nastavenie odkazov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.12.2007 | 23:25
Avatar spaceo Linux  Používateľ
zdravim,, neviete niekto ako, teda ci sa daju nejak nastavit priecinky v home/pouzivatel/ Music, Documents, Pictures ..... atd. aby otvarali lokacie na inom disku .... lebo asi ako kazdy mam taketo veci na disku, ktory v pripade padu systemu, neformatujem. jj daju sa spravit odkazy na ploche, ale tie nejak blbli a toto by sa mi pacilo viac .... dik
Sloboda je boj, Linux je sloboda.
    • Re: nastavenie odkazov 22.12.2007 | 01:15
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Áno, dá sa. Stačí spraviť symbolické odkazy. Napríklad cez mc to ide pekne. A myslím, že keď miesto toho priečinku spravíš odkaz s rovnakým názvom aj cez nautilus, tak to pôjde (mám pocit, že nautilus automaticky robý simlinky).
      Takže takto. Priečinok Music zmažeš a miesto neho vytvoríš odkaz na nejaké umiestnenie. Jedinou podmienkou je aby sa ten odkaz volal Music
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: nastavenie odkazov 22.12.2007 | 01:40
        Avatar spaceo Linux  Používateľ
        jj jasne ... da sa to ... ale co je to mc ,??
        Sloboda je boj, Linux je sloboda.
        • Re: nastavenie odkazov 22.12.2007 | 01:44
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          midnight commander . Ak poznáš norton commandera ešte z dôb DOSu, tak toto je pre linux. Alebo total commander (krusader, gnome-commander) pre konzolu
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: nastavenie odkazov 22.12.2007 | 01:51
            Avatar spaceo Linux  Používateľ
            :-) dik ,, prave som si ho nahodil ...
            Sloboda je boj, Linux je sloboda.