Skype plugin pre kopete

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.12.2007 | 16:19
Avatar Pali   Používateľ
Na stranke kopete.kde.org som sa docital, ze existuje skype plugin pre kopete. Pisu ze sa nachadza v kde baliku kdeextragear. Tak som ho nasiel na internete: http://public.planetmirror.com/pub/kde/snapshots/kdeextragear-addons.tar.bz2
instalaciu som postupoval podla navodu
make -f Makefile.cvs
./configure
cd kopete_skype
make
sudo make install

problem nastal niekde v kompilacii
po zadani prikazu make, zacne kompilovat a sekne niekde tuto:
make[2]: Entering directory `/home/pali/Installs/Skype-kopete/kdeextragear-addons-641687/kopete_skype/src'
/bin/bash ../../libtool --silent --tag=CXX --mode=link g++  -Wno-long-long -Wundef -ansi -D_XOPEN_SOURCE=500 -D_BSD_SOURCE -Wcast-align -Wchar-subscripts -Wall -W -Wpointer-arith -O2 -Wformat-security -Wmissing-format-attribute -Wno-non-virtual-dtor -fno-exceptions -fno-check-new -fno-common -DQT_CLEAN_NAMESPACE -DQT_NO_ASCII_CAST -DQT_NO_STL -DQT_NO_COMPAT -DQT_NO_TRANSLATION    -o kopete_skype.la -rpath /usr/lib/kde3 -module -avoid-version -module -no-undefined -Wl,--no-undefined -Wl,--allow-shlib-undefined -R /usr/lib -R /usr/lib -R /usr/share/qt3/lib   -L/usr/lib -ldbus-1 -ldbus-1  skypeprotocol.lo skypeeditaccount.lo skypeaccount.lo skypecontact.lo skypeaddcontact.lo skypechatsession.lo skypecalldialog.lo skypeconference.lo skypedetails.lo  libskype/libskype.la ui/libkopeteskypeui.la
.libs/skypeprotocol.o: In function `__static_initialization_and_destruction_0(int, int)':
skypeprotocol.cpp:(.text+0x4e): undefined reference to `QMetaObjectCleanUp::QMetaObjectCleanUp(char const*, QMetaObject* (*)())'
.libs/skypeprotocol.o: In function `SkypeProtocol::qt_property(int, int, QVariant*)':
skypeprotocol.cpp:(.text+0x95): undefined reference to `Kopete::Protocol::qt_property(int, int, QVariant*)'
.libs/skypeprotocol.o: In function `SkypeProtocol::qt_emit(int, QUObject*)':
skypeprotocol.cpp:(.text+0xb5): undefined reference to `Kopete::Protocol::qt_emit(int, QUObject*)'
.libs/skypeprotocol.o: In function `SkypeProtocol::staticMetaObject()':
skypeprotocol.cpp:(.text+0xf1): undefined reference to `Kopete::Protocol::staticMetaObject()'
skypeprotocol.cpp:(.text+0x144): undefined reference to `QMetaObject::new_metaobject(char const*, QMetaObject*, QMetaData const*, int, QMetaData const*, int, QMetaProperty const*, int, QMetaEnum const*, int, QClassInfo const*, int)'
skypeprotocol.cpp:(.text+0x156): undefined reference to `QMetaObjectCleanUp::setMetaObject(QMetaObject*&)'
.libs/skypeprotocol.o: In function `init_kopete_skype':
skypeprotocol.cpp:(.text+0x18c): undefined reference to `KLibFactory::KLibFactory(QObject*, char const*)'
skypeprotocol.cpp:(.text+0x1af): undefined reference to `QCString::QCString(char const*)'
...
ui/.libs/libkopeteskypeui.a(skypedetailsbase.o):(.data.rel.ro._ZTV16SkypeDetailsBase[vtable for SkypeDetailsBase]+0x408): undefined reference to `QPaintDevice::fontInf(QFont*, int) const'
ui/.libs/libkopeteskypeui.a(skypedetailsbase.o):(.data.rel.ro._ZTI16SkypeDetailsBase[typeinfo for SkypeDetailsBase]+0x10): undefined reference to `typeinfo for QDialog'
ui/.libs/libkopeteskypeui.a(skypedetailsbase.o):(.data.rel.ro+0x8): undefined reference to `static_QUType_int'
collect2: ld returned 1 exit status
make[2]: *** [kopete_skype.la] Chyba 1
make[2]: Leaving directory `/home/pali/Installs/Skype-kopete/kdeextragear-addons-641687/kopete_skype/src'
make[1]: *** [all-recursive] Chyba 1
make[1]: Leaving directory `/home/pali/Installs/Skype-kopete/kdeextragear-addons-641687/kopete_skype/src'
make: *** [all-recursive] Chyba 1
pali@Pali:~/Installs/Skype-kopete/kdeextragear-addons-641687/kopete_skype$
Co s tym? tato chyba je niekolko tisic riadkova.
Tak som nasiel v subore makefile, kde to asi sekne. nasiel som to a zakomentoval (riadok 498 v kopete_skype/src/makefile od $(kopete_skype_la_OBJECTS))
takto som preskocil asi nejaku cast co sa kompiluje a potom uz ziadnu chybu nevypisalo.
dal som sudo make install --> nainstalovalo sa to
spustil som kopete a dal som pridat novy skype ucet. Po kliknuti na skype som dal pokracovat a vypisalo to chybu: Nepodarilo sa nacitat modul pre protokol skype.
chyba na konzole:
kdecore (KLibLoader): WARNING: KLibrary: /usr/lib/kde3/kopete_skype.so: undefined symbol: init_kopete_skype
kdecore (KLibLoader): WARNING: Knižnica kopete_skype neposkytuje funkciu init_kopete_skype.

