Preinstaloval som program Picasa a uz nejde

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.12.2007 | 02:13
Kelso   Návštevník
Nainstaloval som si program Picasa z deb balika picasa_2.2.2820-5_i386.deb. Vsetko islo pekne, az som zistil ze tam nie je podporovana jedna feautura, ktora je zatial len v beta verzii. Tak som si to stiahol, z .deb balika nainstaloval novu beta verziu, ktora ale bola nejaka pomala, tak som sa rozhodol ze si dam naspat tu staru.

To mi vsak nechcelo povolit kym neodinstalujem novu. Tak som tak aj spravil (complete removal v synapticu) a po instalacii, opat povodnej verzie uz zrazu nejde spustit.

do konzoly napisem picasa - par sekund cakam a nic. Pri tom ziadne error.
kelso@kelso-desktop:~$ picasa
kelso@kelso-desktop:~$

Neviete kde by mohla byt chyba?
    • Re: Preinstaloval som program Picasa a uz nejde 06.12.2007 | 12:43
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      Mohlo sa zmenit nastavenie lokalnych suborov. Niekam si zalohuj adresar s nastaveniami a zmaz ho. Obcas to u niektorych programov pomoze.
      A este mozes skusit, co ti vypise prikaz strace picasa.
      Only man who sells empty boxes is the undertaker.
    • Re: Preinstaloval som program Picasa a uz nejde 06.12.2007 | 14:24
      Peter S.   Návštevník
      skus zmazať lokálne adresáre picasa a/alebo .picasa, to sú jediné veci ktoré by ti mohli zostať z predchádzajúcej inštalácie
      Samozrejme stratíš všetky nastavenia...
      • Re: Preinstaloval som program Picasa a uz nejde 08.12.2010 | 16:35
        kamil   Návštevník
        Ja mám podobný problém a to isté sa mi stalo už na druhom počítači s ubuntu 10.04. Po inštalácii sa mi v Aplikácie/Grafika/Picasa objaví, ako keby bol nainštalovaný, no nič !? Nespustí sa. V Centre softvéru ho nikde nenájdem, aby som ho odinštaloval, a zmazať adresár ".picasa" sa mi akosi nepodarilo. Stále je tam. A v Aplikáciách sa na mňa stále škaredo vyškiera už na druhom PC. :-(((