CS a zvuk

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.12.2007 | 12:11
audio   Návštevník
Dobrý deň,
nainštaloval som si CS 1.6 cez Cedegu a nejako mi neide zvuk. V nastaveniach som skúšal nastaviť cez ALSA a OSS (je to tam) ale nejako mi v hre zvuk neide. Pravdepodobne mam to zle nastavené. Mohli by ste mi s tým pomôcť?
Ďakujem.
    • Re: CS a zvuk 23.12.2007 | 19:15
      audio   Návštevník
      Doplnenie:
      Skúšal som nastavenie ALSA (spustil test) a všetko bolo OK. OSS test však zlyhal. Tak som nastavil ako default ALSA. To však nepomohlo.
      Ďalej som skúšal killall esd ako som vygooglil, ale ani to mi nepomohlo. Mám integrovanú zvukovú kartu.
      Mohli by ste mi s tým pls pomôcť?
      Ďakujem
      • Re: CS a zvuk 23.12.2007 | 20:04
        audio   Návštevník
        Doplnenie2:
        Zistil som, že mi to robí na všetkých hrách pod cedegou. Pls poradte, lebo zatiaľ je to monológ. Ďakujem
      • Re: CS a zvuk 23.12.2007 | 20:05
        Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
        neskusal si si CS nainstalovat cez wine?tam by to malo fungovat tiez
        Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
        • Re: CS a zvuk 23.12.2007 | 22:10
          audio   Návštevník
          Píše nejakú chybu s knižnicou opengl32.dll Konkrétne som nezaznamenal o akú ide - zmenilo sa mi rozlíšenie.
          Pozeral som vo Wine configuration - Libaries, či tam je, aby som ju pridal, no nenašiel som ju tam - dá sa pridať?
          Alebo niečo iné?
          • Re: CS a zvuk 24.12.2007 | 11:17
            Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
            nevies aku verziu wine mas?lebo mne to funguje v pohode.a este aku dustribuciu
            Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
            • Re: CS a zvuk 24.12.2007 | 11:34
              audio   Návštevník
              Mám debian etch a wine-0.9.25. Ale ja som nakoniec ten opengl32.dll našiel, ale pri spustení CS vypíše niečo v tom zmysle initializing opengl32.dll failled.
              • Re: CS a zvuk 24.12.2007 | 13:09
                Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                a dat novsiu verziu wine-0.9.51 ? :)
              • Re: CS a zvuk 24.12.2007 | 13:42
                Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
                mas dobre nainstalovany ovadac na graficku kartu?lebo nic ine ma uz nenapada.lebo ja tiez mam CS a hram to cez wine ale mne to ide v pohode
                Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
                • Re: CS a zvuk 24.12.2007 | 13:50
                  audio   Návštevník
                  Ovládač som neinštaloval. Od inštalácie OS mi ide všetko v poriadku. Mám integrovanú grafickú kartu (intel) a do teraz som nemal žiadny problém. Veď ako som písal aj hore - v Cedege som spúšťal test (- aj OpenGL Direct Rendering, 3D acceleration -) a všetko prebehlo bez problémov (okrem spomínaného OSS testu). Podľa môjho názoru by som asi neprešiel testom v Cedege, keby som mal zle nainštalovaný ovládač na kartu. Ak to nie je tak, tak ma opravte...
                  • Re: CS a zvuk 24.12.2007 | 14:26
                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                    Cedega nevie urobiť správny test hardvéru, mne vypisovala chybu so zvukom a s 3D akceleráciou a aj napriek tomu hry šľapali správne. Ale na verziu si už nespomeniem, Cedegu som vyhodil.
                    • Re: CS a zvuk 24.12.2007 | 15:34
                      audio   Návštevník
                      Citujem: In general, Intel graphics driver is well integrated in Linux distributions so users won't worry about the driver setup. Asi mam driver. Ďalej sa tam píše, že to je len pre prípad, že by som chcel novší driver. Tak sa mám pustiť do inštalácie novšieho ? ? Ináč ak mám nainštalovaný zle, tak potom prečo mi CS v cedege ide, len bez zvuku?? Nejako to nechápem...
                    • Re: CS a zvuk 24.12.2007 | 16:01
                      audio   Návštevník
                      Takže posunul som sa kúsok ďalej. Nahradil som 0kb súbor opengl32.dll súborom priamo z môjho XP. Už nepíše tú istú chybu, ale vraj Video móde nie je podporované a hra sa spustí v software móde. Po kliknutí na OK sa ma to opýta znova, znova.....az ma to prestalo baviť. Pohľadal som si iné fórum cez google a tam bolo písané, že CS by mal ísť aj bez OpenGL. Tak teda neviem kde je problém..
                      • Re: CS a zvuk 24.12.2007 | 19:25
                        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                        CS 1.6 som nemal dávno nahodené, ale šlo v pohode cez Wine ak sa nemýlim. Inak ak vyžaduje zvuk OSS, skús nahodiť balík oss-compat, možno to pomôže.
    • Re: CS a zvuk 24.12.2007 | 21:08
      Avatar proof Ubuntu, Zenwalk   Používateľ
      Najprv by som dal prec Cedegu, potom by som zistil aky ma na grafiku driver a snazil sa dat co najnovsi a skusil to aj otestovat nejakou 3D hrou pod linux. Keby to slo dal by som si co najnovsi wine pripadne winetools a nainstaloval hru. Ja som cez wine rozbehal Stalkera, cez Cedegu mi islo vsetko velmi divne a pomaly.
      • Re: CS a zvuk 25.12.2007 | 20:13
        audio   Návštevník
        Nainštaloval som si aktuálny driver na grafickú, a Opengl hru na linux som zatial nenašiel. V cedege je stále ten istý problém -neide zvuk, wine hlási stále chybu s video mode.
        Chcel som rozbehnúť OSS a nakonfigurovat ho tak, aby mi prešiel testom v cedege (niekde na nemeckom fóre som čítal, že to pomohlo pri inej hre - namiesto ALSA spustiť OSS). Skúšal som aj killall esd a killall arts - ako pomohlo iným, ale také procesy mi nebežia.
        Rád by som nakonfiguroval OSS. Skúšal som googliť, nič som nenašiel okrem príkazu, ktorý spustí test OSS - aumix. Výsledok: bash: aumix: command not found (samozrejme pod rootom).
        Nikde som nenašiel ako rozbehať OSS - ani v českých príručkách od Debianu a ani google mi nepomohol. Ak by ste i vedeli pomôct, bol by som vďačný.