edge modem zadacom este

Sekcia: Ostatné 27.05.2005 | 00:08
transport   Návštevník
.Zaujimalo by ma ci v linuxe(pouzivam suse9.3pro), je mozne nejako zrychlit pripojenie tymto modemom na net, pripadne nejako zrychlit prehliadanie stranok na nete(cez firefox), napisal som tu uz clanok :urychlenie web prehliadania: cez firefox, na co som dosiel v manualy UBUNTU tips and tricks, ale niektore stranky toto urychlenie nezvladaju, sa proste nechce nacitat, pripadne si to pozrite a skuste sem dat nejake podnety(pokial mozno aj fungujuce) A este by ma zaujimalo ze ci sa da vytacat toto pripojenie aj cez napr Kppp alebo tak a nie pisanim do konzoly pppd call edge a nahranim scriptov na www.zadacom.sk do adresara /etc/ppp.
    • Re: edge modem zadacom este 26.05.2005 | 23:02
      transport   Návštevník
      Nikto nic?
      • Re: Re: edge modem zadacom este 26.05.2005 | 23:18
        peter golis   Návštevník
        datova priepustnost sa da zvysit pouzitim kompresie na prenose. ci uz (g)zipovanim datoveho prenosu alebo rekompresiou dat na iny format. vyzaduje to vsak mat proxy server s tymito vlastnostami na internete. ale tym sa neeliminuje zakladny problem gprs/edge - pomala odozva. ked som robil hodne davno s gprs, tak bola odozva okolo 300ms. a teraz co som mal k dispozicii edge, tak odozva bola 1-3 sec co je 3-10x pomalsie. zivot ide dalej a modernejsie technologie su vykonnejsie. ale za aku cenu?
        • Re: Re: Re: edge modem zadacom este 26.05.2005 | 23:34
          transport   Návštevník
          to je jasne to chapem, ale napr nejake ukladanie uz prezeranych stranok na disk alebo nieco take, proste nieco co by napr. urychlilo nacitavanie obrazkov
          • Re: Re: Re: Re: edge modem zadacom este 27.05.2005 | 00:08
            peter golis   Návštevník
            toto ma kazdy rozumny browser v sebe (dontflame for lynx). otazka je ako nastavit velkost vyrovnavacej pamete a ci nejaky browser umoznuje neukladat rozne typy suborov (filmy, hudbu, archivy) do tejto cache ktore clovek ajtak stahuje niekam na disk a v cache uz nemaju co byt - teda tam zaberaju zbytocne miesto.