bude tato chyba sposobena tym, ze som zakomentoval nieco v kompilacii?
Da sa tento skype plugin pre kopete nejak rozbehat?
Viete mi niekto pomoct ako rozbehat do kopete skype plugin?
Alebo nieje niekde na internete DEB balik pre 64 bit (hoci aj pre i386)?
    • Re: Skype plugin pre kopete 13.12.2007 | 21:51
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      na stranke pisu aj to, ze plugin sa uz dalej nevyvija a tiez je k jeho behu potrebny spusteny skype.

      malo by sa to nachadzat v baliku kdeextragear-addons
      • Re: Skype plugin pre kopete 13.12.2007 | 21:55
        Avatar Pali   Používateľ
        a da sa nejak rozbehat?
        • Re: Skype plugin pre kopete 13.12.2007 | 22:06
          Avatar m4rtin.m   Používateľ
          skus este pozriet ci nemas v repozitaroch ten balik. ak hej nebudes musiet kompilovat.

          pokial nie, jednoduchsie bude asi pouzit oficialneho klienta. potreboval by si ho aj tak
          • Re: Skype plugin pre kopete 15.12.2007 | 10:17
            Avatar Pali   Používateľ
            bohuzial v repozitaroch nie je.
            da sa nejak rozbehat?
            nema ho niekto este nakompilovany?
            • Re: Skype plugin pre kopete 07.01.2008 | 09:58
              Avatar Pali   Používateľ
              no bohuzial tento plugin nefunguje ani nebude fungovat. Autor tohoto pluginu napisal, ze nie je uz funkcny, pretoze skype nepodporuje novu verziu DBus. Takze vyvoj uz je davno ukonceny
            • Re: Skype plugin pre kopete 07.01.2008 | 09:58
              Avatar Pali   Používateľ
              no bohuzial tento plugin nefunguje ani nebude fungovat. Autor tohoto pluginu napisal, ze nie je uz funkcny, pretoze skype nepodporuje novu verziu DBus. Takze vyvoj uz je davno ukonceny.
    • Re: Skype plugin pre kopete 28.11.2008 | 17:42
      Avatar Pali   Používateľ
      Nasiel som chybu v dbus komunikacii a zacal som portovat tento plugin pre kopete KDE4.
      Viac informacii a postup instalacie je na:
      http://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=90946#c55
      • Re: Skype plugin pre kopete 28.11.2008 | 18:12
        23   Návštevník
        good job Pali a dik za plugin :)

        • Re: Skype plugin pre kopete 28.11.2008 | 18:21
          Peter2   Návštevník
          Inac ak chcete komunikovat cez Skype a nejako vam nejde rozbehat na vasom systeme, alebo ho nechcete instalovat do svojho systemu, skuste stranku https://imo.im/
        • Re: Skype plugin pre kopete 11.02.2009 | 16:39
          Avatar Pali   Používateľ
          Skype protokol pre kopete bol presunuty na kde svn do kdereview. Podporuje skupiny aj posielanie suborov.
          Ak mate niekto nove napady co dorobit, napiste mi.
          https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=90946