Mandriva 2008 a Školská wifi

Sekcia: Konfigurácia 04.12.2007 | 16:06
Avatar steev Mandriva 2008 free  Používateľ
Zdravím, mám na notebooku dualboot, Win XP a Linux Mandriva 2008. Windows by som chcel prestať používať ale v podstate jediné čo ma teraz pri ňom drží je školská wifi sieť. Máme tu WPA a TKIP kontrolu pri prihlasovaní musí požiadať o meno a heslo. poradí mi prosím niekto ako to nastaviť?
    • Re: Mandriva 2008 a Školská wifi 04.12.2007 | 16:16
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      do googlu zadaj "hack WPA linux" a je to :-),

      Ale nie, teraz vážne, nechcem ťa navádzať na heknutie školskej siete, to nie, ale windows by som si tam nechal. I keď je nelogické na prácu používať linux a na internet windows, väčšinou je to úplne naopak. Linux je na prácu nepoužiteľný kvoli absencii softwarového vybavenia a windows je zasa totálne nevhodný do siete. Ak sa s tým však pohráš, určite ti múdri ľudia dačo pomôžu, možno budeš musieť tisíckrát prekompilovať jadro, ale nakoniec to pôjde.
      Optimizmus, ešte jedna vec : ak máte učiteľa informatiky, požiadaj ho, či sa ti dokáže pripojiť na sieť, že ty si to nedokázal a potom napíš jeho reakciu. Ak je na tom rovnako ako väčšina učiteľov informatiky, budeme sa na ňom dobre zabávať. :-)
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: Mandriva 2008 a Školská wifi 04.12.2007 | 16:44
        Avatar steev Mandriva 2008 free  Používateľ
        poprosit ucitela informatiky???? sialenost.......asi preto ze studujem aplikovanu informatiku:))) tu na vysokej skole su vsetci velmi komercny, a na linux tu nikto asi ani nekukne.))
        • Re: Mandriva 2008 a Školská wifi 04.12.2007 | 17:29
          Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
          To sa teda divim, praveze na informatickych speckach byvaju linuxovi nadsenci aj medzi ucitelmi, na nasej fakulte na oddeleni automatizacie normalne funguju pod linuxom vratane matlabu.

          Nezavidim ti tu skomercionalizovanu ucitelsku bandu.
          "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
          • Re: Mandriva 2008 a Školská wifi 04.12.2007 | 17:44
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            ha, no to by som sa pozrel. u nas sa admin vobec nestara, ze je pouzite riesenie dost nahovno, tomu debilovi, ktory to vymyslel by som... no nic, tymto este raz dakujem dobrej dusi, ktora mi pomohla ten bohovsky system osrat (takmer k uplnej spokojnosti) ;)
            Debian. apt-get into it…
          • Re: Mandriva 2008 a Školská wifi 04.12.2007 | 17:50
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            u nas to bolo naopak. cela kategra a fakulta sa zapredala microsoftu.
            • Re: Mandriva 2008 a Školská wifi 04.12.2007 | 18:50
              Avatar steev Mandriva 2008 free  Používateľ
              no, myslim ze je to aj tu:)
    • Re: Mandriva 2008 a Školská wifi 04.12.2007 | 16:23
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      najdolezitejsia vec ktoru potrebujeme vediet je vyrobca a typ wifi chipsetu tvojho nb. obvykle su na spodu nb prilepene rozne nalepky, skus pozret ci to tam nie je (pokial tam uvidis ze intel a/b/g, broadcom tak to je ono). ak nie, pohladaj v mandrive zoznam hardveru ci tam nie je.
      • Re: Mandriva 2008 a Školská wifi 04.12.2007 | 16:40
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        lspci pomoze tiez
        • Re: Mandriva 2008 a Školská wifi 04.12.2007 | 16:46
          Avatar steev Mandriva 2008 free  Používateľ
          wifina je tam ralink wireles lan card ono akoze wifina mi tu funguje, anjdem aj signal a s nezabezpecenymi sietami sa aj spojim, ale robi mi problem mi tu nastavit to TKIP a WPA.
      • Re: Mandriva 2008 a Školská wifi 04.12.2007 | 16:51
        Avatar steev Mandriva 2008 free  Používateľ
        wifina je tam ralink wireles lan card ono akoze wifina mi tu funguje, anjdem aj signal a s nezabezpecenymi sietami sa aj spojim, ale robi mi problem mi tu nastavit to TKIP a WPA.
        • wpa_supplicant 05.12.2007 | 12:20
          Avatar david Debian Lenny  Používateľ
          mozno slapnem vedla, ale u nas bezi wifi zabezpecena WPA2, a musel som si nainstalovat wpa_supplicanta, a naconfigurovat ho. Rozbehal som ho, vypise mi zoznam sieti, pripojim sa na locknutu siet, ale nieco nie je v poriadku lebo to vyzera tak ze mi neprideli IP....

          na mandrive si instalni wpa_supplicant, wpa_gui...(pripadne Kwifimanager ?).
          dreamwalker
          • Re: wpa_supplicant 10.12.2007 | 16:13
            Avatar steev Mandriva 2008 free  Používateľ
            No, asi to chce WPA2 a TKIP, ale prosim mohli by ste mi poradit s konfiguraciou? Nemozem totiz najst gui pre Mandrivu... wpa supliccant mam..... nestudujes nahodou na UTB?:)
            • Re: wpa_supplicant 06.05.2008 | 19:43
              steev   Návštevník
              už je to vyriešené, Mandriva 2008.1 podporuje aj WPA Enterprise
              • Re: wpa_supplicant 06.05.2008 | 22:36
                Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                Dobre vediet, ze sa uz netreba babrat s konfigmi a ide to aj naklikat. Takze uz nic nebrani nasadeniu na upjs.
                Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                • Re: wpa_supplicant 07.05.2008 | 10:38
                  Avatar david Debian Lenny  Používateľ
                  a bugy opravili ? :)
                  dreamwalker
                  • Re: wpa_supplicant 07.05.2008 | 12:19
                    steev   Návštevník
                    Noo, zatiaľ mi to funguje úplne v pohodičke.....
                    • Re: wpa_supplicant 07.05.2008 | 12:55
                      Avatar david Debian Lenny  Používateľ
                      skus si nastavit rozlisenie displaya cez control centrum ci ti nepadnu X-ka
                      dreamwalker
                      • Re: wpa_supplicant 08.05.2008 | 23:28
                        steev   Návštevník
                        Uz som to myslim ze na jednom z mojich pc nastavoval, a nepamatam si zeby som mal problem s padom x servera....