tvorba pdf

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.12.2007 | 20:25
Avatar johnnycage Debian Testing, GNOME 2.28.2  Používateľ
zdravim, neviete o nejakom programe (free alebo gpl) na tvorbu pdf suborov? napr. z viacerych obrazkov si spravim pdf subor ...
    • Re: tvorba pdf 16.12.2007 | 20:35
      Peter S.   Návštevník
      imagemagick
      • Re: tvorba pdf 16.12.2007 | 20:37
        Peter S.   Návštevník
        ps2pdf
    • Re: tvorba pdf 16.12.2007 | 20:50
      WlaSaTy   Návštevník
      nevyhovovala by virtuálna tlačka v CUPS ktorá tlačí do súboru vo formáte PDF? ja som to mal v ubuntu nahodené automaticky, škoda že si nemôžem overiť či je to tak aj v greeniee alebo openSISe ale kdesi dávno pradávno som čítal že PDF printer je štandardnou súčasťou CUPS.

      PS.: štandardne je to nastavené na 300DPI ale dá sa to zvýšiť podľa potreby. výstup ostane v ~/PDF/.
      • Re: tvorba pdf 16.12.2007 | 22:36
        still   Návštevník
        gnome-cups-manager -> pridat tlaciaren
        a ako lokalnu das PDF a je to :-)
    • Re: tvorba pdf 16.12.2007 | 21:34
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      OpenOffice
    • Re: tvorba pdf 16.12.2007 | 22:38
      Martin   Návštevník
      Scribus - ten je priamo na tvorbu PDF-iek, ale asik je náročnejší na pochopenie a užívanie, alebo ako píše kolega, tak Openoffice - Writer, ten má funkciu export do .pdf.
      Ak chceš vkladať fotky, tak môžeš aj v KWorde, uložíš ako .odt, otvoríš vo Writeri a exportuješ do .pdf.
      Zdá sa mi totiž, že v KWorde sa fotky lepšie umiestňujú, neviem ako iným užívateľom, ale mne vo Writeri blbne zachovanie pomeru strán fotky.
    • Re: tvorba pdf 16.12.2007 | 22:40
      Martin   Návštevník
      Scribus - ten je priamo na tvorbu PDF-iek, ale asik je náročnejší na pochopenie a užívanie, alebo ako píše kolega, tak Openoffice - Writer, ten má funkciu export do .pdf.
      Ak chceš vkladať fotky, tak môžeš aj v KWorde, uložíš ako .odt, otvoríš vo Writeri a exportuješ do .pdf.
      Zdá sa mi totiž, že v KWorde sa fotky lepšie umiestňujú, neviem ako iným užívateľom, ale mne vo Writeri blbne zachovanie pomeru strán fotky.