Icq-instal

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.12.2007 | 23:56
lolo   Návštevník
Prosim vas ako nainstalujem icq na greenie, v linuxe som novacik a uz som skusal vsetko neviem nejde mi to
    • Re: Icq-instal 07.12.2007 | 00:03
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Nainštaluj si program kopete, je to do ICQ a mnohých ďalších sietí, má to pekné farebné grafické rozhranie, množstvo konfigurovateľných pluginov. Môžem len odporučiť.
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: Icq-instal 07.12.2007 | 00:23
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        jezisi naco???

        je tam pidgin. ako screen name napises svoje meno
        • Re: Icq-instal 07.12.2007 | 02:32
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          stano, neurcuj programy ako firma z redmondu ... pre niekoho je mozno lepsie kopete, aj ked ma greenie gnome.
          • Re: Icq-instal 07.12.2007 | 18:23
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            V tomto súhlasím so Stanom, je zbytočné ťahať do Gnome kvôli jednému softu KDE knižnice, Pidgin postačuje.
            • Re: Icq-instal 07.12.2007 | 18:27
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Podla mna nielen postacuje, ale dokonca navrchuje nad kopete..
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Icq-instal 07.12.2007 | 20:21
                Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
                V čom je Gaim lepší ako Kopete ? Ja som ho skúšal, jeden ďeň som nahádzal kontakty, všetko ponastavoval a na druhý deň mi tam ostali dva kontakty !!! Zvyšok som musel nahadzovať znova. Preto som prešiel na spoľahlivý Kopete.
                "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: Icq-instal 07.12.2007 | 00:24
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      no takto, ak si uplny novacik, tak treba vediet ze na nete sa nehladaju .exe subory. na vyhladavanie a instalovanie a uplne vsetko je velmi dobry program ktory sa vola Synaptic
    • Re: Icq-instal 07.12.2007 | 09:18
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      tak isto ako ubuntu.
    • Re: Icq-instal 07.12.2007 | 10:25
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      V prípade ak vieš inštalovať balíky z repozitárov a chceš "vernú" kópiu ICQ, dosť dobrý a looks like ICQ aplikácia licq. Myslím že funguje len na uin ICQ, ale to isto neviem.
      www.licq.org
      Na stránke nájdeš i informácie, ako inštalovať. Funguje i pod Gnome, samozrejmosťou je KDE.

      K dispozícií je pár pluginov
      Close the Windows Open The Source
      • Re: Icq-instal 07.12.2007 | 10:30
        voxar   Návštevník
        podla poslednyx sprav je ICQ protokol na alternativach odstrihnuty .. zevraj sa dajak cez google talk nalogovat.
        • Re: Icq-instal 07.12.2007 | 10:49
          Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
          Mne funguje na kopete bez problémov.
          "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: Icq-instal 07.12.2007 | 10:46
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        Ale licq je pokiaľ viem konzolový a grafiku treba dodatočne doinštalovávať. Inak som o ňom počul že je to jeden z najlepších ICQ klientov v linuxe, ale pre začiatočníka dodatočná inštalácia GUI asi nieje.
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
        • Re: Icq-instal 07.12.2007 | 11:46
          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
          No pri poslednej inštalácií hned obsahoval GUI, konkrétne som ho kompiloval zo zdrojákov a nedával som možnosť typu --enable-gui.

          Ale myslím že dávnejšie to asi tak bolo. Áno pokial sa jedná len o klienta ICQ, alebo klon i ja som názoru, že tento klient,aplikácia je jedna z najlepších...alebo môže skôr ísť o vernosť grafiky....to znamená že ide len o tému....

          Close the Windows Open The Source