Problem pri bootovani z cd-Ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.12.2007 | 16:59
Avatar shopho   Používateľ
Ahojte,
mám problém s inštaláciou Ubuntu 7.10, pri bootovaí z cd-čka mi po chvíli výpíše bootcd: NTLDR is missing, alebo niečo v tom zmysle, ukáže sa to len na chvílku, ale win xp mi normálne nabehne.
Skúsil som nainštalovať aj Mandrivu 2008 a to isté.
Bol by som vďačcný keby mi niekto vedel poradiť.
    • Re: Problem pri bootovani z cd-Ubuntu 08.12.2007 | 17:17
      voxar   Návštevník
      http://www.computerhope.com/issues/ch000465.htm ...vies..samostatnost a odhodlanie je u linuxakov o tom ze pisu az vtedy, ked uz aj google sklamal vo vyhladavani... stupnes na cene aj sam pred sebou ked zazijes par uspexov pri samostatnom rieseni ... najprv skus googla..potom vyhladavanie na threadoch distribucie ktoru pouzivas...
      a hlasky typu ze sme sa v skole neucili tu neobstoja... ucit sa ,ucit sa ,ucit sa Leninovo ako zakladna axioma linuxoveho komunizmu je vzdy ziva .. prestuduj si veci..
      http://www.adriansrojakpot.com/Speed_Demonz/BIOS_Guide/BIOS_Guide_Index.htm
      prva vec.. druha vec je skontrolovat jumpre podla prvehop navodu .. ked uz vsetky moznosti zlyhali je nacase si precitat navod na pouzitie.. Murphyjov zakon č.neviem ktory a paragraf tyz
      • Re: Problem pri bootovani z cd-Ubuntu 08.12.2007 | 18:04
        Avatar shopho   Používateľ
        Ver tomu, že som použil google pred tým ako som sem napísal, vždy sa snažím prísť na riešenie problému sám, prípadne pomocou googla, až keď si už naozaj neviem rady, napíšem na nejaké fórum.
        Na googli som našiel v súvislosti s týmto , len to, že užívateľom vôbec nenaštartoval windows, ja som mal iný problém, mne win nabehne v pohode, vypíše mi to len pri bootovaní z cd.
        A mám taký dojem že toto fórum je tu nato, aby skúsenejší užívatelia mohli pomôcť menej skúseným.
        Ale aj tak ti ďakujem za pomoc.
        • Re: Problem pri bootovani z cd-Ubuntu 08.12.2007 | 18:08
          voxar   Návštevník
          vyriesil si problem?... aj toto je pomoc ostatnym ze napises ako si to vyriesil.. v com to bolo?... a prijmi moje ospravedlnenie ak si vyskusal vsetko ... tak?.. beries?.. podel sa o riesenie.. v tom je sila komunity...
          • Re: Problem pri bootovani z cd-Ubuntu 08.12.2007 | 18:44
            Avatar shopho   Používateľ
            Nie, nevyriešil som ho, skúšal som tam dať cd win podľa návodu, zkopírovať z neho tie dva súbory, ale nepomohlo, zrejme bude chyba v cd-čku, lebo win nabootuje v pohode.
            A tvoje ospravedlnenie prijímam.
            Ďakujem Vám obom za snahu.
            • Re: Problem pri bootovani z cd-Ubuntu 09.12.2007 | 11:12
              Avatar shopho   Používateľ
              Tak problém je vyriešený, zle som to napálil, dnes som to skúsil znova iným spôsobom, teda jednoducho som iba napálil obraz disku a ide to. Predtým som to robil zložitejšie, moja chyba.
    • Re: Problem pri bootovani z cd-Ubuntu 08.12.2007 | 17:19
      ---   Návštevník
      • Re: Problem pri bootovani z cd-Ubuntu 08.12.2007 | 17:30
        voxar   Návštevník
        Vidis.. este to je aj problem Widlovyyyy ...