modul GSM, modem GSM na posielanie SMS

Sekcia: Hardware a Drivery 05.12.2007 | 00:25
jano   Návštevník
Cavte,

viete mi odporuciti nejaky modul GSM na posielanie SMS, z ktorym by som nemal na Linuxe(Debian-etch)
problemy z rozbehanim. Chcem pouzivat SMS tool server

Je nejaky rozdiel medzi GSM modulom a nejakym starsim mobilom co sa tyka rychlosti odosielania SMS? pretoze by som chcel odosielat dost vela SMSiek...

Teda vie modul GSM odoslat viac SMS naraz a mobil vzdy len jednu alebo to je jedno?

Dakujem za odpoved
    • Re: modul GSM, modem GSM na posielanie SMS 05.12.2007 | 21:33
      jano   Návštevník
      fiha, tak tolko odpovedi som necakal... hmm a co teraz?
      • Re: modul GSM, modem GSM na posielanie SMS 05.12.2007 | 21:46
        WlaSaTy   Návštevník
        skusal si sa opytat u mobilneho operatora ak to ma byt ako pises "velky objem SMS"? ak budes mat obrat v stovkach tisic SMS mesacne, tak sa o teba postaraju ako v bavlnke a asi aj zlavu dostanes.
        • Re: modul GSM, modem GSM na posielanie SMS 05.12.2007 | 22:23
          jano   Návštevník
          aha tak zase taky velky objem to nebude :D
          stovky tisic mesacne urcite nie :))))

          tak inak, bude to len niekolko tisic mesacne,

          operator je trubka cenu mi dava este vacsiu ako ked si to poslem z mobilu,
          zato by som chcel nejaky modul, tak reku ci viete niekto o nejakom ktory by siel aj v linuxe,
          nechcem na to pouzit microshit.... ale myslim ze ked ten modul bude na COM1 tak by s tym v linuxe nemal byt problem
          a SMS tool server by si stym mohol rozumiet, ci nie?
          • Re: modul GSM, modem GSM na posielanie SMS 05.12.2007 | 22:42
            WlaSaTy   Návštevník
            mozes pouzit akykolvek GSM mobil, aj starsi alebo nejaky low end ktory sa da vyuzit ako Hayes kompatibilny modem s prikazovou nadstavbou pre pracu s GSM. pre SMS gatewaye existuje vela projektov ktore maju krasne zdokumentovane poziadavky na hardware a sposob integracie do systemu. otazkou je ako to chces integrovat a do akeho rozhrania. bezne sa to v mensich prostrediach robi bud cez email alebo web v php s mysql databazkou a malickym daemonikom.

            inak niekolko tisic SMS mesacne, to sa bojis ze nezvladnes 14 SMS za hodinu (priemerne)? tvoje obavy by som pochopil ak by si chcel zaslat viac ako jednu SMS za sekundu co je mesacne viac ako stvrt miliona, teda okrem februara ktory ma 28 dni.

            ps.: niekolko tisic je predpokadam menej ako niekolko desiatok tisic. takze:
            10000/(30*24)
            13.88888
            • Re: modul GSM, modem GSM na posielanie SMS 05.12.2007 | 22:54
              jano   Návštevník
              no pravdupovediac, odhadujem ze to bude cca 25000-30000 sms/mes
              a nebude to dostupne 24hod denne ale len normalny cas prac doby, to jest 8hodin
              takze 30000/30=1000 za den
              1000/8=125/hod
              125/60=2,08333/min
              tolko teoria, obavam sa vsak ze to bude skor navalove teda ze mi pride odoslat aj 100sms naraz, myslis ze to mobil zvladne?
              nebude mrznut a podobne?
              • Re: modul GSM, modem GSM na posielanie SMS 05.12.2007 | 23:25
                WlaSaTy   Návštevník
                chapem to dobre ze pri planovanych nakladoch cez 25 alebo 30 tisic mesacne (cenniky su na webe) sk zvazujes pouzitie stareho mobilu?

                neviem ale v tomto pripade je skutocne vhodnejsie oslovit dvorneho dodavatela. kto mal mobil pri reprakoch, vie aku slehu to indukuje pri SMSke a uz len zavesenie toho mobilu dalej od pocitaca vyzaduje aspon minimalne znalosti a pri danom obrate sa to oplati.

                ps.: aj keby bolo to odosielanie narazove, tak daemonik sa postara o to ze smsky vo fronte pockaju na odoslanie. ale rozne skusky dostupne na webe hovoria o performance max 1sms za sec pri beznom gsm modeme. vyssie zvladnu len prenajate sms brany od gsm poskytovatela na ktore si sa asi nepytal, ty si chcel sms pausal. takze supky naspet do obchodu a vybal na nich planovany obrat, oni prenajmu sms kanal aj s popisom komunikacneho protokolu podobne ako ho maju prenajaty aj mojsejovci.
                • Re: modul GSM, modem GSM na posielanie SMS 05.12.2007 | 23:36
                  jano   Návštevník
                  no nechcem pouzit stary modem, zato chcem kupit nejaky gsm modem na to stavany, len neviem aky, resp. viem na nete ich je dost,
                  len aby som zase nemal problem ked to pripojim k linuxu, ale myslim ze ked to pojde na COM1, nemal by to byt problem...

                  u operatora som uz bol, vravim je trupka, aby so nezavadzal tak sa nejedna o nasich operatorov :(

                  co si myslel tym ze: a uz len zavesenie toho mobilu dalej od pocitaca vyzaduje aspon minimalne znalosti
                  akoze mas tym na mysli zdravie osob alebo neblahe ucinky na okolity hardware?
                  • Re: modul GSM, modem GSM na posielanie SMS 05.12.2007 | 23:46
                    WlaSaTy   Návštevník
                    trupky su u zazmluvnenych predajcov, chod tam kde je fyzicke sidlo daneho operatora. pre errortel je to polus, pre globtel je to business centrum pri pristave, pre o2 si mozes asi trhnut, alebo v tom lepsom pripade ta v ich predajni prepoja do prahy. ty typci co maju predajnu medzi drogeriou a pekarnou vedia tak maximalne ako sa vyplna zmluva pre akciovy telefon. preto ta poslali s takou ponukou, teda usiel si aj sam. etusim preco si pri takom obrate aspon nezavolal na sluzby zakaznikov s ziadostou o dodanie informacii k .. blah. holt, obchodnici nerastu na stromoch.

                    inak pri tej predlzovacke som mal na mysli oboje ale predlzovacka na com port sa uz asi nevyraba. usb by mohol vydrzat niekolko metrov bez rusenia ale to uz vedia dodavatelia (z roka na rok su inak citlive pocitace a aj ludia).
                    • Re: modul GSM, modem GSM na posielanie SMS 06.12.2007 | 00:13
                      jano   Návštevník
                      viem, ale vravim nejedna sa o SR, proste nebude sa to riesit cez operatora...

                      rozmyslam o niecom takomto http://obchod.hw.cz/DetailPage.asp?CD=901240
                      • Re: modul GSM, modem GSM na posielanie SMS 06.12.2007 | 00:24
                        WlaSaTy   Návštevník
                        z hladiska obchodu je jedno ci sa jedna o slovensko, ulambatar alebo usa. z hladiska homologizacie zariadenia to uz nie je jedno. a kto si myslis ze bude mat lepsie informacie ako dodavatel?

                        ak chces najst ineho dodavatela ako GSM operatora, staci povedat. na webe je vela dodavatelov ktory ti danu sluzbu aj sprostredkuju bez potreby doplnkoveho hardware, postaci aj obycajne pripojenie na internet podobne ako pri prenajati brany u gsm operatora.

                        inak dik za link, viem ako vyzera gsm terminal ale aspon som si obcerstvil informaciu ze sa stale dopredavaju aj modely pre com port.
                        • Re: modul GSM, modem GSM na posielanie SMS 19.02.2008 | 18:16
                          Santa   Návštevník
                          Skus sa mrknut na www.sms-brana.sk. Jednoduche API, integracia z debianu uplne trivi.

                          Nulova investicia, ziadny pausal, perfekt ceny. Skor nez ma niekto zacne z niecoho obvinovat, ano pracujem pre danu firmu ;)
    • Re: modul GSM, modem GSM na posielanie SMS 06.12.2007 | 08:48
      Avatar Peter Ubuntu 14.04  Používateľ
      no ja ti skusim poradit ak mas operatora orange, ten ponuka sluzbu sms cez email a na to ziadne zariadenia nepotrebujes, staci ti mail klient a vlastna domena
      kazdu xvilu dobry napad :-)