Help me - Upravene Ubuntu install cd

Sekcia: Ostatné 17.12.2007 | 13:23
lochness42   Návštevník
Potrebujem vytvorit z aktualneho systemu install cd nakolko som ho musel teraz instalovat z instalacky 6.06 a upgradujem uz niekolko hodin na 7.10. Samozrejme mam aj vsetky cd (cez Ubuntu shipit takze nie alternative verzie), ale nenabootuje mi ani live mod - dokonca ani instalacia 7.10 cez alternative cd sa nepodarila - grafika nesla. Na pc som zatial nemal problemy ale teraz som kupil book a robim co viem aby som to rozbehal, Hodnu chvilu mi trvalo kym som rozbehal grafiku (Ati) a nativne rozlisenie (1920x1200). Takze rad by som nabuduce iba nainstaloval system a nemusel zacinat s 6.06, zas uplne vsetko nastavovat a upgradovat.
Vopred diky moc vsetkym za pomoc.
    • Re: Help me - Upravene Ubuntu install cd 17.12.2007 | 20:44
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      a co tak nieco zalozene na ubuntu? mint, greenie, nieco take. vyskusaj
      • Re: Help me - Upravene Ubuntu install cd 18.12.2007 | 10:55
        lochness42   Návštevník
        Samozrejme ze viem o nich, skor mi slo o urobenie si vlastneho install cd z mojho aktualneho systemu, nech uz nepotrebujem nabuduce nic konfigurovat (to je prehnane ale aspon vacsinu veci)
        • Re: Help me - Upravene Ubuntu install cd 18.12.2007 | 12:55
          Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
          Staci ked si zazalohujes /home a este pripadne /etc ak si tam nieco menil. Po nainstalovani to nakopirujes nasp:at.
          Ked chces uplnu kopiu celej particie, tak to ti asi nevyjde ani na DVD.
          • Re: Help me - Upravene Ubuntu install cd 18.12.2007 | 20:50
            Lochness42   Návštevník
            noo, to by sa dalo. ale neriesi mi to problem - najnovsie ubuntu ktore mi nacita notebook je 6.06 a dostat sa na 7.10 chvilu trva - je tam problem s Ati grafikou a X serverom.
            • Re: Help me - Upravene Ubuntu install cd 18.12.2007 | 21:18
              ---   Návštevník
              nepomoze aptoncd , v ktorom si spravis CD-cko z doinstalovanych balikov?
    • Re: Help me - Upravene Ubuntu install cd 18.12.2007 | 23:46
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      mozno by ti pomohla zaloha celej particie
      ale neveim ako pod linuxom, ja pouzivam NORTON GHOSTa, je to bootovatlena disketa ktora skonvertuje particiu/disk do 1 suboru a ten sa potom z toho suboru da obnovit (pouzival som to najma pri windowse - caste pady) (niektore verzie mali problem zo SATA diskami ale na najnovsej ide vsetko pohode

      existuje aj NORTON GHOST BOOT/LIVE CD(alebo ako sa to vola) ale myslym ze funguje iba na obnovenie particie z obrazu na vytvorenie obrazu ho treba nainstalovat do OS a to iba do winu(takze je to skoro nepouzitelne ak nemas win dualboot)

      nevie niekto ci existuje program podobny NORTONovi GHOSTovi aj pre linux ??
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Help me - Upravene Ubuntu install cd 19.12.2007 | 00:25
        WlaSaTy   Návštevník
        na zálohu máme tar, cpio, (v)dump aj v spolupráci s gz, bz2 alebo s tých sofistikovanejších taper alebo z tých komerčných niečo od tapeware, ibm alebo hp. inak dosť dobrý postreh, zrobiť čerstvú zálohu nainštalovaného systému. to sa len tak nevidí :)

        ps.: k pôvodnej otázke, nepomohli nejaké voľby, napríklad pre inštaláciu v textovom móde? aj tam funguje myška s ktorou sa dá kliknúť na tlačítko.

        • Re: Help me - Upravene Ubuntu install cd 19.12.2007 | 00:44
          Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
          Pri alternate inštaláciách (t.j. textových) *Ubuntu síce pribudne viac možností, ale výber balíkov alebo niečo podobné tam nie je. Takže zrejme toto (by) nebolo riešenie.
          • Re: Help me - Upravene Ubuntu install cd 19.12.2007 | 00:58
            WlaSaTy   Návštevník
            a to je chyba? ak nabootuje nová inštalácia (hoci aj v texte) tak sa dá pridať repozitár z inštalačného cd a nahodiť zvyšok.