fedora pridat/odobrat programy

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.12.2007 | 21:57
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
dnes asi nemam svoj den
nainstaloval som fedoru, s KDE aj GNOME, teraz som sa rozhodol GNOME odstranit (bolo pomale na tomto starom notebooku) cez pridat/odobrat programy som odskrtol GNOME a dal som ze pouzit

vsetko prebehlo, nakoniec vyhlasilo nejaky BUG kt som nechtiac odklikol skor ako som si precital o co islo a potom sa zavrel program pridat/odobrat (bez mojho dalsieho pricinenia)

a teraz uz nemam v menu volbu tohoto programu(ci co to vlastne je) a neviem ho spustit da sa to nejak doinstalovat a kde ho mam hladat ??

da sa instalovat rpm balicek aj bez pouzitia konzoly (yum install nazov_balicka)?? lebo mne sa teraz neda respektive neviem ako ked ho rozkliknem pyta si asociaciu s programom kt mu neviem vybrat

som z toho vsetkeho jelen asi sa pekne vratim k debian-based distru lebo v tejto fedore sa nevyznam, ale pls poradte mi ak sa to bude dat nejako vyriesit rad sa naucim ako, lebo ani neviem kde a co hladat
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: fedora pridat/odobrat programy 07.12.2007 | 22:02
      ---   Návštevník
      mam to sice z ubuntu ,ale GNOME je rovnake
      /usr/bin/gnome-app-install
      • Re: fedora pridat/odobrat programy 07.12.2007 | 22:05
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        toto som celkom nepochopil, co s tym akoze, ja teky adresar nemam
        a nechcem GNOME ale iba KDE plus program na pridanie/odstranenie softwaru
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: fedora pridat/odobrat programy 07.12.2007 | 22:11
      open source   Návštevník
      predpokladam ze ide o pirut
    • Re: fedora pridat/odobrat programy 07.12.2007 | 22:26
      jaaa   Návštevník
      si nemusel odinstalovat komplet gnome,mal si nehat aspon kniznice ktore ti zabezpecia start gnome aplikacii aj pod kde
      • Re: fedora pridat/odobrat programy 08.12.2007 | 16:02
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        to uz napadlo aj mna ale vtedy som pocital ze tie kniznice kt bude potrebovat si necha nenapadlo ma ze mi dostarani aj tu pridat/odobrat aplikaciu, ale nakoniec som to vyriesil inac
        preinstaloval som fedoru uplne a pouzil som iba XFCE prostredie a som brutalne spokojny s rychlostou aj zo vsetkym co som potreboval resp potrebujem (net, pisanie dokumentov + audio video)
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment