SB Audigy LS

Sekcia: Hardware a Drivery 15.12.2007 | 20:34
Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
Rozbehal niekto na tejto zvukovej karte 5.1? cez analogovy vystup? mne hraju len predne 2 reproduktory. center+subwofer a zadne reproduktory su ticho. zvukovka standardne pouziva snd-ca106 driver a nijak sa mi nedari rozbehat vsetku kanaly a ani stryko google mi velmi neporadil (distro MDV2008)
    • Re: SB Audigy LS 16.12.2007 | 15:51
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Iba pre istotu. Aký zvuk na nej púšťaš? Dúfam, že nie stereo mp3. Ak to robí na DVD filmoch s 5.1 zvukom zrejme bude treba nastaviť hlasitosť na výstupy (alsaconfig) - je možné, že sú zadné reproduktory stlmené. Ak to robí na stereo signále, je to normálne
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: SB Audigy LS 16.12.2007 | 17:06
        Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
        nemyslim ze je to normalne minimalne aj na stereo signaly by sa mal zvuk duplovat...co sa hra v prednych by malo ist aj v zadnych ide o to ze nejde ani center a subwofer. zvuk nieje stlmeny a dokonca aj ked spustim speaker-test idu len predne dva repro ale nasiel som nieco taketo



        Avoir le son en surround 5.1 (CA0106)
        Configuration, HowTo, Linux,

        J'ai longtemps chercher sur le net, comment faire fonctionner ma carte son en 5.1. Nous allons donc voir ici comment activer le son Surround avec ma carte son: Creative Labs SB Audigy LS (CA0106). A noter que cette configuration peut surment fonctionner pour d'autre modeles de cartes son utilisant le module CA0106.
        Configuration

        * /etc/asound.conf

        pcm.duplicate {
        type plug
        slave.pcm "surround51"
        slave.channels 6
        route_policy duplicate
        }

        * ~/.asoundrc

        ctl.ca0106 {
        type hw
        card 0
        }

        pcm.!default {
        slave.pcm surround51
        slave.channels 6
        type route
        ttable.0.0 1
        ttable.1.1 1
        ttable.0.2 1
        ttable.1.3 1
        ttable.0.4 0.5
        ttable.1.4 0.5
        ttable.0.5 0.5
        ttable.1.5 0.5
        }

        IL FAUT RELANCER ALSA (les commandes varient en fonction de votre distribution)
        Test des enceintes

        Voici une petite commande pour tester ses enceintes:

        speaker-test -D duplicate -c 6 -t 2

        Liens et Conclusion

        Pour avoir devez maintenant configurer votre moteur de son, par exemple avec xine et Amarok, vous avez la possibilité de choisir le 5.1 dans le panneau de configuration.


        zatial neviem co to spravi...ked vyskusam dam vediet ci som sa pohol...co som si vsimol viac ludi nevie nakonfigurovat zvukove karty SB audigy live,ls v 5.1 konfiguracii ak sa to niekomu podarilo moze sem hodit navod... dakujem :)
        • Re: SB Audigy LS 16.01.2008 | 13:20
          TwiNgMan   Návštevník
          Ja som vyskusal to, co je vyssie, funguje perfektne! :)
          • Re: SB Audigy LS 16.01.2008 | 13:25
            Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
            ak sa ta moyem spytat ake pouzivas distro? ja na mandrive totiz ani ten konfigurak nemam :'(
        • Re: SB Audigy LS 16.01.2008 | 20:28
          Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
          Ja tam ten subor tiez nemam , teda ani jeden z nich nemam (asi bude dakde inde).
          Ked som mal kedysi audigy tak mi to fungovalo hned po nainstalovani , neviem cim to bolo, hned mi to funguje aj pre zvukovku na maticnej realtek.
          Len som pridal v kmixe hlasitost (mam tam front , center a surround stupnicu).
          V amaroku mi automaticky hraje aj v zadnych reprakoch, len neviem ci som nemusel daco s xine doinstalovat aby to bralo ako vystup.

          Ale ja pouzivam OpenSUSE , co si spominam tak v gentoo som nevedel rozbehat ani len alsu na audigy ;)
        • Re: SB Audigy LS 31.01.2008 | 16:27
          Avatar Peter Valachovic Ubuntu 7.10  Používateľ
          So zvukovkou Sound Blaster Audigy 24-bit by mi nevedel dakto poradit? Distro Ubuntu 7.10
          • Re: SB Audigy LS 31.01.2008 | 16:38
            Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
            skus trosku rozviest co to robi resp. co to nerobi a co si uz skusal?
            • Re: SB Audigy LS 01.02.2008 | 12:16
              Avatar Peter Valachovic Ubuntu 7.10  Používateľ
              no takze uz som to nejako rozbehol ale momentalne potrebujem zduplikovat signal pretoze to vysiela len do jedneho vystupu.
              CA0106 mam na vyber 4 'ovladace' z toho jeden nefunguje a sotatne 3 su pre Rear Front a Center lenze nemozem vybrat vsetky 3 naraz...
              tak ci dakto nevie ako na to :)
              • Re: SB Audigy LS 01.02.2008 | 12:19
                Avatar Peter Valachovic Ubuntu 7.10  Používateľ
                aj som zvysil hlasitot cez alsamixer a dokonca cez Amarok nejde nic resp nic nieje pocut a cez Totem ide ten vystup ktory som vybral
                • Re: SB Audigy LS 02.02.2008 | 01:11
                  Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
                  hmmm 4 ovladace? ake su to? mne funguje len alsa...
                  • Re: SB Audigy LS 02.02.2008 | 02:10
                    Avatar Peter Valachovic Ubuntu 7.10  Používateľ
                    mam tam ALSA, OSS, Autodetect, CA0106, CA0106, CA0106, CA0106.
                    • Re: SB Audigy LS 11.02.2008 | 00:22
                      Avatar Peter Valachovic Ubuntu 7.10  Používateľ
                      ide o to ze prvy CA0106 su Rear repraky druhy je front a subwoofer a treti je front. stvrty nefunguje(mikrofon) teraz len neviem ako dostat vsetko pod jeden nazov aby sa to dalo anstavit lebo takto sa to neda
                      • Re: SB Audigy LS 01.02.2009 | 14:36
                        pienXo   Návštevník
                        mám rovnaký problém :/