reštart namiesto vypnutia

Sekcia: Hardware a Drivery 14.12.2007 | 22:40
mirec   Návštevník
Čaute,
mám tu notebook HP Pavilion DV6000 (este ten starsi typ s Celeronom). Problem je v tom, že pred asi týždňom začal štrajkovať a ked stlačím vypnúť, tak sa nevypne ale reštartuje, alebo to skôr vyzerá, že sa vypne a o 2-3 sekundy zase zapne. Nejaké nápady?
    • Re: reštart namiesto vypnutia 14.12.2007 | 23:30
      WlaSaTy   Návštevník
      vycistit kontakty pre vypinac, povysavat klavesnicu, vytriast bordel a neranajkovat nad notebookom.
    • Re: reštart namiesto vypnutia 15.12.2007 | 08:08
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      Ked ti nepomoze to co povedal WlaSaTy, tak je tu este jedna moznost 3-tonovy buchar a je to :))
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
      • Re: reštart namiesto vypnutia 15.12.2007 | 13:18
        CoOL   Návštevník
        haha no jasne kladivom :D ale nie mne sa to tiez kedysi stavalo si to predstavte 1 hodina rano a vam sa zapne pocitac znicoho nic :D no haluz ale neviem odkedy mam otvorenu bednu tak sa mi to uz nestalo
        • Re: reštart namiesto vypnutia 15.12.2007 | 15:38
          WlaSaTy   Návštevník
          pokial to bolo periodicke zapinanie, tak to je oblubeny vtip nastavit niekomu wake up alarm do biosu. MACy to mali uz davno a len pred par rokmi to objavila platforma PC.

          dalsia moznost je wake up na sietovku cez magic packet alebo cez opticku mys ak niekto blikne cez dvere velmo silnym infrakom ale to je uz advanced level obtazovania.
          • Re: reštart namiesto vypnutia 24.01.2008 | 11:29
            Avatar pate   Používateľ
            Hladam riesenie pre podobny problem. Instaloval som UBUNTU na stolny PC, vsetko bezi vyborne az na vypinanie. Po kliknuti na vypnutie sa PC nevypne ale restartuje a vypnut sa da len manualne. Pod Windows to nerobi a tak ma to hneva ! Poradi niekto ? (Buchar mam ale na ine veci). Dakujem.
            • Re: reštart namiesto vypnutia 24.01.2008 | 15:30
              Avatar nardew debian  Používateľ
              skus ho vypnut tak, ze do konzoly ako root napises init 0 a napis ci sa ti vypol alebo restartol
              • Re: reštart namiesto vypnutia 29.01.2008 | 23:09
                Pate   Návštevník
                Dakujem za radu. no nakoniec sa to vyriesilo tak, ze som deaktivoval modul acapi, tym sa spustil modul apm a potom sa nastavil : apm power_off=1. teraz to uz funguje regulerne.