007 | 15:19
        Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
        No dobre. A keď chcem tu IP znova povoliť?
        Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
        • Re: zablokovat pokec 04.12.2007 | 15:40
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          tak to pravidlo zmenis alebo zmazes
        • Re: zablokovat pokec 04.12.2007 | 15:52
          Avatar holden Solaris 10  Používateľ
          $ iptables -D OUTPUT -d 62.168.117.192/26 -j REJECT