nefunkcny medzerovnik

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.12.2007 | 18:28
tukan58256   Návštevník
nejde mi v linuxe (ubuntu 6.06) na klavesnici medzerovnik ale na windowse mi funguje . uz som skusil vymenit aj klavesnicu ale stale to nejde.
    • Re: nefunkcny medzerovnik 22.12.2007 | 18:48
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Vies o tom ze po 6.06 tu je aj verzia 6.10 7.04 a 7.10 ?? Popravde sa ani necudujem ze ti nieco nejde.. Radim ti aktualizovat to na 7.10
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: nefunkcny medzerovnik 22.12.2007 | 18:57
        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
        medzernik :)
        sudo apt-get remove windows
      • Re: nefunkcny medzerovnik 22.12.2007 | 19:00
        WlaSaTy   Návštevník
        :Radim ti aktualizovat to na 7.10

        myslím že by stačilo korektne nastaviť model klávesnice v konfiguráku xwindows a okontrolovať jej funkčnosť cez nástroj xev. Inak 6.06 má podporu 5 rokov, máš nejaký špecifický dôvod prečo odporúčas upgrade pri "pravdepodobne zlej konfigurácii"? upgrade sa preferuje pri chybe v programe a nie konfiguráku.
        • Re: nefunkcny medzerovnik 22.12.2007 | 19:29
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Nie su vzdy novsie verzie ci uz jadra, programu alebo celej distribucie odladenejsie a bezpecnejsie?
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: nefunkcny medzerovnik 22.12.2007 | 19:41
            WlaSaTy   Návštevník
            Myslím že štandardná odpoveď typu "preinštalovať" alebo "vykonať upgrade" je mantrou užívateľov iných OS. Pri Linuxe sa na to prihliada ak je na to dôvod.

            Podľa popisu to skutočne vyzerá na chybu konfigurácie a oprava jedného riadku sa nedá porovnávať s niekoľkými desiatkami minút na inštaláciu a ďalším časom minutým na prestavenie systému na svoj obraz najmä ak vezmeme do úvahy že nie každý má vysokorýchlostný internet bez obmedzení na objem dát.

            PS.: čo si predstavuješ pod pojmom "podpora produktu" ? toto je totižto vec ktorú užívatelia OEM OS nepoznajú.
            • Re: nefunkcny medzerovnik 22.12.2007 | 20:15
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Ok ospravedlnujem sa za to s upgradom distra. Moja chyba. Berem na vedomie, musim byt objektivny a nehladat sposob ako problem obist ale ako ho vyriesit. Budem si to pamatat.
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: nefunkcny medzerovnik 22.12.2007 | 20:42
                WlaSaTy   Návštevník
                Pohoda.

                Spôsob ako vyriešiť tento problém si hľadal a pravdepodobne aj našiel ale nie každá cesta k riešeniu je jediná a správna. Ani ja som si nie istý tým že som to identifikoval správne, veď tu nemáme žiadne info o ktoré sa dá oprieť :).

                Ale podľa tohoto vlákna buď zadávateľ už dávno vyriešil tento problém (a tým pádom len strácame čas) pričom to _zabudol povedať, alebo netuší že má minimálne skontrolovať typ klávesnice a jej definíciu v /etc/X11/xorg.conf a spustiť ten program xev a pozrieť sa čo to generuje pri stlačení "space". Alebo už dokonca použil tvoje riešenie hoci aj mierne modifikované (splašil zbierku aktuálnych Install/LiveCD a nahodil to v ktorom mu to fungovalo) známe z iného OS.

                PS.: s počítačmi robím dosť dlho ale ešte som nezažil že by niekomu zblbla cez SW zrovna klávesa "medzerník". Skôr blbli doplnkové klávesy, tie multimediálne.