Nezavisle desktopy

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.12.2007 | 18:23
Giovanni   Návštevník
Zdravim, chcem sa spytat, ci sa je moznost urobit dva nezavisle desktopy (ine pozadia, ine aplikacie a pod.) v ubuntu7.10. Ak ano tam ako nato.Vopred dik.
    • Re: Nezavisle desktopy 06.12.2007 | 18:55
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      nainstalovat ubuntu na dve particie a kazde si jednotlivo upravit?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Nezavisle desktopy 06.12.2007 | 21:03
        necron99   Návštevník
        • Re: Nezavisle desktopy 06.12.2007 | 22:54
          Giovanni   Návštevník
          Hm, takze to asi nepojde, tak ze si prepnem workspace desktop1, a tam bude ina pracovna plocha. Aj tak dik moc.
          • Re: Nezavisle desktopy 06.12.2007 | 22:58
            WlaSaTy   Návštevník
            závisí od toho čo považuješ za druhý nezávislý desktop, napríklad sekundárnu inštanciu xwindows alebo len display localhost:0.1 na sekundárnom monitore/TV alebo xinerama?
            • Re: Nezavisle desktopy 06.12.2007 | 23:05
              Giovanni   Návštevník
              No pekne povedane,len ja som cisty amater.Takze myslel som to takto: pri zapnuti ubuntu bez toho ,aby som zapol inu aplikaciu ,si mohol scroolovat medzi dvoma plochami, na ktorych by boli ine pozadia plochy a ine panely a atd.Za pochpenie dakujem.
              • Re: Nezavisle desktopy 06.12.2007 | 23:48
                WlaSaTy   Návštevník
                ak som dobre pochopil že by si sa prepinal medzi plochami ktoré majú každá iné pozadie, to je všetko? to som občas používal na solarise v dávnych časoch, potom aj na linuxe. aký som mal vtedy window manager na linuxe, to si už asi nespomeniem. ale dá sa to, neboj sa. stačí pohľadať, za tie roky sa toho toľko pomenilo :-)
                • Re: Nezavisle desktopy 07.12.2007 | 01:26
                  Peter S.   Návštevník
                  Rozne pozadia na plochach dokaže aj KDE
          • Re: Nezavisle desktopy 07.12.2007 | 07:57
            l_barbarossa   Návštevník
            aj tak si nenapisal jasne co chces,
            ale je uplne jednoduche navolit si viac pracovnych ploch, štandardne byvaju 4, a na kazdu si dat ine pozadie. A potom je uplne jednoduche otvorit si na jednej ploche prehliadac webu, na druhej prehliadac obrazkov, na tretej editor zvuku, na stvrtej 3D modeler atd. a prepinat sa medzi nimi podla potreby.
            A ak ti je aj to malo, tak pouzi vnorene prihlasenie, ako ti necron99 vyssie poradil a mozes pouzit dokonca celkom oneho window menezera
            tvoja otazka znie asi tak, ze: ci sa ma v aute (pri soferovani?) sediet alebo si mozes sklopit sedadlo o 1cm (kam?).
            • Re: Nezavisle desktopy 07.12.2007 | 09:26
              Giovanni   Návštevník
              No tak jednoduche to asi nebude, ked zmenim pozadie na jednej plochy, tak automaticky sa mi zmeni pozadie na ostatnych styroch (ci viac).
              System - Predvolby - Advanced desktop effects settings(Compiz Setting Manager) -General Options - Desktop Size - Number Of Desktop - 2.
              Takto som postupoval ,ale vysledok je taky isty. Zmenim jedno pozadie na plochy a na druhej sa mi zmeni tak isto.PS: O ten centak dole :-D
              • Re: Nezavisle desktopy 07.12.2007 | 10:14
                Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
                Nooo tak to neviem ci sa ti podari spravit ja sa o to snazim uz dost dlho a neviem ako na to ... viem ze v KDE sa tie plochy daju menit tam si priamo vyberes desktop1 pridelis mu pozadie potm desktop2 a tak dalej az po koniec ... teda tolko kolko ich mas ... ale mam taky dojem ze tuto funhkciu podporuje len KDE ale tak co uz ... budes to muset nejako prezit :-D
              • Re: Nezavisle desktopy 07.12.2007 | 13:50
                Avatar mmatko   Používateľ
                nezavisle nastavenie prac. ploch umoznuju len niektore window managery a spravcovia plochy - KDE ano a asi aj GNOME