virtualbox

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.12.2007 | 16:12
Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
zdravim, dam mozno pre niekoho hlupu, ale pre mna podstatnu otazku.... mozem dostat do win virus, ked bezi vo virtualboxe?? mam si tam dat antivirak, ci nie? :) nepiste mi pls, odpovede typu naco windows... ja viem naco, nemam ho rad ale musim, diky
    • Re: virtualbox 14.12.2007 | 16:23
      Peter S.   Návštevník
      virus - cez nejakú webovú stránku alebo nejakým programom ktorý si tam inštaluješ môžeš dostať.
      Na druhej strane firewall by nemal byť potrebný kedže tvoj PC bude z netu neviditeľný - teda aspon predpokladám, neviem ako vitualbox presne funguje
      • Re: virtualbox 15.12.2007 | 17:22
        Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
        Pls ked chcem mat vo Virtualboxe priecinky ktore mam v linuxe a chcem ich dostat do Wirualneho Windowsu tak ich musim nazdielat da sa to tam nastavit v nastaveniach ze ??? no tak som to spravil pridal som tam tie priecinky a nejako ich nemozem najist vo wirtualnom Windowse viete poradit kde sa tam nachadzaju ???
        • Re: virtualbox 15.12.2007 | 17:28
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Nazdieľaj si ich cez sambu. A vo virtuálnom windowse ich uvidíš v okolitých počítačoch.

          Čo sa týka vírusu. Je možné ho tam dostať. Ale asi nebude mať nejaké deštrukčné účinky. Aj keby ti zrovna sformátoval disk, tak sformátuje len ten virtuálny disk (neberte to doslova, trochu som to prehnal s tým formátovaním).
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: virtualbox 16.12.2007 | 16:19
            Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
            No nazdielal som ich cez (SMB) sambu a nic nazdielane v linuxe su a nejako sa mi neobjavili vo Virtualnom windowse ...
            • Re: virtualbox 16.12.2007 | 20:41
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              a mas nastavenu "virtualnu siet" bez tej to asi nepojde, pripadne bude treba povlit pouzite samby(to som lén tak strelil s ty povolenim)

              ale nastavit siet

              ja sambu nepouzivam(ani neviem ako funguje) ale robil som to tak ze som ich dal zdielat vo virtualboxe(nastaveniach) a potom pomocou prikazu vo windowse som ich pridal ako sietove jednotky
              ten prikaz vo windowsackej konzole (start spustit: cmd)

              net use x: \\vboxsvr\nazov_adresara_v_sharedfolders

              kde x bude pismeno kt bude pouzite v XPcku
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: virtualbox 16.12.2007 | 20:47
              Avatar m4rtin.m   Používateľ
              nezdielaj to cez sambu ale cez virtual box.

              kliknes nastavenia -> shared folders a tam si ich uz popridavaj.
              vo windowse ich potom najdes na sietovej adrese \\vboxsvr\meno_priecinku

          • Re: virtualbox 16.12.2007 | 20:52
            Avatar m4rtin.m   Používateľ
            no virus sa bude vo virtualnom windowse spravat ako v normalnom. ako mayo povedal pri najhorsom ti zmaze ten virtualny windows a budes instalovat nanovo (hm, este bacha na tie zdielane priecinky, teoreticky by to mohol ten virus ohrozit)

            rozhodni sa sam ci pre teba ten system a tie priecinky ma taku cenu. a este pomozes svetovemu internetu neprispievanim do botnetov :)